Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Akademik Kitaplar

Akademik Kitaplar

• Akademik Kitaplar Kitapları | • Akademik Kitaplar İletişim Bilgileri | • Akademik Kitaplar Hakkında Bilgi
Sitemizde Akademik Kitaplar isimli yayınevine ait Toplam 39 kitap bulunuyor."Akademik Kitaplar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Akademik Kitaplar

Arka Kapak Yazısı                  20. yüzyılın ilk çeyreği, Osmanlı Devleti’nin büyük toprak kayıpları neticesinde varlığını koruyamadığı, Anadolu’nun işgale uğradığı ve bu toprak parçası üzerinde yeni bir Türk devletinin teşekkül ettiği bir zaman dilimi olması itibariyle büyük bir öneme sahiptir. Özellikle Balkan Savaşlarından itibaren başlayan süreç, âdeta Balkanla..»»
Kolektif

Akademik Kitaplar

Arka Kapak Yazısı                  Safahat Mehmet Akif’in yedi kitaptan meydana gelen şiir külliyatıdır. Bu külliyat içerisinde Hasta, Küfe, Hasır, Meyhane, Mahalle Kahvesi, Seyfi Baba, Bayram, Kocakarı ile Ömer, Âmin Alayı, Kör Neyzen gibi manzumelerde Akif, toplumdaki sosyal sefaleti dile getirir. Bu şiirlerde toplumun alt tabaksına ait insanların hastalık, ölüm, fa..»»
Kolektif

Akademik Kitaplar

Arka Kapak Yazısı   Güzel, doğru, düzgün ve etkili konuşmak; bir kişinin sesli görüntüsüdür. Bu sesli görüntünün karşımızdaki insanları pozitif etkilemesi ancak güzel, doğru, düzgün ve etkili bir “Türkçe”yle gerçekleşir. Elinizdeki kitabın da temel amacı diksiyon konusunda, sizi her zaman ve hep en ileriye taşımaktır.   Hazırlayan Okt. Ebubekir ERASLAN Yayın Yönetm..»»
Hüseyin Şahin

Akademik Kitaplar

Özellikle çocuk ve ergenlerin duygu ve düşüncelerini, kendilerini ve dünyayı nasıl algıladıklarını çizmiş oldukları resimler yolu ile anlattıkları bilinmektedir. Psikoloji alanında uzun yıllardır kullanılan projektif resim testleri, bireyi psiko-pedagojik açıdan tanımaya yarayan bir ölçüt olduğu gibi; aynı zamanda kişinin karmaşık iç dünyasının yanı sıra zeka, kişi..»»
Prof. Dr. Mustafa Özkan

Akademik Kitaplar

Türk yazı dilinin XIII. yüzyıldan XIX. yüzyıl sonuna kadar gelişme gösteren dönemine “Yeni Türkçe” dönemi adı verilmektedir. Bu devre, Türklerin Orta Asya’dan batıya doğru göç etmesiyle oluşan lehçelerin birer yazı dili olarak geliştiği devredir. Türk dilinin dış etkilere çokça maruz kalıp büyük değişikliklere uğradığı bu dönemde Türkçe, Doğu ve Batı Türkçesi olmak üzere..»»
Ernest F. Haeussler

Akademik Kitaplar

Matematiksel Analize Giriş kitabının onbirinci baskısı işletme, iktisat, yaşam ve sosyal bilim öğrencileri için matematiksel bir temel oluşturmaya devam etmektedir. Kitap, denklemler, fonksiyonlar, matris cebiri, doğrusal programlama, finans matematiği ve olasılık gibi kalkülüs dışı konularla başlamaktadır. Daha sonra sürekli raslantı değişkenlerinden oluşan tek ve &cced..»»
Ali Ünlü

Akademik Kitaplar

Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin baş döndürücü gelişme hızına ayak uydurmakta güçlük çektiğimiz günümüz bilgi çağında bilgisayar kullanımı bir hayli yaygınlaşmış ihtiyaçtan öte hayatımızın zorunlu bir parçası haline gelmiştir. Bilgiyi Toplama, saklama, işleme, yeni bilgiler üretme ve üretilen bu bilgin..»»
Mustafa Özkan

Akademik Kitaplar

Osmanlı Türkçesi, Türkiye Türkçesinin gelişme sürecinde Eski Anadolu Türkçesi diye adlandırılan ilk devresini de içine alarak, XIV. yüzyıldan başlayıp XX. yüzyılın başlarına kadar devam eden devredir. Osmanlı Türkçesini bugünkü Türkçenin dışında ve ondan ayrı düşünmek doğru değildir. Bugünkü Türkiye Türkçesi Osmanlı Türkçesinin bir devamıdır. Türkçenin böyle değişik adlarla anılması, Türk milletin..»»
Nazmiye Bağcı Çaylıoğlu

Akademik Kitaplar

Ne güzel, sağlıklı bir bireysiniz... En azından bu kitabı elinizde tutabilecek kadar... Dahası okuduğunuzu anlayabilecek kadar... Ancak toplumumuzda milyonlarca birey, kendi kısıtlanmış dünyalarında var olmaya çalışıyor. Bu kitap bu var olma sürecinde engelli bireylere, onların ailelerine bir ışık olma amacıyla kaleme alınmıştır. Bu güne kadar karanlık dünyalarında yalnız bırakılmış engelli bireyl..»»
Sabiha Doğan

Akademik Kitaplar

Elinizdeki kitapta Osmanlıda kadınların gündelik yaşamlarından başlayarak, iş dünyasındaki konumlarına, sosyal hayattaki duruşlarına ilişkin kapsamlı bilgiler verilmiş. Temelleri Tanzimatta atılan, etkileri Cumhuriyete hatta günümüze kadar süren kadının düşünsel ve sosyal açıdan yaşadığı değişim araştırılmış, ilginç bilgiler paylaşılmıştır. Osmanlıda feminizm, kadın giyimi, kadınların karşılaştıkl..»»
Hüseyin Şahin

Akademik Kitaplar

Bugün ülkemizde milyonlarca çocuk, genç ve yetişkin sonu "S" ile biten sınavlarda başarılı olabilmek için çabalamaktadır. Adayları ile birlikte ailelerini de ele alacak olur isek, yapılmakta olan bu sınavlar ülkemiz insanlarını bir yönüyle ilgilendirmektedir. SBS,YGS, LYS,TUS, KPSS ve daha nice sınavlar ülkemizin temel gündem maddelerinden birisi olmayı sürdürmektedir. Ülkemizde çocuğuyla, gen..»»
Fikri Akdeniz

Akademik Kitaplar

Günümüzde Aktüerya, Biyoistatistik, Ekonometri, İktisat, İstatistik, İşletme, Matematik, Matematik Eğitimi, Psikoloji, Sosyoloji, Tıp, Ziraat ve Mühendislik alanlarında özellikle Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Jeoloji, Tekstil, Haberleşme ve diğer disiplinlerde artan oranda istatistik yöntemlerle gereksinme duyulmaktadır. Yeniden g&ou..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.