Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Algı Yayınevi

Algı Yayınevi

• Algı Yayınevi Kitapları | • Algı Yayınevi İletişim Bilgileri | • Algı Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Algı Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor."Algı Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Eylem Korkmaz

Algı Yayınevi

... Kendi başına yapabilmem için bana yardım et! Ana akım eğitim öğrenme sürecinde kişiyi bağımlı kılarken, Montessori Metodu yukarıdaki fikirden yola çıkarak çocuğun bağımsızlık kazanarak özgürlüğe yol almasını sağlar. Montessori metodu, bu fikir doğrultusunda çocukların kendi kendilerine çalışabilecekleri, öğretmen müdahalesini azaltan eğitim materyalleri ve çocuğun tüm günlük etkin..»»
Nurettin Yılmaz

Algı Yayınevi

Nurettin Yılmaz anılarını anlatırken yakın tarihimizin önemli süreçlerine ışık tutuyor. Cizreden Cumhurbaşkanlığı adaylığına uzanan Nurettin Yılmaz'ın öyküsünde Diyarbakır, Metris ve Kartal cezaevlerinde yaşadığı inanılmaz dıramı da göreceksiniz. Önemli tanıklıkları içeren bu kitapla yakın tarihimizle yüzleşeceksiniz. (Arka Kapak) »»
A. Galip

Algı Yayınevi

Elinizdeki kitap, romanı temel alan edebi akım ve kuramlara felsefeyle bakmayı öneriyor. Romanı eleştirmek, eşdeyişle değerlendirmek öncelikle onun ontolojisini, varlığını ortaya koymak ve hakkında doğru, geçerli önermeler kurmakla başlar. Felsefeyle bakmak derken kastedilen, bilgi nesnesi edilenin yapısını ve bağlantılarını açık ve seçik bir biçimde ortaya koymaktır. Ne'liği hakkında..»»
Mutlu Dulkadir

Algı Yayınevi

***Güçlü bir halk lidere ihtiyaç duymaz*** -Emiliano Zapata- ***Yukarıda ne olduğu bizi hiç ilgilendirmiyor. Dert ettiğmiz, aşağıdan yükselecek olandır. Bu başkaldırıyı hayata geçirdiğimiz zaman, bütün politikacılar sınıfını defedeceğiz, kendilerini 'parlamento solcu' diye adlandıranlar dahil.*** -Astkomutan Markos- ***Eğer 'demokrasi' terimi bütün vatandaşların gün be gün..»»
Semih Eryıldız

Algı Yayınevi

Demokrasi yerel yönetimlerle yaşam bulur. Yerel yönetimler çağdaş, şeffaf, etkin, katılımcı ve çoğulcu olmalıdır. Yuttaşların her aşamada belirleyici olma hakkı vardır. Her aşamada denetim halkın en doğal hakkıdır. Yerleşimler insan doğa uyumunu esas alan ekolojik ilkelere uygun mekanlar olarak tasarlanmalıdır. Hizmetlerde toplum yararı öncelikli olarak düşünülmelidir. (Arka Kapak..»»
Yavuz Çamlıbel

Algı Yayınevi

Cumhuriyet Hükümetlerinin Kürtlerin inkarını esas alan politikaları geçmişten bugüne yürüttükleri bilinmektedir. Bu politikalar ekseninde Kürtlere karşı kıyım, toplu sürgünler ve tutuklamalar gerçekleştirilmiştir. Adnan Menderes Hükümeti de 49'lara karşı toplu kıyım politikasını uygulamak istemiştir. Ancak iç ve dış koşulların elverişli olmadığını görünce olayı kendi iktidarını sür..»»
Güzin Yamaner

Algı Yayınevi

Tarih kapımızı her zaman bugünden çalar. Kimi zaman onu vaktinde içeri alırız, eteğine doldurduklarından yararlanırız. Kimi zaman onu kapının dışında tutarız. Ona dair ne varsa almayız o günkü yaşantımıza ama tarih, daima kapımızın eşiğindedir. Her anımıza kendisine çeviriverir. Tarih çok özel kesişim noktalarının üst üste motiflendiği topraklarda yaşıyoruz. Kendi tarihimizi kat kat y..»»
Derleme Cemal Güzel

Algı Yayınevi

İçindekiler: Dosya: Sokak Sanatı Sokak Nereye Düşer? -Rafet Arslan..07 Sokağın Sanatı İçin Yoldan Çıkmış Manifesto - Perşembe..10 Grafiti Sözlüğü - Cemal Akyüz..12 Havale Geçirme Deneyimleri Turbo..14 Burak Deller..17 Fatih Balcı..22 Erman Akçay..25 Extramücadele..29 Slag (Sürrealist Londra Eylem Grubu)..31 Cins..35 Ayşe Özkan..39 Halil Vurucuoğlu..42 Serhat Köksal...»»
Atalay Girgin

Algı Yayınevi

***'Öğretmen duvarda bir tuğla' olmaktan kurtulmak istiyorsa, kapitalizm gerçekliğini sorun etmekten başka çıkar yol yok. Öğretmen duvarda bir tuğlaysa bu kitabın yazarı Atalay Girgin de duvarda tuğla olmamanın mümkün ve gerekli olduğunun bilincinde olan az sayıdaki istisnadan biri... Yazar elinizdeki kitapta, eğitim ve öğretmen başta olmak üzere, sosyal gerçeklikle yüzleşiyor. sosyal..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.