Bir an için, Tanrı’nın gücü bende olsun isterdim, anne!” Eugenie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Anonim Yayıncılık

Anonim Yayıncılık

• Anonim Yayıncılık Kitapları | • Anonim Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Anonim Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Anonim Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 14 kitap bulunuyor."Anonim Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

İnsan olan herkese karşı, fakir, zengin, Hıristiyan, Müslüman ayırımı yapmayan, engin sevgiyle bağlıdır. Ondaki insan sevgisi, insanda Allah'tan bir parça, ondan gelip bedenleşmiş, bir cevher bulunduğunu bilmesindendir. Yunus, işte bu parçanın bütününe, yani Allah'a aşıktır. Yunus Emre'nin felsefesi şu satırda özetlenmiştir.Yaratılmışı sev, Yaratandan ötürü . (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

Aşıklık geleneğinin unutulmaya yüz tuttuğu bir dönemde ortaya çıkan ve 20. yüzyıl Türk Halk Şiirinin önde gelen siması olarak kendini kabul ettiren Aşık Veysel, içli bir saz şairidir. Şiirlerinde güçlü bir duygu, sade bir anlatım ile ayrıca rindi bir hava vardır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

Yine gel, yine gel her ne olursan ol yine gel, ister kafir, ateşe tapan, putperest ol yine gel,bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir, yüz defa tövbeni bozmuş olsan da,yine gel. (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

19.yüzyılın Halk Edebiyatı ozanları arasın da en ünlülerinden biri olan Dadaloğlu, yiğit ve gür bir sesle, coşkuyla söylediği şiirlerinin çoğunda, yaşadığı çağın tarihsel ve toplumsal özeliklerini anlatmıştır. Dadaloğlu bir meydan ozanıdır. Duygu ve düşüncelerini ustaca yansıtmış, büyük bir halk şairidir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

Hacı Bayram-ı Veli der ki ; ayıp ve kusurlarını gördüğünüz arkadaşlarınızın, komşularınızın sırlarını ifşa etmeyiniz. Çünkü bu sırlar size emanettir. Emanete hıyanet ise, çirkin bir harekettir. Emaneti koruyunuz. (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

Köroğlu destanı çok uzun yıllar öncesinden günümüze ulaşmış, halen dilden dile dolaşan, halkın çok sevdiği bir destandır. Geçmişi günümüze bağlamış eşsiz bir eserdir. Köroğlu'nun öyküsü anlatılırken iki Köroğlu'ndan söz edilmektedir, bunlardan biri ozan köroğlu, ikincisi ise eşkıya köroğlu'dur. (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

Eğer, bir yabancı sana vefakarlık ederse Onu akrabadan kabul et. Eğer akraban sana vefasızlık ederse Onu düşman kabul et. Eğer zehir sana şifa verirse panzehir say. Eğer bal seni hasta ederse arı soktu kabul et. (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

Ülkenin en büyük şairidir. Kara yağız biridir, yakışıklıdır. Kültürlüdür gezgindir. Aşkın, sevdanın ve doğanın aşığıdır. Hem kendisi uzun yaşamış, hem de öyküsü.. Halkın efsanesi olmuştur. (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

Pir Sultan Abdal : Koyun beni Hak aşkına yanayım .Y olumdan dönüp mahrum mu kalayım? Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan. (Tanıtım Bülteninden) »»
Orhan Yorgancı

Anonim Yayıncılık

***Naçiz ferdi olmakla öğündüğüm Türk milletinin mutluluğu ve hizmeti uğrunda bütün kabiliyet ve varlığımı vermek gayret ve kararıya duygulu ve dolu bulunuyorum. Asla şüphe yoktur ki, Cumhuriyet'in gelecek evlatları bizden daha refaha kavuşmuş ve bahtiyar olcaklardır. Dünyanın zorunlu gidişinde asil milletimize düşen yüksek ödevlerin yerine getirilmesine çalışacağız. Bu ödevler, uygar..»»
Mehmet Nuri Yardım

Anonim Yayıncılık

Safiye Erol unutulup gitmiş, adı bile bilinmeyen ve kitapları okunmayan bir yazar ve aydındı. Ne zaman ki 2001 yılında kitapları Kubbealtı tarafından neşredildi, bir anda güneş gibi edebiyat dünyamıza doğdu. Birçok edebiyatçı, yazar, gazeteci şaşkınlıkla ***Yahu kim bu Safiye Erol? Bir anda nasıl oldu da edebiyat aleminin gündemine yerleşiverdi?*** diyerek hayretlerini gizleyemediler...»»
Harun Çelik

Anonim Yayıncılık

...Bu kitap çeşitli düşüncelerden ve kategorilerden kişilerin kaleme aldıkları yazılar bütünü değil; 4000 yıllık bir mirasın günümüze yansıyan mısralarından oluşmuş bir Trabzon türküsüdür. Türkülerin ömrü uzun olur, bu ***memleket türküsü***ne kim ki gönül verir, dileriz 4000 yıl daha yaşar; sevgiyle, muhabbetle, gururla... (Arka kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.