Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Anahtar Yayıncılık

Anahtar Yayıncılık

• Anahtar Yayıncılık Kitapları | • Anahtar Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Anahtar Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Anahtar Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 31 kitap bulunuyor."Anahtar Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Esat Korkmaz

Anahtar Yayıncılık

Simgelerin de bir “amacı” vardır: Zamanın tersine çevrilmezliğine “başkaldırmak” ve insanı, tanrıların –mitsel kahramanların başlangıç zamanına “taşımak”, geçmişi “yakalamak” –gele-ceği “kurmak” gibi. Çoğunluk “sömür düzeninde tüketilemeyen”, ne olduğu kendi “sessizliğinde saklı” bulunan, yeri-zamanı geldiğinde dışa vuracak olan “hiçliğin” kimliklendirilmiş biçimleri olarak çıkarlar karşımıza sim..»»
James P. Carnevale

Anahtar Yayıncılık

Bu kitap,

Durumlar hakkında nasıl düşünüleceğini gösteriyor. Sekiz bölüm başlığı altında biraraya getirilmiş toplam 110 "İnci" içeriyor.

Danışmanlığı ve danışanları daha iyi anlamaya yardımcı olacak düşünceler paylaşıyor.

Uygulamacının danışmanlığı ve danışana nasıl baktığını anlama fırsatı sağlıyor.

Danışanlar, onların sorunları ve kişinin kendisi hakkında temel düşünme yoll..»»

Esat Korkmaz

Anahtar Yayıncılık

Anadolu Alevisi kendini yaratan "toplumsal gereksinmenin" dışına taşınarak kimliğinin ipuçlarını, İslamın özkaynaklarında aramaz. Tam tersine, toplumsal bilincin yerine yerleşen köktendinci "ilahi ideolojiyi"; bu ideolojinin "yere indirilmesiyle" nesnelleşen "kul kimliğini"; nesnelleşen kul kimliğinin siyasallaşmasıyla iktidara uzanmaya çalışan "teokratik kolektif kimliği" kırmak; demokrasi ve ..»»

Felsefe

Anahtar Yayıncılık

"Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ile Osmanlı İmparatorluğu arasında garip bir kader birliği vardır. Amerika Birleşik Devletleri, I. Dünya Savaşı`na girerken Başkan Wilson kendince savaş sonrası dünyanın anahatlarını "On dört Nokta"olarak belirlerken, bunlardan birinde Avusturya-Macaristan İmparatorluğu`nun, birinde de Osmanlı İmparatorluğu`nun "ulus esasına göre" tasfiyesini şart koşuyordu...»»

Türkçe , Türkçe

Anahtar Yayıncılık

Son yıllarda özellikle İngilizceden dilimize giderek artan sayıda tasavvuf konulu metin çevrilmektedir. Söz konusu yabancı dilde her geçen gün daha fazla metin üretildiği düşünülecek olursa, önümüzdeki yıllarda bu alanda dilimize çok daha fazla metin çevrilecek. Ne var ki bu konuda yardım alınacak bir sözlüğün olmaması Türkçeye yapılan çevirilerde pek çok yanlışa da yol açabilmektedir. Kendi al..»»

Maria Treben

Anahtar Yayıncılık

Artık Türkiye` de de , Tanrı`nın Eczanesinden Sağlık kitabını ve yazarı Maria Treben` i sağlık ve doğayla ilgili herkes biliyor. Öyleki, zaman zaman yayınevimizi arayıp kitabın içeriğine ilişkin bilgi ve yardım isteyen okurlar, bir süredir Maria Treben`in Tedavi Başarıları kitabını ne zamanyayınlayacağımızı sormaya başladılar. Bu durum, konuya ve yazara olan ilginin her geçen gün arttığının, bi..»»

Tanı

Anahtar Yayıncılık

Kadın hastalıkları ile ilgili bir dizinin ilk kitabıyla tanışıyorsunuz. Tümüyle yenilenmiş ve eksiklerinden arındırılmış bir kitaptır bu. Hastalıklara karşı şifalı bitkiler kullanımı ile ilgili açıklamaların yanı sıra, tedavi başarıları hakkındaki bilgileri de bulabileceğiniz bu kitapta, şifalı bitkiler hakkında bilinmesi gerekenler ve geleneksel reçetelerle ilgili ayrıntılı açıklamalar yer almakt..»»
Tanı

Anahtar Yayıncılık

SİTEÇocuk hastalıkları ile ilgili bir dizinin ilk kitabıyla tanışıyorsunuz. Tümüyle yenilenmiş ve eksiklerinden arındırılmış bir kitaptır bu. Hastalıklara karşı şifalı bitkiler kullanımı ile ilgili açıklamaların yanı sıra, tedavi başarıları hakkındaki bilgileri de bulabileceğiniz bu kitapta, şifalı bitkiler hakkında bilinmesi gerekenler ve geleneksel reçetelerle ilgili ayrıntılı açıklamalar yer al..»»
Oktay Ekinci

Anahtar Yayıncılık

Denebilir ki Kars, benim için sadece ailemin memleketi değil; küçük yaşlardan itibaren yaşama kültürü`mü belirleyen bir okul gibiydi. Kavga etmeden tartışmak, insanları kırmadan eleştirmek; yanlışınızı sinirlenmeden görebilmek, doğrumuzu böbürlenmeden sürdürebilmek ve Anamın bilge deyişiyle, herne olursak olalım özümüzü yitirmemek. Bütün bunları gözeterek yaşamayı birazcık olsun becerebiliyorsam, ..»»
Esat Korkmaz

Anahtar Yayıncılık

Aleviliği-Bektaşiliği yaratan insanların Müslümanlıkla kitlesel düzeyde "tanıştıkları" dönemlerde Sünni Ortodoks ilkeler, toplumsal düzeyde "uygarlığı çelmelemeye" çalışan, aklın kılavuzluğunu hiçe sayan, düşünceyi ve bilimi "ters dönüşüm" BÜYÜK BOY 16*23,5 KARTON KAPAK»»
Kemal Aslan

Anahtar Yayıncılık

SORU NASIL SORULUR?HABERCILER ICIN BILGI TOPLAMA,M»»
Sun Tzu

Anahtar Yayıncılık

Savaş Sanatı»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.