İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
April Yayıncılık

April Yayıncılık

• April Yayıncılık Kitapları | • April Yayıncılık İletişim Bilgileri | • April Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde April Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 188 kitap bulunuyor.
2005 yılında, dostlukları T.E.D Ankara Koleji sıralarında başlayan 3 gencin kurmuş olduğu April Yayıncılık, ismini özellikle Anadolu’da baharın geldiği dönemi anlatmak için kullanılan april sözcüğünden almaktadır. İlk kitabını 2006 Ocak ayında yayınlayan April Kitap, şimdiye kadar toplam 70 eser yayınlamıştır. Yayınladığı kitapların içeriğinden kapağına kadar her öğesinde tek amacı kalite olan April Yayıncılık, düzenli kitap okuma oranının sadece %3 olduğu ülkemizin yayın dünyasına gereksinim duyduğu tazeliği getirmekte üstüne düşeni yapmak adına çalışmalarına her geçen gün artan bir şevkle devam etmektedir.
Son Yayınlanan Kitapları
Murat Menteş

April Yayıncılık

Parmağını tetikten çek. Namluyu ağzından çıkar. Azrail’in işini, Azrail’e bırak. Derin bir nefes al. Gözlerime bak. Kulaklarını dört aç. Ve beni iyi dinle: Titanik’tesin. Yıl, 2019… Dünyanın en lüks felaketinde başroldesin. Şimdi… 1] Senin katilini enseleyeceğiz. 2] Seni dirilteni bulacağız. 3] Sen kimsin ahbap, onu anlayacağız. Titanik’te hiçbir şey göründüğü gibi de..»»
Kurt Vonnegut

April Yayıncılık

İlerleme…  Kulağa pek hoş gelen bir kavram. Hep ileri, daima ileri! İnsanlığın gelişmesi, sınırlarını zorlaması, aşması… Peki, bedeli? Üçüncü Dünya Savaşı sonrası: Aşırı mekanikleşmiş bir toplum. Fabrikalar, tüm üretim, her şeyin çalışması için bir avuç insan, bir avuç becerikli mühendis yeterli. Geri kalanlarsa… Bu toplumun süper-mühendislerinden Paul Proteus, yaş..»»
Kolektif

April Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı       "Terördü, darbeydi, OHAL'di, seçimdi, referandumdu derken bir şekilde sağ salim atlamayı başardığınız 2016-2017 sezonunu tekrar hatırlayıp, 'Oha, aferin lan bana!' demeniz için eşsiz bir eserle daha karşınızdayız. Türkiye'nin en iyi haber kaynağı Zaytung, yakın tarihin mümkün olan en katlanılabilir versiyonunu kağıda basılı halde sunmaktan anla..»»
Bekir YıldırımMurat Uyurkulak

April Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     "İnsan çocukken bir büyük saadet ülkesinde yaşıyor, sağa sola şuursuzca koşturup neşeyle kişniyor. Sonra büyüyor, büyü­dükçe salaklaşıyor, salaklaştıkça unutuyor o mesut diyarı, bir nevi ölüyor. Çocuklukla yaşlılık arasındaki dönem araf misali kitabesi ağır mesailerle, küçük hesaplarla, kesif mutsuzluklarla yazılan bir mezar taşının gölgesinde a..»»
Algan Sezgintüredi

April Yayıncılık

Tüm Türkiye’de elektrikler bir anda kesildi. Ülke saatler boyunca karanlıkta kaldı. Taze emekli Cengiz o meşum günü küçük bir kasabada idrak etti. Eşiyle... Komşularla... Nur Abla’yla, İshak Asımoğlu’yla, Hacı Veysel’le. Süperkahraman olmak için bütün şartlar uygundu. Ama dur, dur bir dakika... Hep aynı şey, Cengiz. Düşün, taşın, gevezelik yap. Abuk sabuk şeyler düşün..»»
John Perkins

