Yalnız seni sevenleri sevmek sevgi değil, değiş tokuştur. CENAP ŞAHABETTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
+ 1 Kitap

+ 1 Kitap

• + 1 Kitap Kitapları | • + 1 Kitap İletişim Bilgileri | • + 1 Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde + 1 Kitap isimli yayınevine ait Toplam 46 kitap bulunuyor."+ 1 Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Erol Çelik

+ 1 Kitap

Önsöz Bu kitap, Erol Çelik’in ikinci kitabıdır. İlk kitabı olan “Ercişli Şairler GÜLDESTE’yi 2010 yılında bastırmıştı. Bu kitap yazarın memleketi olan Ercişli şairlerin şiirlerinden meydana gelen bir kitaptı. Büyük emek verilerek hazırlanmıştı. 192 sayfa olan o kitap da her Ercişli şairin özgeçmişine yer verilirken, aynı zamanda her ..»»
Alpaslan Akkuş

+ 1 Kitap

Ertelememektir hayat... Yapmak istediklerini korkularını arkasına saklamamak... Acayip acıdır bazen, acayip acıtır... Kaybettiğinde fena halde hüzündür... Bulduğunda sevinç gözyaşı... Zamanı geldiğinde gitmektir, bazen gideni beklemek uzun uzun... Beden dersi gibidir akıcı... 3-5 nöbetine benzediğinde hiç çekilmez, süner. Direksiyonda oturuken yayayı, karşıya geçerken sürücüyü anlayabilm..»»
Çağan Dikenelli

+ 1 Kitap

"Davulun sesi biraz daha gürültülü bir şekilde inledi o anda. Çevresi ayaklarının altında yükselen bir sisle sarılıyordu. Artık arkadaşının çığlıklarını duymuyordu o. Bir deli gibi saçlarını çekerek patlak gözleriyle sisin içinde yürümeye başladı. Giysileri kana bulanmıştı. Tokmaklar, büyük bir gürültüyle bilincine iniyordu sanki. Çok şey kazanmak için yola çıkmıştı ve her şeyini yitirmek üzerey..»»
Korkut Boratav

+ 1 Kitap

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü emekli öğretim üyesi Korkut Boratav, sadece iktisat alanında değil, sosyal bilimlerin farklı disiplinlerinde çok önemli katkılarda bulunmuş dünya çapında bir bilim insanıdır. Meslektaşlarının deyimiyle bir "başöğretmen"dir. Emperyalizm, Sosyalizm ve Türkiye, Boratav'ın Türkçede ve yabancı dillerdeki akademik makaleleri ile söyleşileri..»»
Dilsaz Kocatürk

+ 1 Kitap

Eğlenceli Alfabe, tekrarlayan sesler ve sürprizli açılımları ile 2 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanmış eğlenceli tekerlemeler pop up olarak düzenlenmiştir. (Tanıtım Yazısından) »»
Musatafa Akgün

+ 1 Kitap

Çocuklar siz bizim geleceğimizsiniz. Yürekleriniz sevgi, saygı, vefa, merhamet, yardımseverlik, alçak gönüllülük, etrafına ikramda bulunmak, hediyeleşmek gibi güzel duygularla nakışlanmalıdır. Bu duygularla nakışlanmış yüreğe sahip insanların meydana getirdiği toplum ne kadar güzel bir toplum olacaktır. (Arka Kapak) »»
Mustafa Akgün

+ 1 Kitap

Yolculukları saatler sürüp gidiyordu. Mardin'den yola çıkmışlar, İdil ve Cizre'yi geçmişlerdi. Kat ettikleri güzergâhta dikkat çeken farklı tabiat görüntülerine rastlamışlardı. Cehennem Vadisi, Cizre Barajı, Cizre Köprüsü insanı çok etkileyen görüntülere sahiptiler. Yol çoğu zaman meşe ormanlarının arasından geçiyordu. Zaman zaman bağlar göze çarpıyordu. Cizre'yi geçmişler Şırnak'a doğru yakl..»»
Mustafa Akgün

+ 1 Kitap

İnsan hayatının temeli olan esaslar vardır. Kitabımızda bu esaslara dayandırılmış sekiz hikâye bulunmaktadır. Bu esasları birer elmasa benzetebiliriz. Bunlar rengârenk, etrafa ışıltılar saçan elmaslardır. Bir araya gelmiş ve bir kolye meydana getirmişlerdir. Sekiz elmaslı bu kolye çocuklarımızın boynuna ne de güzel yakışacaktır. (Arka Kapak) »»
Mustafa Akgün

+ 1 Kitap

Metruk bir çadırda açlık ve pislik içinde yaşamaktan kurtulmuştum. Kurtulmuştum ama aklıma memleketim olan Anadolu gelmeye başladı. Uşak'ın orman bölgesindeki köyüm, birkaç aylıkken bıraktığım oğlum Kerem, ölen karım Halime başta olmak üzere hemen herkes aklıma gelip duruyordu. Yemen'e ilk geldiğimde de memleketim aklıma gelip durmuştu. Ama içine düştüğümüz çetin durum bu lüksü elimden almıştı. ..»»
Musatafa Akgün

+ 1 Kitap

Eserde, Alevi bir kızla Sünni bir erkeğin evlenmesiyle aileler arasında oluşan hoşnutsuzluk anlatılmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Musatafa Akgün

+ 1 Kitap

Eserde, Alevi bir kızla Sünni bir erkeğin evlenmesiyle aileler arasında oluşan hoşnutsuzluk anlatılmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Mustafa Akgün

+ 1 Kitap

Uşak kendine göre kültür örgüsü olan bir ilimizdir. Kendine has güzellikleri vardır. Tarihimiz yönünden tâ Horasan Erenlerine ulaştığı görülmektedir. Uşak Anadolu Selçukluları zamanında mühim bir uç şehridir. Germiyan Beyliği zamanında da bir hastır. Osmanlı zamanında ise bir ilim, kültür, mâneviyat merkezi olarak görülmektedir Uşak. Tarihin bu derece derinliğine uzanan Uşak gönlün de..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.