İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Anemon Yayınları

Anemon Yayınları

• Anemon Yayınları Kitapları | • Anemon Yayınları İletişim Bilgileri | • Anemon Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Anemon Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor.
Bizim Kitaplar 2006 yılında “Aydınlık Bir Türkiye” sloganıyla Şair-Yazar D. Ali Gültekin ve Ayan Demirdağ tarafından kuruldu. Edebiyat, sanat, inceleme- araştırma, tarih, felsefe, sağlık, ekonomi v.b alanlarda kitaplar yayınlayan yayınevi, 2008 yılında “Ekim” kitaplarını da bünyesine almıştır.. Bizim Kitaplar, Ekim, Anemon markalarıyla birçok yayını olan yayınevi 2009 yılında kurumsallaşmış, “Bizim Kitaplar San. ve Tic. Ltd. Şti”. adıyla yayın faaliyetini sürdürmektedir.
Son Yayınlanan Kitapları
Risto Isomaki

Anemon Yayınları

Sarasvati Kumları, orijini gerçeklere dayanan bir kurgu ve ekolojik bir gerilim romanıdır. Hindistan'ın batı sahillerine yakın deniz dibinde 2001 yılında denizin altında kalan büyük şehirlerin kalıntıları bulunmuştur. Hintli deniz arkeoloğu Amrita Desai deniz altında bulunan harabe şehri araştırmaktadır. Buralarda, on bin sene önce neler olmuştu? Şehirlerde o zamanki yaşa..»»
Marek Karajewski

Anemon Yayınları

1933 Hunharca öldürülen genç bir kızla mürebbiyesinin cesetleri bir tren vagonunda bulunur. Karınlarındaki tüyler ürpertici yarıklar, içlerinde kıvranan akreplerin tuhaf varlıklarıyla daha da dehşet verici bir hal almıştır. Davada görevlendirilen Cinayet Masası Müfettişi Eberhard Mock ve yardımcısı Herbert Anwaldt, yozlaşmış bakanların sahte it..»»
Louis Paul Boon

Anemon Yayınları

Şapel Yolu doğumu 1800’lü yıllara denk gelen ondine’nin çocukluğunun kitabıdır… iplik fabrikası ‘filature’nin müdürü bay achilles derenancourt’a gönlünü kaptırıp da kitabın sonunda sefiller sefili oscarke ile evlenen ondine’nin… devasa ve çirkin mi çirkin başını bir o yana bir bu yana titreter..»»
Kadriye Selçuk

Anemon Yayınları

"Nunu'nun yaşadığı cehennem azabından beterdi. Yan tarafındaki yatakta tam yirmibeş yıllık kocası yeni gelen kumayla yatıyor, Nunu, çıkarılan sesleri duymamak için kulaklarını kapatıyordu. Ama bu yaşanana "dur" deme gücü ve cesareti ne yazık ki yoktu. Töre böyleydi." Nunu, Cemile, Şermin, Beyza... Adları ne olursa olsun nice kadın hiç..»»
Leena Lehtolainen

Anemon Yayınları

Finlandiya artistik buz pateninin altın madalya umudu Noora Nieminen bir arabanın bagajında öldürülmüş olarak bulunur. Korkunç cinayeti yapan katille ilgili ilk ipucu cinayet aletidir. Noora'nın kendi buz patenleri. Komiser Maria Kallio'nun cinayet araştırmaları on altı yaşındaki Noora'nın ailesinden başlayarak çocuk sporcuların antrenman dünyasın..»»
Pekcan Türkeş

Anemon Yayınları

"İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için, sevmekten korkuyor. Çoğu da kendisini sevilmeye layık görmediği için sevilmekten korkuyor." -W.Shakespeare- Aşk duyguların en yücesi, en tanımsızı. En acısı ve en tatlısı... Evrende acı verirken bir yandan da mutluluk veren bir başka duygu daha yoktur. Nelere katlanmaz insanoğlu aşk uğruna. En imkâns..»»
Semih Bulgur

Anemon Yayınları

"Masmavi derinliğe bakarken sürüden kopmuş bir kuş, bir balon gibi uzaklarda siyah bir nokta fark ettim. Ve hızla büyüyerek bana doğru yaklaşıyordu. Kısa bir süre sonra şekil belirginleşmeye başladı. Gördüğüm dev bir yolcu uçağıydı. Aramızda metreler kalmış, dev motorlarının dehşetli gürültüsüyle camlar zangırdamaya başlamıştı. O an birden zaman durdu, biraz çelik, biraz cam, ben ve uçak vardık gö..»»
Mikayil Dilbaz

Anemon Yayınları

"Elif'ti... Evet, oydu gelen. Hasan çavuşun, torununa, kardeşliği Ali Osman'a ettiği dua, dilediği dilekti. O, iyi şeyler olacağına dair bir sözdü; geniş bir zamana aynı anda dokunandı. Elif'ti... Orada, sırtı dönük duruyordu. Saçları omzundan aşağı bir akarsu gibi dökülmüş ve dökülüyordu yine. Yine, kara bulutlarla kapanmış, kararmış bir gün ortasında ansızın doğan ve ışığını bir umut, bir iyi..»»
Ahmet Alpan

Anemon Yayınları

"Semih ve Bill Gaziantep'e doğru yola çıkarken, akşam saatlerinde çatışmalar başladı. PKK elindeki "Stinger" füzelerini kullanıyor bölgede müdaheleye çalışan helikopterleri, uçakları vuruyordu. Savaş, İran'ın ve Rusya'nın da desteğiyle, Suriye'de binlerce can alarak sürerken Türkiye'nin Güneydoğu'sunda tezgahlanan oyunlar sahneye konmuştu artık." Elinizdeki roman olası Suriye savaşını anlatıyor. ..»»
Muhsin Akıl

Anemon Yayınları

Yıllarca devletimizin ve milletimizin üzerinde korku imparatorluğu oluşturarak tarihimizi, kültürümüzü, temel inanç ve değerlerimizi yok etmeye çalışan 75 yıllık emperyalist dış güçlerin dayattığı sahte derin devlet anlayışının iptalini pazara çıkartan ve bu milletin üç bin yıldır sürüp gelen gerçek devletçilik anlayışının yeniden zuhur etmesi için yazılan gerçek bir derin devlet romanı..! Dünya..»»
Semih Bulgur

Anemon Yayınları

Semih Bulgur; karikatürist, yazar, Aslında o bir metalurji mühendisi. Mühendis olarak bir çok yerde çalışır ama mutlu değildir. İçinde onu rahatsız eden bir şeyler vardır. Ve bir gün ani bir kararla işi bırakır, yollara düşer. Bir çok olumsuzluklar yaşar. Ama her şeye rağmen ruhundaki zinciri kırmış, asıl özgürlüğüne kavuşmuştur. Aile şiddetle karşı çıkar, fakat aldırmaz bu karşı çıkışa. Çünkü ..»»
Pekcan Türkeş

Anemon Yayınları

Bambaşka bir tutkudur deniz. Aşktır heyecandır korkudur. Bilinmeyene yolculukturHer yolculuk ayrı bir serüven ve her serüven ayrı bir öyküdür deniz tutkunları için. Bir çok hikaye yazılmıştır deniz üzerine. Her hikaye bambaşka dünyalara götürür sevdalıları. Bu kitapta biz dünya edebiyatın ünlü isimlerinden deniz hikayelerini topladık Victor HUGO Jack LONDON David W. BONE Edgar Allen POE W.Somers..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.