Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Agora Kitaplığı

Agora Kitaplığı

• Agora Kitaplığı Kitapları | • Agora Kitaplığı İletişim Bilgileri | • Agora Kitaplığı Hakkında Bilgi
Sitemizde Agora Kitaplığı isimli yayınevine ait Toplam 297 kitap bulunuyor.
Yayın hayatına Eylül 2003'te başlayan Agora Kitaplığı, edebiyat ağırlıklı bağımsız bir yayınevi olma hedefiyle yola çıkmıştır ve bu doğrultuda, ülkenin kültürel, toplumsal ve siyasal hayatına 'sol bakış'la bir çentik atmayı öngörmektedir. Kanımızca, yazılı kültürün görsel kültür karşısında bir bakıma 'artçı savaşı' verdiği bir çağda, otoriter yönetimlerin ve depolitizasyonun kıskacında 'geleceksiz bırakılmış' bir ülkede ve sürekli pompalanan popüler kültürün boğucu etkisi altındaki bir yayın dünyasında, hiç de tarafsız ve masum bir alan değildir yayıncılık. Bilakis, orta ve üst sınıf değerleriyle yaşam tarzının baş tacı edildiği bir 'kültür' dünyasında, edebiyatı bir 'varoluş meselesi' olarak görmekten vazgeçmemenin, her türlü düşünce-inceleme-araştırma kitabında 'toplumsal vicdan'ı elden bırakmamanın hayati bir önemi vardır. Bu açıdan bakıldığında, edebiyat gündemimizde yoksulların, dışlanmışların, itilip kakılmışların büyük ölçüde yok sayılması şaşırtıcı değildir. Agora Kitaplığı bu noktada, has edebiyata ve yoğun emekle göz nuru araştırmalara kıymet veren, 'seçkinci' numaralara yeltenmeyip, okurla arasındaki mesafeyi kısaltmaya çalışan bir çizgide duracaktır. Özenli editoryal hazırlık, göz doldurucu bir görsel sunum, kaliteli baskı ve mümkün olduğu ölçüde taban seviyesinde tutmayı hedeflediğimiz fiyat politikasıyla, okurun beğenileri ve kaygılarını başa alan bir profil oluşturmayı öngörmekteyiz. Bu amaçla, dinamik ve sinerjisi sağlam kadrosu; hayattaki duruşları ve kitaplarıyla bizimle yol arkadaşlığı duygusuyla çalışmasını arzu ettiğimiz yazarları ve çevirmenleri; kendi alanının ehli olup, ufku geniş, güncellikle tarihselliği birleştirmekte mahir dizi editörleri; bir de, her aşamada işlere burnunu sokarak fikirlerini dile getirmek isteyen, hatta keskin eleştirileriyle yoldan çıkmamamızı gözeten bilumum kafadarlarıyla; Yayınevi mutfağına bulaşıp, çorbada tuzu olsun isteyenlere veya büromuza sadece muhabbete gelenlere bir 'hayat alanı' açmayı hedefliyor, Okurlara ve edebiyat âlemine de 'iyi bir gösteri' vaat ediyoruz.
Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Agora Kitaplığı

Yirminci yüzyılın tartışmasız en büyük edebiyatçılarından biri olan Vladimir Nabokov, kendisiyle yapılan söyleşiler ve yazıların yer aldığı bu kitapta, ana yurdundan kopuşu, sürdürdüğü sürgün hayatı, üç dilli eğitimi ve yazarlığı, çevirmenliğe bakışı, başka yazarlara dair yaklaşımları ve kelebek bilimci yanına dair görüşlerini sıralıyor...       ..»»
John Truby

Agora Kitaplığı

John Truby'nin senaryo yazımıyla ilgilenen herkes için bir başvuru niteliğindeki bu çalışması, öncelikle sinemanın öykü anlatmayla başladığını vurguluyor ve olay örgüsü, karakterler, semboller ve diyaloglar üzerinden öykü anlatmanın tüm teknik ve teorik yönlerine odaklanıyor...         »»
Ferhat Fuzuli

