Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Alter Yayınları

Alter Yayınları

• Alter Yayınları Kitapları | • Alter Yayınları İletişim Bilgileri | • Alter Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Alter Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Alter Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Alter Yayınları

Acaba başarılı ve mutlu duayen inşaat mühendisleri bu konuma nasıl ulaştılar? Neden inşaat mühendisi olmayı tercih ettiler? Öğrenimlerinde nelere dikkat ettiler? Mühendislik hayatlarında neler yaptılar da üst derecelere yükseldiler? Genç mühendislik öğrencilerine mesleklerinde ve hayatta başarılı ve mutlu olmaları için neler öneriyorlar? ... Bu soruların yanıtlarını alabilmek, örnek alınabilec..»»
Nazmiye Mutluay

Alter Yayınları

Evrensel uygarlığın tanık olduğu önemli evrelerden birisi, kentlerin ortaya çıkışıdır. Yaşamın değişik alanlarındaki pek çok gelişmeye damgasını vuran kent uygarlığı, eski “Yakındoğu toplumlarının” bize armağanıdır. Kent olgusunu belirleyen savunma duvarları, anıtsal yapılar ve organize olmuş iş gücünün yanı sıra günümüz dünyasındaki kurumların kökeni bu dönemde oluşmaya başlamıştır. İlk siyas..»»
Davut Dağ

Alter Yayınları

Gelmiş geçmiş en muazzam mahkeme Tanrının, insanlar tarafından sanık sandalyesine oturtulup sorgulanması olsa gerek. Bu hayali mahkemede Tanrı bütün yönleriyle ele alınıp sorgulanmaktadır.    Biz bu kitabımızda; Hayali bir mahkemede Tanrının insanlar tarafından hangi konularda nasıl bir eleştiriye tabi tutulduğunu Celseler (oturum) halinde işlemeye çalıştık. Kitapta, ko..»»
Ludwig Feuerbach

Alter Yayınları

Ludwig Andreas Feuerbach, (1804-1872) Alman filozof ve ahlakçı. Materyalist Felsefenin ideologlarından Marx üzerindeki etkisi ve hümanist ilahiyat görüşleri ile tanınmıştır. 19. yüzyıl Alman metaryalizminin ilk düşünürü olan Feuerbach`ın temel eseri Hıristiyanlığın Özü`dür. Felsefesi ya da karşı felsefesi, bir hümanizm ve doğalcılık şeklinde gelişen, dine ilişkin eleşti..»»
Mücahit Özden Hun

Alter Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Iğdır Sevdası Cilt 1     Yıl 1933... Iğdır... Cumhuriyetin 10.  yıldönümü kutlamaları...Karaağaçların gölgesi caddeyi doldurmuş. Halk, evlerden taşıdığı kıymetli halı ve bayraklarla takları bezemiş, tören anını  heyecanla beklemektedir. Kaça-kaç, İsyan ve  muhaceret günleri geride kalmış, Iğdır'ın acıyla  yoğrulmuş toprağında yeni bir hayatın to..»»
Mücahit Özden Hun

Alter Yayınları

Arka Kapak Yazısı     »»
Theodor Herzl

Alter Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Yahudi Devleti düşüncesi etrafında Yahudileri örgütleyen Theodor Herzl, 26 - 29 Ağustos 1897 günleri arasında düzenlenen ilk siyonist kongreden sadece birkaç gün sonra, 3 Eylül 1897'de günlüğüne aynen şu sözleri yazar: “Kim ne derse desin, ben birkaç gün önce İsviçrenin Basel kentinde Yahudî devletinin temellerini attım. Şu günlerde, belki de tüm d..»»
Devrim Altay

Alter Yayınları

Dünyanın En Büyük Kahini Artık Herkes Geleceği Bilecek 30 Ocak 1911’de bir Osmanlı vatandaşı olarak dünyaya gelir. Çocuk yaşlarda bir fıtrtınayla sürüklenir ve gözlerini kaybeder. II. Dünya Savaşı'nın başında, 1941 yılında, Vanga'nın paranormal yetenekleri iyice ortaya çıkar. İnsanlara kimsenin bilemeyeceği bilgiler vermeye başlamıştır. Kaybolan bir eşya veya evcil bir..»»
Ayşe Akdeniz

Alter Yayınları

Ahret vardır. Ölümden sonra yaşamı binlerce yıldır araştıran insanoğlu, rüyalar kanalıyla ve Kuran aracılığı ile ahretin olduğuna artık tam olarak inanmış, görmüş ve bazı olaylardan da tanık olmuştur. Kitap, ahretin olduğunu, ruhun ne şekilde o boyutta yaşayabileceğini açıklamaktadır.         »»
Emine Ergün

Alter Yayınları

Çocuklar ne ister? Birçok anne baba aslında bu sorunun cevabını arar. Her istediğini yapıyoruz, yediği önünde yemediği arkasında, her şeyimizi ona göre ayarlıyoruz ama hala bu çocuğu mutlu edemiyoruz derler ve “Çocuklar Ne İster” sorusunun cevabını bulamazlar. Bu arayış içinde cevabı bulamazlar çünküçocukların asıl istediği bunlar değildir. Bunlar çocukların ikincil iste..»»
Namiye Mutluay

Alter Yayınları

İlkçağ, insanlık tarihinin önemli bir kesitini oluşturur. Günümüzün pek çok kurumunun temeli bu dönemde atılır. Köy yerleşmelerinden, kent yaşamına geçiş, devletin ortaya çıkışı, yönetim yapısının biçimlenmesi, ilkçağ adı verilen bu zaman sürecinde serpilip gelişir. Siyasal gelişmelerin, yanı sıra toplumsal düzenin gerekli kıldığı yaşam tarzı, sosyal ilişkiler daha sonraki dönemler iç..»»
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Alter Yayınları

"Aman Tanrım" diye haykırdı."Gerçekten de, Kadına vurup beynini parçalamak için, elime baltayı alabilir miyim?Ilık, yapışkan kanların üstünde yüzebilir miyim? Kilitleri kırmak paraları çalmak, tir tir titremek... Elimde...Baltayla...Her yanım kanlar içinde bir yerlere gizlenmek...Benim yapabileceğim işler mi bunlar?Tanrım olacak şey mi bu?...Yaprak gibi titriyordu.Sonra da derin bir şaşkınlıkla..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.