Kendinizi temiz ve parlak tutsanız iyi edersiniz; çünkü arkasına geçip dünyayı görmeniz gereken pencere sizsiniz. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Açılım Yayınları

Açılım Yayınları

• Açılım Yayınları Kitapları | • Açılım Yayınları İletişim Bilgileri | • Açılım Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Açılım Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 11 kitap bulunuyor."Açılım Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mark A. Kishlansky

Açılım Yayınları

Batı medeniyetini oluşturan felsefi siyasi kültürel kodları nelerdir? Batı medeniyetini oluşumu hangi evrelerden geçmiştir? Batı medeniyetinin diğer dünya medeniyetleri karşısındaki yeri nedir ve onlarla ilişkileri nasıl olmuştur? Batı medeniyetine karşı duruşlar etrafında yapılan tartışmalar nelerdir? Elinizdeki eser Harvard Üniversitesi Tarih Bölümü profesörlerinden M..»»
Dario Fo

Açılım Yayınları

Bu komedinin ortaya çıkışı 1969`da Milano`da yaşanan bir olaya dayanır. Duoma Meydanı civarında bir bomba patlamış ve on altı kişi yaşamını yitirmişti. Polis anarşistleri suçlamış ve aralarından birini tutuklamıştı.

Adı Giuseppe Pinelli. Daha sonra gözaltında tutulduğu emniyet müdürlüğünün penceresinden atılmış olarak bulundu. Ve arşivlere “Kaza Sonucu Ölüm” olararak kaldırıldı.

Sözümon..»»

Dario FoFranca Rame

Açılım Yayınları

Kadın oyunlarının her biri ayrı bir kadın öyküsü....İşçi Kadın, Yalnız Kadın, Tecavüze Uğruyan Kadın, Akıl Hastanesindeki Fahişe, İşkence Gören Mahkum Kadın, Medea, Alice, Hippi Ana....Bu oyunlarda kadın ve erkeğin sonsuz yaşam serüveni, sevdaları, tutkuları, acıları, ihanetleri anlatılır.

On Bir Oyun

Tek Kişilik Kadın Oyunları

1-Tecavüz

2-Yalnız Kadın

3-Eve Dönüyorum

4..»»

Mustafa Aydın

Açılım Yayınları

Siyasetin Sosyolojisi: Bir Sosyal Kurum Olarak Siyaset»»
Dario FoFranca Rame

Açılım Yayınları

Yazar,sıradan gibi görünen olayları ele alıp onlardaki ”gerçeği” araştırıyor. Bu olayların toplumsal boyutlarını irdeliyor. Kısacası tüketim toplumlarındaki insan ilişkilerini tüm şeffaflığıyla eleştiriyor....Eleştirirken gülüncün ve saçamanın sınırlarını zorlayarak, durumlara dışarıdan bakabilmemizi sağlıyor.

"Dairo Fo, bir radar gibi yaşamı tarıyor; böyle sıradan, haber değeri bile olmaya..»»

Etienne Gilson

Açılım Yayınları

Ortaçağ Felsefesinin Ruhu»»
Dario Fo

Açılım Yayınları

Oyun varoşlarda yaşayan işçileri anlatır. Semtin süpermarketinde alışveriş yapan kadınlar, fiyatların sürekli artması karşısında bir eylem yapmaya, para ödememeye karar verirler.

İki Perde »»

Dario Fo

Açılım Yayınları

Elizabeth; Dario Fo`nun deyimiyle, bir ayna oyunudur. Oyun, Kraliçe I. Elizabeth`in groteks ve trajikomik iki gününü anlatır.Kraliçe, Shakespeare`nin kendisinin kararsız ve despot yönetimiyle alay ettiğini ve bunu “Hamlet” oyunuyla ima ettiğini düşünür. Kraliçe; bazen erkeklere hükmeden, onları yöneten, bazen de erkek egemen kültürü içinde bir kurban olarak kalmış bir kadındır.

Oyun tarihi..»»

Dario Fo

Açılım Yayınları

Geleneksel Commedia dell`Arte özelliklerini günümüze uyarlayan Dario Fo, güldürme ve taşlama yoluyla bürokrasinin, büyük sermayenin, medyanın, adalet sistemininin çarpıklıklarını gündeme getiriyor. »»

Dario Fo

Açılım Yayınları

Yazar “Aldo Moro” cinayetinin perdesini araladığı oyunundan hemen sonra yazdığı bu fars oyununda; devlet, sermaye, terör ilişkilerini, devletin kendi, içindeki çelişkilerini irdelerken, ekonomik gücün politik güçten daha etkin ve onun üstünde olduğunu vurgular. »»

Şişman Kadın

Açılım Yayınları

Kadınlardan Konuşalım (2 Oyun)

Kahraman Kadın - Tek Perde

Kahraman Kadın” sosyal ve ahlaki değerler açısından uyuşturucu dünyasının bir perdesini aralar ve onu irdeler.

Şişman Kadın - Tek Perde

Şişman Kadın” da, kadın olmanın çelişkili savını gözler önüne seren bir kişilikle, Mattea ile tanışırız......”Şişman Kadın” dan hareketle tüm kadınların sıkça yaşadığı baskı, ..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.