Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dünya Mutfakları-Genel

Dünya Mutfakları-Genel isimli konu başlığında toplam 31 kitap bulunuyor.
  Dünya Mutfakları-Genel kategorisindeki kitaplar
Jenni Fleetwood

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bu hızlı ve kolay yemek tariflerle yemek pişirmeye vaktim yok diyemeyeceksiniz!

200 adet 20 dakikalık ve 200 adet 30 dakikalık toplam 400 yemek tarifi.

Mükemmel kahvaltılardan davet yemeklerine, sürprizlerle dolu aile yemeklerinden son dakika eğlencelerine kadar geniş bir yelpazede sunulan pratik tariflerle. »»

Jale Balcı

Remzi Kitabevi

50 Pratik Mönü»»
Jale Balcı

Remzi Kitabevi

Aperitif Mönüler»»
Arman Kırım

Sistem Yayıncılık

Arman Kırım, Türk iş ve akademi dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim. Çok satan `business` kitaplarının yazarı ve Türkiye`nin en önde gelen yönetim danışmanlarından. Yani, iş dünyasının ve yöneticilerin hocası. Arman Kırım okuyucusunun karşısına bu kez çok farklı bir yönü ile, yemek kitabı yazarı olarak çıkıyor. 25 yıllık hobisi yemek pişirmeyi, restoran `şefi olabilecek ustalığa çıkarmış ola..»»
Aynur Tartan

Doğan Kitap

Dostlardan eşsiz tarifler… Aynur Tartan’ın dostluk ve sevgiyle lezzeti katmerlenen mutfağından örnekler…Bak Mutfakta Kim Var! hem lezzetli yemekler yapmak hem de keyifle okumak için elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Kuşe kağıda basıldı, karikatür ve resimlerle renklendirildi… Ajda Pekkan’dan kahvaltıların vazgeçilmezi yumurta; Ali Sabancı’dan geceyarısı helvası; Bekir Coşkun’dan kar..»»
Selma Peşteli

İnkılap Kitabevi

Kahvaltılıklar, Çorbalar, Yemekler, Börekler, Tatlı ve Kekler başlıklarıyla toplam 96 tarif.
Boşnaklar için yemek kültürü önemlidir. Büyük davetler düzenlemekten, piknik yapmaktan çok hoşlanırlar. Bu pikniklere teferiç denir. Teferiç`de çeşit çeşit yemekler hazırlanıp yapılır. Büyük davetler olmasa da, Boşnaklar için ailenin bir arada yemek yemesi çok önemlidir.
Boşnak yemekle..»»
Ali Galip

Devin Yayınları

Fransız mutfağı, diğer Avrupa ülkeleninin mutfaklarına göre daha zahmetli, daha dikkat ve zaman gerektiren yemekler içerir. Rostoları, sosları, deniz ürünleri ile oldukça zengin bir mutfaktır. Yiyecekler, isimlerini yetiştikleri yerlerden alırlar ve aşçılar hangi bezelyenin hangi yörede en iyi yetiştiğini, hangi üzümün hangi yöreden geldiğini bilir.
Şarap nadiren yemeksiz içilir.
İtalya`nı..»»
Olivier EtcheverriaGilles Fumey

NTV Yayınları

Dünya Mutfakları Atlası, insanın yemek yeme tarihini, toplayıcılık, avcılık ve balıkçılık dönemlerinden başlayarak, beslenme, gastronomi ve coğrafya üçgeninde ele alıyor.

Atlas, yemek yeme alışkanlıklarını zaman zaman tekdüzeliğe mahkum eden küreselleşmenin, aynı zamanda, farklı mutfakların karakteristiklerinin korunduğu bir dünya mutfağı yarattığına dikkat çekiyor. Bu bakış açısıyla Dünya..»»

Yasemin Türedi Özkan

Olin Edirne Yağ Sanayi

TRT`de yayınlanan "Dünya Mutfaklarından" progamı ile hepinizin yakından tanıdığı yönetmen Yasemin Türedi ÖZKAN, A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu`ndan mezun oldu. Daha sonra Paris`te sinema eğitimine devam eden yazar, "Conservatioire Libre Du Cinema Français" Fransız Sinema Konservatuarı`nı bitirdi. 1973-1976 yı..»»
Martha Day

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Ekmekler, Pandispanyalar, kekler, Börekler, Meyveli Tatlılar, Çörekler, Simitler

Elinizdeki hamur işleri seçkisiyle lezzetli tarifler, çok geniş bir yelpazede, siz okuyucularımıza sunuluyor. Cezp edici tariflerin bolluğuna, köy kurabiyeleri ve geleneksel pastalardan gösterişli keklerle turtalara kadar her şey dahildir. 1800’den fazla fotoğrafla, adamı adım açıklanan, 400’den fazla Hamur ..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.