Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Adam Yayınları

Adam Yayınları

• Adam Yayınları Kitapları | • Adam Yayınları İletişim Bilgileri | • Adam Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Adam Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 157 kitap bulunuyor."Adam Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tahsin Saraç

Adam Yayınları

Yeni başlayanların, orta derecede bilenlerin, ortaööğretiminden üniversiteye tüm öğrencilerin yararlanabilecekleri, yetkin bir Fransızca-Türkçe Okul Sözlüğü... Çağdaş sözlükbilim yöntemleriyle hazırlanmış gerçek anlamda özgün bir sözlük... Titizlikle seçilmiş yaklaşık 25.000 sözc&..»»
Nazım Hikmet Ran

Adam Yayınları

Nazım´ın, 1933´ten 1950´ye kadar, on yedi yıl boyunca, çeşitli cezaevlerinden kendisine yazdığı mektupları, Piraye bir tahta bavulda saklardı. Ceviz ağacından yapılmış, 41x26x14 cm boyutlarında küçük bir tahta bavul. Küçük olduğu için, belki "çanta" demek daha doğru. Ceviz çantayı ona Nazım sanırım Çan..»»
Nazım Hikmet Ran

Adam Yayınları

Nazım Hikmet'in çok güç koşullarda korunmuş, elden ele geçmiş, bazıları sağlığında basılamamış, bazıları özen gösterilmeden basılmış olan yapıtları, bu işe gönül vermiş eleştirmenlerin çabalarıyla, içerde ve dışarda, yıllardır derlenip toparlanmaya çalışılmış, ama çeşitli nedenlerden kaynaklanan yanlışların, karışıkl..»»
Ahmet Muhip Dıranas

Adam Yayınları

"Ahmet Muhip Dıranas bir dil düşkünü idi; ama kullanılan sözcüklerle kullanılmayan sözler kurmaya değil, dil denilen konuşma aracındaki tadı yaratmaya bakardı." -Melih Cevdet Anday- Ahmet Muhip Dıranas 1949'dan 1962'ye kadar "Zafer" gazetesinde fıkralar yazmış, daha önce ve sonraki yıllarda çeşitli yayın or..»»
Aziz Nesin

Adam Yayınları

Aziz Nesin'in kitaplarının arka kapaklarındaki fotoğraflar ve yazılar, Nesin Vakfı'ndan okurlara yazılmış mektuplar niteliğindedir. Bu fotoğraflı mektuplardan Nesin Vakfı'nın günden güne nasıl arka kapak mektuplarında okurlarımıza Nesin Vakfı'nın hep iyi ve güzel yanlarını anlatmaya ve göstermeye çalışıyoruz. Oysa anlatmak istediğimiz pekçok zorluk..»»
İlhan Berk

Adam Yayınları

"Şiirimizin uç beyi" "Korkunç çoçuğu" "Türkçenin en atak, en genç şiirini yazan İlhan Berk.." -Behçet Necatigil- İlhan Berk, birlikte sunduğumuz bu iki yeni kitabının ilkinde (Güzel Irmak), "Tarihin toplumların, yönetimlerin, ideolojilerin el koyduğu ve biçimlendirdiği" insan ..»»
Salah Birsel

Adam Yayınları

Salah Birsel

Adam Yayınları

Sık sık tekrarlıyorum: İyi bir şiir, sağlam bir şiir, çokluk, ilk bakışta kendi değerini, kendi ağırlığını belli etmeyen şiirdir. Sanım o ki, tadı, okundukça ortaya çıkan şiir, yüzyıllara da karşı koyacak bir nefes ve güç taşıyordur. Öyle şiirler bilirim, okurlar onlarla ilk burun buruna geldiği vakit akıllarının kamaştığını duymuşlardır. N..»»
George Bernard Shaw

Adam Yayınları

George Bernard Shaw (1856-1950), yaşamı boyunca, birçok deneme, makale, bir ekonomi politika kitabı, müzik ve tiyatro eleştirileri, ayrıca tam elli yedi oyun yazmıştır. Bunların en önemlilerinden biri olan Pygmalion (1912), bir insanı değiştirmede dilin ve çevrenin önemini vurgulamaktadır. Küskünler Evi (1917), Shaw'un belirttiği gibi, çağdaş to..»»
Özdemir İnce

Adam Yayınları

Özdemir İnce, Şiir ve Gerçeklik, Tabula Rasa ve Yazınsal Söylem Üzerine adlı kitaplarında okuma ve yazma eylemlerinin otopsisini yapmıştı. Şiirde Devrim de bu otopsiyi sürdürüyor. Bu ameliyatı dikkatle izlemek gerek. Çünkü Türk modern şiiri evrensel modern şiirin kaynaklarını ve yapıcılarını yeterince tanımadan el yordamıyla çağd..»»
Mehmet Günsür

Adam Yayınları

Dün akşam, o güzel öykünüzü, "İçeriye Bakan Kim"i okudum. Nicedir böyle güzel bir öykü okumamıştım. "Tadı damağımda kaldı." Bilesiniz istedim. Ferit Edgü Mehmet Günsür (1955), Caique adlı tek öykü kitabında, belli ki uzun bir okuma ve kendini dinleme sürecini dışa v..»»
Vladimir Mayakovski

Adam Yayınları

''Mayakovski öylesine büyüktür ki , onunla karşılaştığımızda, biz çağdaş şairler, hepimiz küçük kalırız. Bizim öğretmenimizdir; kişisel olarak benim. Pablo Neruda, Louis Aragon, dünyanın bütün dürüst şairleri aynı şeyi söyleyeceklerdir: O bizim öğretmenimizdir.'' - Nazım Hikmet Vladimir Mayakovski (..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.