Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Alfa Yayıncılık

Alfa Yayıncılık

• Alfa Yayıncılık Kitapları | • Alfa Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Alfa Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Alfa Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 413 kitap bulunuyor."Alfa Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ahmet Yıldız

Alfa Yayıncılık

BEYİN GÜCÜNÜ TANIMAK VE KULLANMAK GÜÇLÜ HAFIZA DESTEK SİSTEMLERİ İSİMLERİ VE YÜZLERİ HATIRLAMAK OKUDUKLARINIZI BELLEĞE KAZIMAK HAFIZA TİPİNE UYGUN ÖĞRENMEK SAĞ VE SOL BEYNİ AKTİF KULLANMAK GÜÇLÜ HAFIZA ,BEYİN GÜCÜNÜ KULLANARAK KARİYERİNDE VE ÖZEL HAYATINDA YÜKSELMEK İSTEYENLER İÇİNDİR.ÖZELLİKLE ÖĞRENCİLER İÇİN VAZGEÇİLMEZ BİR YARDIMCI KAYNAKTIR.»»
Sinan Akyüz

Alfa Yayıncılık

“Son günlerde,” diye konuşmasını sürdürdü Meyra, “bir duygu her karanlık çöküşünde gelip yakama yapışıyor. Onu yenmek için bir şeyler yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Bazen korkum ve üzüntüm birbirine karışıyor. Sabrım, bütün korkularım, belirsizliklerim ve acılarım… Hepsi sanki bu duyguda bir araya gelmiş gibi. İşte o zaman aklıma sen geliyorsun, seni düşünüyorum. Özellikle de akşamın ..»»
Bahar Eriş

Alfa Yayıncılık

Bir içinde yaşadığımız hayat var, bir de içimizde taşıdığımız. İçimizde anlatılmamış hikâyeler ve kullanılmamış potansiyeller taşırız. İçimize gömülü hayaller, bizden bir şeyler yapmamızı bekler. “Hayat kişinin cesareti oranında genişler ya da daralır.” diyor Anais Nin. Senin hayatında kaç cesaret denemesi var? Başlangıçta dizlerini titreten ama yaptıktan sonra seni büyüten neler yaşadın? K..»»
Grigory Petrov

Alfa Yayıncılık

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Finlandiya’ya adanmış bir kitaptır. Anlatılan, bu küçük ve geri kalmış ülkenin kültürel ve toplumsal gelişimidir. Fin halkının birlik ve beraberlikle ülkelerini yoksulluktan kurtarıp ideal bir ekonomi ve politika yaratmalarının üzerinden, yurtseverlerin özverisi ve fedakârlığı okunur. Tüm dünyaya örnek olacak bu coşku ve mücadele, onların topraklarını “bataklıkla..»»
Banu Gökçül

Alfa Yayıncılık

Bazı kitaplar okunmak, bazıları ise yaşanmak için yazılmıştır. Süper Beynin Sırları kitabını herkesin yaşamının parçası haline getirmesini ve yaşamına uyarlamasını diliyorum. Bu sayede o hep özlediğimiz, “daha iyi bir hayat” ve “daha iyi bir dünya” arzusuna doğru büyük bir adım atmış olacağız. - Prof. Dr. Sinan Canan, Neuroscientist Üsküdar Üniversitesi - Silikon Vadisi’nde de beraber çalışaca..»»
Kolektif

Alfa Yayıncılık

Nietzsche, Shakespeare’in çok iyi bir Montaigne okuru olduğunu söylemiştir. Montaigne’in kendisine dair sürekli değişen saptamaları ile Shakespeare’in eserlerindeki çeşitlilik gösteren insan karakterleri arasındaki yakın ilişkiyi görebilmesi bu fikrin temelini oluşturur. Günümüzde biliyoruz ki, Shakespeare, Montaigne’in denemelerini kesinlikle okumuştur. Fırtına’da “Yamyamlar Üzerine”, “Zaliml..»»
Kolektif

Alfa Yayıncılık

Sunuş- Ayşen Şatıroğlu Önsöz- Melike Akbıyık Şehri Tanımak: Görünmeyeni Keşfetmek- Saadet Özen Kendimdeki Şehri Anlatmak- Cengiz Özdemir Toplumu Açıklama Girişimi Olarak Şehir- Prof. Dr. Korkut Tuna Şehir Coğrafyası- Prof. Dr. Süha Göney       »»
Stephen Hawking

Alfa Yayıncılık

İnsanlar her daim büyük sorulara yanıt bulmak istemiştir:Tanrı Var mı? Nereden geldik? Her Şey Nasıl Başladı? Evrende Bizden Başka Akıllı Yaşam Var mı? Zamanda Yolculuk Mümkün mü? Yapay Zekâ Bize Üstün Gelecek mi? Her şeyin gerisinde duran anlam ve tasarı nedir? Geçmişin yaratılış üzerinden açıklamaları bugün artık çok daha az uygun ve güvenilir görünüyor. Bu açıklamaların yerini New Age’ten S..»»
Herge

Alfa Yayıncılık

  Yirminci yüzyıl Avrupa çizgi romanlarının en ünlüleri arasında sayılan Tenten’in Maceraları bütün dünyada bilinen ve zevkle okunan bir macera dizisi. Çizer George Remi, diğer ismiyle Hergé’nin başyapıtı sayılan bu çizgi roman heyecan, mizah ve ince ayrıntılarla dolu sayfalarıyla okurlarına dünyayı dolaştırıyor. Belçikalı bir gazeteci olan Tenten, köpeği Milu’yla birl..»»
Herge

Alfa Yayıncılık

Yirminci yüzyıl Avrupa çizgi romanlarının en ünlüleri arasında sayılan Tenten’in Maceraları bütün dünyada bilinen ve zevkle okunan bir macera dizisi. Çizer George Remi, diğer ismiyle Hergé’nin başyapıtı sayılan bu çizgi roman heyecan, mizah ve ince ayrıntılarla dolu sayfalarıyla okurlarına dünyayı dolaştırıyor. Belçikalı bir gazeteci olan Tenten, köpeği Milu’yla birlikt..»»
Süleyman Dilsiz

Alfa Yayıncılık

Zaman fakiri günümüz insanının dört mevsim aşkı salatanın da kitabı olur mu diyebilirsiniz! Mutfaklarda eskisi kadar zaman geçiremiyoruz. Kılçıksız Balık ve Kahvaltıya Dair Her Şey kitaplarının yazarı Süleyman Dilsiz, salatayı öğüne dönüştüren tarifleriyle Anadolu’nun yerel ve dünyanın farklı tatlarını salatayla buluşturuyor. Ege otlarından yeşilliklere, meyvelerden se..»»
Mithat Cemal Kuntay

Alfa Yayıncılık

Fatih ve Fetih: Fatih Sultan Mehmet, Mithat Cemal’in 1953 yılında, İstanbul’un fethinin 500. yıldönümü kutlamaları vesilesiyle Son Posta gazetesinde tefrika edilen eseri olup sağlığında kitaplaştırılmamıştır.    Karşılaştırmalı tarihçiliğin en güzel örneklerinden biri olan elinizdeki bu eserde Mithat Cemal, İstanbul’un fethinin bilinen ve bilinmeyen yönlerini mercek a..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.