Kadın ne kadar az hoşa giderse o kadar vefalı olur. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Amatör Denizcilik Federasyonu

Amatör Denizcilik Federasyonu

• Amatör Denizcilik Federasyonu Kitapları | • Amatör Denizcilik Federasyonu İletişim Bilgileri | • Amatör Denizcilik Federasyonu Hakkında Bilgi
Sitemizde Amatör Denizcilik Federasyonu isimli yayınevine ait Toplam 21 kitap bulunuyor.
KUZEY DANIŞMANLIK olarak Bizler; Denizciliği bir yaşam tarzı olarak görenlerin, denizciliğe gönül verenlerin kısacası: denizciliğe ilgisi olan herkesin kolayca ulaşabileceği "Amatör Denizcilikle İlgili Herşeyin" Yeraldığı bir Uzaktan Eğitim Sitesi hazırladık. Kaynakça: Konunun Uzmanları ve en güvenilir kaynaklarla hazırladığımız Eğitimlerimizdeki Kaynakçamız ve Eğitim üretim ortaklarımız; 1-Denizcilik Müsteşarlığı İlgili Kanun ve Yönetmelik Gerekleri ve Müfredatı 2- Bilimsel Denizcilik Dershanesi- Video Dersler 3- OGEM Grup - Video Dersler 4- Dr.Kapt. Barış Tozar - Temel Denizcilik, Temel denizcilik ve Denizde Güvenlik Kitapları 5- Dr.Munip Baş - Amatör Denizcilik 1 - 2 Kitapları 6- ADF İlgili Web Sitesi (yayın-Duyuru ve Bilgilendirmeleri ve Linkleri) Denizcilik eğitiminde uzaktan eğitim gerekliliğini ve eksikliğini gören KUZEY Danışmanlık bilişim ve eğitim alanında ki tecrübesini bu vesileyle denizcilik alanında da hizmete sunmaktadır. Bu siteyi yapma amacımız öncelikle insanların evlerinden işyerlerinden kolayca temel denizcilik eğitimini alıp amatör denizcilik sertifikasına sahip olabilmelerini sağlamaktır. Gelişen teknolojiyle birlikte öğrenmenin yeri ve zamanı olmadığını görmekteyiz. Tercih ettiğiniz ücretsiz/ücretli eğitimlere zamanınız olduğunda 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.. Amatör Denizcilik Eğitiminizi tamamladığınızda Amatör Denizcilik Federasyonu tarafından düzenlenen Sınavlar konusunda da size yardımcı olmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacak. İhtiyacınız olan tüm malzemeleri "e-deniz market" bölümünden kısa bir süre sonra temin edebileceksiniz. Sitemiz yeniliklere açıktır. Her türlü fikrinizi ve ihtiyacınızı iletişim bölümünden bize aktarabilirsiniz. Yeni başladığınız denizcilik yaşamınızda, Denizcilerin deyimiyle; Selametle...
Son Yayınlanan Kitapları
Jim Saltonstall

Amatör Denizcilik Federasyonu

Jim Saltonstall ile Yarışa Hazırlık,yelken sporunda her seviyede kendini geliştirmek isteyen yarışçılar ve koçlar için hazırlanmış önemli bir başvuru kaynağı. Bir yarışçının her yönden kendini geliştirmesini sağlayacak bilgiler içeren kitap, her sınıfta yarışan sporcular -dingi, sabit salmalı tekneler, katamaran, sörf- ve her seviyedeki koçlar için genel antrenman programları ve egzersizleri sunuy..»»
Malte Philipp

Amatör Denizcilik Federasyonu

Bugün yarış parkurlarında başarılı olmak için sadece kabiliyetin yeterli olmadığı artık herkesin bildiği bir gerçek. Sadece ince eleyip sık dokuyarak planlanmış antrenmanlar performansı artırıp önünde sonunda başarıya giden yolu açabiliyor. Fakat bir antrenmanın maksimum verimi sağlayacak şekilde nasıl oluşturulması gerektiği sorusuna profesyonel yelkencilerin büyük çoğunluğunun dahi tutarlı ve ma..»»
Dag Pike

Amatör Denizcilik Federasyonu

Ülkemizde ortalama her dört tekneden üçü motorlu tekne olmasına rağmen, elinizdeki kitap, sürat teknesi kullanmanın esaslarını anlatan Türkçedeki ilk kitaptır. Sürat Teknesini Daha İyi Kullanmak İçin 50 Öneri, şişme botlardan, küçük ya da büyük motorlu teknelere değin her türlü sürat teknesinin kullanımıyla ilgili faydalı ipuçları, pratik yollar ve kolay yöntemlerle birlikte uzmanların kimi sırlar..»»
Orkun Soyer,Alp Alpagut

