Senden soruluncaya kadar susmak, susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır. HZ. ALi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Afa Yayınları

Afa Yayınları

• Afa Yayınları Kitapları | • Afa Yayınları İletişim Bilgileri | • Afa Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Afa Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 40 kitap bulunuyor."Afa Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Philip K. Dick

Afa Yayınları

Sıradan bir laboratuvar gezisi sırasında gerçekleşen bir kaza sonrasında bir grup ziyaretçi kendilerini garip ve bir o kadar beklenmedik bir deneyimin içinde bulur. Onları kurtarma çalışmaları devam ederken bu sıradan insanlar birbirlerinin zihinlerinin yarattığı bir dizi evrenin içinde hapsolduklarını fark ederler. Ama en derin arzuları ve korkularının y..»»
Hermann Hesse

Afa Yayınları

"...Oysa şimdi bu eski ve yerde bir boşluk göze çarpıyordu; küçük dünyamda bir çatlak belirmişti ve karanlık, ölüm ve dehşet gözlerini dikmiş bu çatlaktan içeri bakıyordu. (...) Bundan böyle ne bir dal ne bir meyve koparabilecektim ağaçtan, bundan böyle dallarından birinin özgün ve fantastik mimarisini resme geçirmeye çalışmayacak, sıcak yaz öğlelerinde merdivenden inip çıkarken onun yanına uğra..»»
Hermann Hesse

Afa Yayınları

Son derece yalın bir dille anlatılmış olağanüstü bir öykü... Çeşitli sınavlardan geçtikten, türlü acılara katlanıp türlü zevkler tattıktan sonra insan olmayı, insanları sevmeyi öğrenen bir insanın öyküsü... (Arka Kapak) IDéEFIXE'in Notu: Hermann Hesse, 1946 Nobel Edebiyat Ödülü sahibidir. »»
Hermann Hesse

Afa Yayınları

"... Birden güldü Klingsor ve doğruldu. Sık sık ruhunda bu gibi duygular uyandığını, sık sık böyle düşündüğünü, böyle korkulara kapıldığını anımsamıştı. Yaşamının bütün olumlu, bütün verimli ve ateşli dönemlerinde, hatta henüz gençlik çağında böyle yaşamıştı, mumu iki ucundan yanıp durmuştu hep, çılgınca israfların ve yanmaların bazen sevinçten bayram ettiren, bazen hıçkırıklara boğan duygusuyla..»»
Hermann Hesse

Afa Yayınları

"Lauscher'i ne zaman karıştırsam, karalamak ya da düzeltmek istedigim pasajlarla karşılaştım, özellikle 'Günce'nin başında Tolstoy'la ilgili yazmış olduğum, gençlik cüretiyle dolup taşan küstah ve ukala sözleri elimden gelse yok ederdim... Ancak gençlik halimi sonradan rötuşlayıp güzelleştirme hakkına sahip olduğumu sanmıyorum..." -Herman Hesse, 1993- (Arka Kapak) »»
Hermann Hesse

Afa Yayınları

"Diyelim ki biri uzaklarda güzel ve görkemli bir kentin bulunduğunu işitmiştir ve ne kadar uzak olursa olsun oraya ulaşmak için güçlü bir istek duyuyor içinde. Sonunda herşeyi olduğu gibi bırakıyor, varını yoğunu saçıp dağıtıyor, bütün dostlarına veda edip yola düşüyor; gidiyor, gidiyor, günlerce, aylarca, dağ taş demeden yürüyüp gidiyor. Çıktığı yere dönemeyecek kadar uzak bir noktaya geldiğind..»»
Eduard Şevardnadze

Afa Yayınları

Mihail Gorbaçov`un Dışişleri Bakanı Eduard Şevardnadze 5 yıl gibi kısa bir sürede Kremlin`in tüm dogmatik iktidar ilkelerini çöp sepetine attı. Stalinizm çağı nihai olarak kapandı. Doğu Blok`u olduğu gibi tarihe karıştı. Sovyet askerlerinin Afganistan`dan çekilmesinden almanların şaşırtıcı birleşmesine - çağımızın süprizlerle dolu dünya politikası her şeyden önce tek bir kişinin imzasını taşıyo..»»

Simone De Beauvoir

Afa Yayınları

Kahramanları arasında Arthur Koestler`i, Jean-Paul Sartre`ı, Albert Camus`yü ve yazarın kendisini görür gibi olduğumuz bu kitap, bir dönem Avrupa aydınlarının verdiği önderlik mücadelesine ışık tutmasıyla eşsiz bir belgesel; duyguları, hayal kırıklıklarını ele alışıyla benzersiz bir aşk romanıdır.

Simone de Beauvoir`in Goncourt Ödülüne layık görülen bu kitabında tartışmaya açtığı konular, g..»»

Michel Mollat du Jourdin

Afa Yayınları

Uydu fotoğraflarına bakıldığında Avrupa, denizlerle çevrelenmiş küçük bir yarımada gibi görünür. Bu geniş anlatıda Michel Mollat, Avrupa`nın denize bu denli yakınlığının tarihini nasıl etkilediğini inceliyor. Antik Yunan`dan günümüze değin denizci ulusların tarihini ve birbirleriyle etkileşimlerini ve dünyanın nasıl yavaş yavaş keşfedildiğini, öğrenildiğini ve sömürüldüğünü anlatıyor. Ayrıca bü..»»

Kolektif

Afa Yayınları

Takımın İçinde Bulunan Kitaplar:

1- Martin Heidegger / Nedir Bu - Felsefe?

"Güzel duygularla kötü edebiyat yapılır." Andre Gide`nin bu sözü edebiyat için değil, daha çok felsefe için geçerlidir. Duyguların, en güzelleri dahil, felsefede yeri yoktur...

2- Cicero / Dostluk Üzerine

O halde dost uğruna suç işlemiş olmak, o suçu bağışlatacak bir özür olamaz. Dostluğun temeli erde..»»

Kolektif

Afa Yayınları

Tükendi.»»
Jacques Seguela

Afa Yayınları

YARIN COK STAR OLACAK»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.