Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olanşey de düşünüleni yapmaktır. (Goethe) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Akçağ

Akçağ

• Akçağ Kitapları | • Akçağ İletişim Bilgileri | • Akçağ Hakkında Bilgi
Sitemizde Akçağ isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Akçağ" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yunus Kara

Akçağ

Şairin 3. kitabı. Aşk ve şehir şiirleri olmak üzere iki bölümden oluşuyor.Kitabın sonunda Abdurrahim Karakoç, Bahaettin Karakoç, Prof Dr. Ahmet Mermer, Prof. Dr. Öcal Oğuz gibi Türk Edebiyatının önemli isimlerinin şair ve kitap hakkındaki yorumlarına yer verilmiş. Kaliteli şiir okumak isteyenlere ısrarla tavsiye edilir...»»
Ahmet Çevik

Akçağ

Tarih kitaplarını seven detay arayan herkesin okuması gereken bir kitap. Güzel ve detaylı betimlemeleri, içindeki mükemmel kahramanlar ve yaşanmışlık bu kitabı okunur kılıyor. Kitabın dili sizi alıp o zamanlara götürüyor. Kendinizi köyün samimi bir bireyi ile konuşuyor ; onunla dertleşiyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Aziz kahramanlarımızı biraz da olsa anlatabilmenin mutluluğu içinde yazar. Okun..»»
Kerim Demirci

Akçağ

Niçin Bir Deste Berceste? Zannetme ki şöyle böyle bir söz Gel sen dahi söyle böyle bir söz -Şeyh Gâlib- Şiirden haz almak sadece edebiyatçıların işi değildir. Güzel bir müzik eseri, mimari bir yapı veya hoş bir tablo gibi şiirin de her insana hitap eden bir doğası vardır. Şiirin özü sayılan, atasözü kıvamındaki bercestelerden meydana gelen elinizdeki bu kitap, yalnız edebiyat erbabına ..»»
Fatma Balcı Yürür

Akçağ

Yunus Emre hazretlerinin Risâletü'n-Nushiyye eserinde geçen tamah-kanaat, kibir-tevazu, cimrilik-cömertlik, dedikodu-doğruluk, öfke-sabır konuları işlenmektedir. Eserimizdeki öykülerimizin ilki olan Gönül Ülkesi'nin konusu, Risaletü'n-Nushiyye'dir. Bir kütüphanede ***Nasihatler Kitabı***nı okuyan genç kızın düşünceleri ve kitapta anlatılanlar yer almaktadır. İkinci öykümüz File ile Pazar Araba..»»
İlyas Kayaokay

Akçağ

Halk arasında Tevrüzü olarak bilinen bir gül çeşidi vardır. Bu gül bize 15.asırda Tebrîz'den intikal etmiştir. Gül-i Tebrîzî olarak bilinen bu gül yerini sevdiği vakit tek bir kökten, çadır misali nevş ü nema bulur. Kışa kadar uzanan bir hayat serüveni vardır. Bu gülün kokusu öyle latiftir ki gönüllere ferahlık bahşeder... Dîvân şiiri âdeta bir Gül-i Tebrîzîdir. O diyardan yurdumuza gelmiş, biz o..»»
Abdurrahman Güzel

Akçağ

Dünya ile başa çıkmak için bir araç olarak ele alındığında tüm diller birbirine eşit sayılabilir. İnsanların ana dili olarak konuştukları her dil, onların aynı zamanda da eğitimlerinde işlev gören bir ortamı oluşturur. Hem uygulamada hem dil bilimi açısından ele alındığında bir dilin diğerinden daha iyi olduğunu veya bir diğerinden daha gelişmiş olduğunu söylemek mümkün değildir. Temel şart iletiş..»»
Uğur Kılıç

Akçağ

Hecenin atında bir yiğit yola düşmüş...*** Abdurrahim Karakoç ***Uğur Kılıç'ın, edebiyatımıza önemli hizmetler yapacağına inanıyorum.*** Bekir Sıtkı Erdoğan ***Aşk ve şiir onun sesinde yeni bir libasa bürünüyor.*** Cemal Safi ***Kişiliği ve şiiri ile ağırbaşlı bir şairdir Uğur Kılıç.*** İsa Kayacan ***Uğur Kılıç şiirleriyle aşk diyarında bir seyahate çıkarıyor bizi.*** Turan Oflazoğlu (T..»»
İbrahim Tüzer

Akçağ

Ahmet Mithat Efendi'nin anlatı kahramanı aracılığıyla ***medeniyet başka şey, dini inancın emrettiği kurallar ve içerisinde yaşanılan toplumun ahlaki değerleri başka şey*** diyerek yapmış olduğu tespit, modernleşme serüvenimizde kimliğimizin ***başkalaşmadan*** öznelliğini nasıl muhafaza edebileceği sorununun da cevap kazandığı bir alan olarak kabul edilebilir. Diğer taraftan, elde edilen ***kimli..»»
Kolektif

Akçağ

Öğretmenlik mesleği, ülkemizde eğitimdeki değişim ve dönüşüm dikkate alındığında, kendisini sık sık yenilemesi gereken bir meslektir. Bu yüzden öğretmenlik mesleğinde aranan kalite ve uzmanlık seviyesi her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla ülkemizde, öğretmenlik kariyeri için yapılan seçme ve değerlendirme sınavları da yıllar içerisinde dönem dönem farklılıklar göstermektedir. Millî Eğitim Bak..»»
İlhan Akın

Akçağ

En zor olan aşkı yaşıyordu Galib... Vuslatı mahşere ertelerken yüreğinde kopan aşk tufanına zincir vurmak... Her nefeste biraz daha anlıyordu ki Galib vuslatı hiç de kolay olmayacak. Hasret, insan gerçekten âşıksa güzel olandı. Hasret, herkesin ateşinde yanabileceği bir şey değildi ki… Belki de yürek sürekli yanıp tutuşunca kemale eriyor; aşk ancak o zaman aşk oluyordu. Dokunmadan küle, konu..»»
Ali Berat Alptekin

Akçağ

Nurullah Çetin

Akçağ

Ey, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü! Işık ışık, dalga dalga bayrağım, Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım. Sana benim gözümle bakmayanın mezarını kazacağım. Seni selamlamadan uçan kuşun yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver ! Sabah olmasın, günler doğması..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.