Amatör Denizcilik Federasyonu

Yelken sporuyla ilgilenen genç-yetişkin herkes için hayli bilgilendirici ve öğretici bir kitap “Laser ve Ötesi/ Genç Yelkencinin Elkitabı“. Dört yıl süren bir çabanın ardından günışığına çıkabilen, iki değerli yelken sporcumuz, Alp Alpagut ve Orkun Soyer’in yazdığı kitap ülkemizde yelken/dingi eğitimi konusunda önemli bir boşluğu dolduracak, özgün bir eser. Yazarlar kitabı hazırlama amaçlarını şöy..»»
Dag Pike

Amatör Denizcilik Federasyonu

Hava tahminleri, hava olaylarının önemli bir kısmını gösterse de birçok yararlı ayrıntıyı kapsamazlar. Hava tahmininde verilen bilgilerin doğru şekilde kullanılabilmesi için sizin de katkınız gereklidir. Belirli bir tahmin aralığındaki hava zamanla değişir, ancak hava tahmini verileri doğru şekilde kullanılmazsa havada olacak değişikliklerin zamanlaması karanlıkta kalabilir. Kaba hava tahminleriyl..»»
Dave Gerr

Amatör Denizcilik Federasyonu

Deniz kütüphanemizin eksiklerini tamamlamaya çalışan Amatör Denizcilik Federasyonu (ADF) Yayınları’nın 15. kitabı olan Tekne Mekaniği Elkitabı (Dave Gerr /çev. Doğan Çelen) dünyada alanındaki en önemli kitaplardan biri, belki de birincisi. Kitap literatürde, teknelerdeki sistemleri kullanışlı ve doğru hale getirmek için yazılmış ilk rehber kitap ünvanını da taşıyor. Tekne Mekaniği Elkitabı, yen..»»
John Vigor

Amatör Denizcilik Federasyonu

Pratik Teknecilik Ansiklopedisi, teknelerde karşı karşıya kalabileceğiniz her durumun ele alındığı; denizcilik, tekne kullanımı, navigasyon, düzenli tekne bakımı/tutumu, tekne tasarımı, inşası ve denizle ilgili temel başvuru bilgilerini kapsayan 500 maddeden oluşuyor. Madde sonu yönlendirmeleri ve geniş “Dizin”i ile okuyucuyu aradığı konuya kolayca yönlendirebilen kitaba İngilizce/Türkçe ve Türkçe..»»
Penny Haire,Sarah Hopkinson

Amatör Denizcilik Federasyonu

Amatör Denizcilik Federasyonu’nun (ADF) yıllar geçtikçe büyüyen eğitim /öğretim kitapları serisinin son örneği. İngilizce’den çevrilen kitap, 44 ülkede, onay verdiği 2200 eğitim merkeziyle uluslararası bir yelken eğitim kuruluşu haline gelmişRYA’nın (Royal Yachting Association) denizciliğe/yelkenciliğe/tekneciliğe/yatçılığa başlangıç kurslarındakullandığı eğitim kitabıdır. Kitaptaki 300’den fazla ..»»
Tim Davison

Amatör Denizcilik Federasyonu

Bu kitabın yayın hakları Fernhurst Books Limited’dan alınmış ve çevirisi yapılmıştır. Yelkencinin Cep Kitabı, yelkenciliğe yeni başlayan veya temel becerileri hatırlamak isteyen herkes için ideal başvuru kitabıdır. Tim Davison geçmişinde binlerce seyir mili kat etmiş İngiltere ve Avrupa yelken şampiyonudur. Kendi yatında düzenli olarak yeni ekip üyelerini ağırlayan son derece deneyimli bir k..»»
Kolektif

Amatör Denizcilik Federasyonu

ADF Yayınları eğitim/öğretim serisinin son kitabı olan Yelkenli ve Motorlu Yatçılık, yine ADF Yayınları’ndan çıkan ve tükenene kadar baskıları (2011 ve 2013) büyük ilgi gören “YelkenliYatçılığaBaşlarken –yetkin denizcilik yolunda ilk adımlar” kitabının motorlu tekneleri de içine alacak şekilde güncellenmiş ve genişletilmiş yeni versiyonudur. Kitap 58 ülkede, onay verdiği 2500 eğitim merkeziyle ..»»
Sezar Atmaca

Amatör Denizcilik Federasyonu

Denizcilik sadece bir uğraş değil, kültürdür, güçtür. Toplumların bu kültürü nasıl oluşturduklarını ve güç olarak nasıl kullandıklarını tarihin akışı içinde değerlendirmek mümkündür. Günümüzde toplumların denizcilikleri, spordan geziye, oradan taşımacılığın en İddialı türlerine kadar a&cced..»»
Dieter Loibner

Amatör Denizcilik Federasyonu

Sürdürülebilir yelkencilik,sadece yelkenciliği değil tüm denizcileri ilgilendiren bir kitap.Tekne tasarımı-yapımı-yaşamı,yenilenebilir enerji sistemleri.alternatif tahrik sistemleri.yakıt-yağ,pervane,lkozeet,pis su-çöp,karina temizliğigibi bir çok konuyu içeren kitabı''Sürdürülebilir Denizcilik''olarakda adlandırmak mümkün.... Sürdürülebilir yelkencilik: Daha çok yelken.daha az motor! Çöpe ata..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.