Kendine güvenmeyenin en iyi taktiği, susmaktır. LA ROCHEFOUCAUL [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Adres Yayınları

Adres Yayınları

• Adres Yayınları Kitapları | • Adres Yayınları İletişim Bilgileri | • Adres Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Adres Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Adres Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ahmet Arslan

Adres Yayınları

Dilimizde telif veya çeviri eser olarak felsefe hakkında giriş mahiyetinde bilgi veren kitap sayısı sınırlıdır.    Öte yandan bu yönde yazılmış eserlerin, sahip oldukları önemli meziyetler yanında, yazarlarının mensup oldukları felsefe akımlarının bakış açısını gereğinden fazla yansıtmaları, felsefenin aynı ölçüde değer taşıyan disi..»»
Atilla Yayla

Adres Yayınları

Siyasi Düşünce Sözlüğü, siyaset bilimi, siyaset teorisi, hukuk felsefesi, iktisadi düşünce tarihi, bilgi teorisi, ahlak gibi konularla ilgilenen herkese yardımcı olabilecek bir başucu eseridir. Sözlük, benzer kitaplarda çoğu zaman olduğu gibi, kavramların kısa anlamlarını vermekle yetinmemekte, birçok kavramı derinlemesine ele alarak irdelemektedir. Bu, ona, aynı zamanda, klasik bir sözlük olmaya ..»»
Murat Saraçlı

Adres Yayınları

Kültür gibi mâsum ve ehil bir alanın bile, biyolojik ırkçılıktan boşalan alanı tek başına doldurması, tartıştığımız konunun ne kadar muhataralı ve ince nüanslara sâhip olduğuna dair bir fikir veriyor. Azınlıklardan bahsederken ince nüansları, kavramlar arasındaki geçişkenliği, çakışmaları ve farklı anlamları dikkate almalıyız. Bunun yolu da kavram dünyasının arkasındaki gerçekliğe dair keskin ve k..»»
Marc Levinson

Adres Yayınları

Kredi krizi ve ardından gelen finansal kriz, finansal piyasaların tam anlamıyla ne kadar oynak olduğunu göstermektedir. Hatta piyasa fiyatlarındaki küçük hareketler, emeklilik fonları gibi kurumsal yatırımcılar, işletmeler ve ulusal ekonomiler üzerinde önemli değişikliklere neden olmuştur. Bireysel yatırımcıların, bu esnada yüksek karmaşıklıktaki finansal a..»»
Mark Skousen

Adres Yayınları

Ünal Gündoğan

Adres Yayınları

Amerika dendiği zaman hemen birçok kişinin aklına ABD hükümeti ve onun dünya üzerinde oynadığı kirli güç politikaları gelir. Bu özdeşlik öyle boş yere kurulmuş bir imge değildir şüphesiz. Amerikan başkanları her gün yeni bir tehdit algısıyla sağa sola savaş açıp, gelişmemiş ve belki hiç gelişemeyecek demokrasilerin kaderiyle “oynaşırken” başka bir şeyin hatırlanması zor. Bazılarımız da gökdelen..»»

Polat Tunçer

Adres Yayınları

İşbölümü ve uzmanlaşmanın akıl almaz boyutlara ulaştığı modern dünyada satış ve pazarlamanın bilimsel çalışmanın dışında kalması düşünülemez. Bu yüzden dünya literatüründe satış teknikleri önemli derecede büyük bir ilgi görmektedir. Ancak, ülkemizde konuyu açık ve anlaşılır bir biçimde ve tüm boyutlarıyla ortaya koyan incelemelerin eksikliği aşikârdır.

Elinizdeki kitap, bu eksikliğe ina..»»

Kolektif

Adres Yayınları

Hukuk Devleti "Hukuki Bir İlke Siyasi Bir İdeal" Makaleler»»
Larry Arnhart

Adres Yayınları

PLATO`DAN RAWLS`A SİYASİ DÜŞÜNCE TARİHİ»»
Donald TannenbaumDavid Schultz

Adres Yayınları

Siyaset felsefesinin bireylerin ve toplumların hayatını nasıl etkilediğinin farkında mısınız? Bireyle kollektivite arasındaki gerilime getirilen çözümler insanların kamu yararını tanımlama tarzındaki periyodik değişimleri nasıl etkilemiştir? Bilmin gelişmesinin, siyasal düşünce üzeirndeki etkisi ne olmuştur? Kadın, aile ve yurttaşlık algıları, yüzyıllar içinde nasıl farklılaşmıştır. Siyasi..»»
Atilla Yayla

Adres Yayınları

Siyasî Düşünce Sözlüğü hem öğrencilerin hem de siyasî, sosyal, iktisadî ve hukukî meselelerle ilgilenen okuyucuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmıştır. Sadece kelimelerin lugat anlamlarını vermekle kalmamakta, bunun ötesine geçerek, tematik bir sözlüğün bütün fonksiyonlarını üstlenmeye çalışmaktadır. Kapsadığı maddelerde, meraklı okuyuculara rehberlik yapmakta, okumalarını hangi ist..»»

Mark Skousen

Adres Yayınları

İktisat insanların ve toplumların hayatının neresinde yer almaktadır? İktisadi faaliyetler küçümsenebilir mi? Neden kimi ülkeler refah içinde yüzerken kimileri nesiller boyunca sefalet içinde bocalamaktadır? Tarih Adam Smith`i haklı mı çıkarmıştır, yoksa haksız mı? Merkantilizm tarihin eski çağlarında kalmış bir anlayış mıdır, yoksa hala yaşamakta mıdır? Marx`ın ciddiye almaya değer bir görüşü ..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.