Agora Kitaplığı

Arka Kapak Yazısı   Daha önce "Sağanak Fotoğraf" ve "Meserret ile Şükran" adlı kitaplarını yayınladığımız Ferhat Fuzuli bu ilk romanında, Tirilye'de doğayla ve zeytin ağaçlarıyla iç içe ömrünü sürdüren bir karakterin geçmişe dönük muhasebesini, doğanın nasıl bir bilgelik kaynağı olduğunu anlatıyor...     »»
Cihat Duman

Agora Kitaplığı

Arka Kapak Yazısı   Kendi kurdukları bir dünyada yaşarken birden Gezi Parkı'nda patlayan direnişle buluşurken, öbür yandan Kürt işçilerle beraber enteresan bir şantaj olayının içine düşen bir grup edebiyatçının hikâyesi...     »»
Necla Akdeniz

Agora Kitaplığı

Arka Kapak Yazısı   Dokunaklı bir roman, iç acıtıcı. İki erkeğin, taksi şoförü Murat ile kariyerinin sonlarındaki basketbolcu Barış’ın yakınlaşmaları etrafında, yazarın kendini başarıyla geri çektiği, duyguların hikâyenin içinden bir kreşendo gibi yükseldiği bir roman... İsyanımızı fısıldayan çığlıkların, hayatımızı besleyen arzuların romanı...     ..»»
Andrey Tarkovski

Agora Kitaplığı

20. yüzyılın en büyük yönetmenlerinden olan Andrey Tarkovski'nin, sinema yazınının baş kitaplarından olan eseri "Mühürlenmiş Zaman", Rusça aslından Mazlum Beyhan çevirisiyle okurların karşısında...       »»
Reyhan Saygın

Agora Kitaplığı

"Mutlu hissetmiş miydim..»»
Kolektif

Agora Kitaplığı

20. yüzyılın büyük yönetmenlerinden Krzysztof Kieslowski'yle yapılan bu söyleşilerde, yönetmenin sinemaya bakışını, ülkesine bağlılığını ve uzaklığını, içindeki kötümserliği, sinemasında içsel hayatları anlatmaya yönelişini, çoklu hikâyelere tutkunluğunu ve kurguya verdiği apayrı önemi vurgulayan görüşlerini okuyacaksınız…       »»
Robert E. Kapsis

Agora Kitaplığı

Tüm dünyanın gözünde bir western yıldızı olan Clint Eastwood, bu söyleşilerinde oyunculuğunun yanı sıra yönetmenliğe başlayışını, yönettiği filmleri nasıl çektiğini, oyunculara tanıdığı serbestliği ve kadın rollerinin öne çıkmasını sağlayışını anlatıyor...       »»
Ümit Otan

Agora Kitaplığı

Öyküleri, fotoğrafları, denemeleri, gezi ve siyaset kitaplarıyla tanınan Ümit Otan bu kitabında, ülkemizin şu an içinden geçmekte olduğu kültürel-siyasal ortamını yansıtan, can acıtıcı yazılarıyla okurun karşısında...       »»
Naomi Klein

Agora Kitaplığı

Naomi Klein, Donald Trump’ın ABD başkanlığına seçilmesinden sonraki atmosferde kaleme aldığı bu kitabında, çokuluslu büyük şirketlerin darbesi diye nitelendirdiği bu iktidar değişikliğinin zengin-olmayan herkes ve gezegenimiz açısından nasıl şok tehlikeler doğurduğunu anlatırken; hepimizi hedef alan saldırılara ‘hayır’ diyerek karşı koymanın bizi kurtarmaya yetmeyeceğini..»»
Kolektif

Agora Kitaplığı

İtalyan sinemasının en özgün yönetmenlerinden Federico Fellini'nin söyleşilerinin biraraya getirildiği bu kitapta, yönetmenin İtalyan yeni-gerçekçiliğiyle ayrıldığı yönleri, sinemasında kadının ve erkeğin yerini, film çekerken sürecin hazırlıktan daha önemli olduğunu ve yönetmenin sinema üzerinden hayata dair bakışını takip edeceksiniz...       »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.