April Yayıncılık

'Ekonomik tetikçiler (ET'ler) yerküre üzerindeki ülkeleri trilyonlarca dolar dolandıran yüksek ücretli profesyonellerdir. Dünya Bankası, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı ve diğer yabancı "yardım" kuruluşlarından büyük şirketlerin kasalarına ve gezegenimizin tabii kaynaklarını kontrol eden birkaç varlıklı ailenin ceplerine para aktarırlar. Kullandıkları araçlar arasında s..»»
Sezgin Kaymaz

April Yayıncılık

Kaçtınsa kaçmışındır, dönemezsin, denklem bu! Unutma, her korkuda binlerce eminlik vardır, göz karasında onca aydınlık mevcut...   Meselesi hiç bitmeyen, Ankaralı Erzurumlu Teyze. Evinin direği, canının paresi horoz Rıza. Koca bekleyen Ayla, mümkünse hiç evlenmesin Leyla, başlarında hanım ağa Havvanım. Mahallenin beyi, âlemin abisi Beyabi. Kaporta boyada, ayar azar..»»
Kurt Vonnegut

April Yayıncılık

'Bahar aylarındayız. Akşamüstü. Ölüm Adası Manhattan'daki Empire State Binası'nın lobisinin zemininde yanan ocağın dumanı, bir aylandız ağacı cengeline dönüşmüş olan 34. Sokak'ın üzerinde asılı. Mavi gözlü, uzun çeneli, iki metre boyunda, yüz yaşında bir adam, vaktiyle taksi olan bir şeyin arka koltuğuna yerleşmiş, cengelin içindeki küçük bir açıklıkta oturuyor. O a..»»
Liz Ruckdeschel

April Yayıncılık

Serinin yeni kitabında müthiş heyecan, sınırları zorlayan eğlence, büyük kapışma var. Mezuniyet günün yaklaşıyor; ama ulaşman gereken tek hedef o değil! Bir yanda atletizm seçmelerine hazırlananlar, müzik yarışmasında seslerini duyurmak isteyen hevesli gruplar, tenis kortunda ter dökenler, hedefe kitlenmiş gençler... Bir yanda dersleri boşlayanlar, inişli çıkışlı iliş..»»
Jeffrey Moore

April Yayıncılık

“Dünya aslında bu işte. Kocaman bir tükeniş mekanı, öldükten sonra üye olunan bir tükeniş kulübü.”   Laurentia ormanlarında hava, su ve toprak buz tutmuş. Yalnızca ateyazaş canlı. İntikam için yanıyor.   Sonsuz hata yapma kapasitesiyle tanınan mirasyedi Nile Nightingale. Geçmişinde biriktirdiği ne çok şey var! Fiyaskoyla sonuçlanan bir aşk hikayesi. Çocuk kaçırma...»»
Bekir YıldırımMurat Uyurkulak

April Yayıncılık

“Devrim vaktiyle bir ihtimaldi ve çok güzeldi.”  Devletin, şiddetin, darbelerin darmadağın ettiği hayatlar...  İnatla baştan kurulan hikâyeler, boyun eğmeyi reddeden hayalciler...  Deliliğin sınırlarında dolaşırken, iyiliğe, direnişe, aşka, devrime inanmaktan vazgeçmeyenler...  Murat Uyurkulak’tan bir intikam romanı: Tol.       »»
Bekir YıldırımMurat Uyurkulak

April Yayıncılık

"Bu ülke, ki Netamiye derler adına, ulu bir ejderhanın mide fesadından doğdu. Biz oradaydık, gördük her şeyi. Kıyametin yarım boy küçüğü bir alamet gündü." Yedi kat yerin üstünden, yedi kat yerin altına uzanan bir meydan okuma...  Âlemin meleklerine, şeytanlarına, cinlerine ateşli bir selam, edebi bir salvo...  Tutkunun, inancın, var olmanın kıyametine kelimelerden mü..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.