Başarı tek başına elde edilemez. Emeği dokunan herkesle mutluluğu paylaşanlar, daha büyük başarılara ulaşır. Dr.Faruk Bayülkem [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Borsa

Borsa isimli konu başlığında toplam 41 kitap bulunuyor.
  Borsa kategorisindeki kitaplar
Ahmet Reha Çevikel

Bilge Karınca Yayınları

Uyarıyoruz !.. Borsa Yatırımcısı Olmadan Önce Bu Kitabı Mutlaka Okuyunuz... YATIRIMCIYA... İstanbul Menkul Kıymetler Borsasının kurulduğu ilk yıllarda yatırımcıya olan ilgi ve saygı ne yazık ki yetersizdi. Aradan geçen onaltı yıla rağmen bu durum kesinlikle değişmedi hatta bazı yatırımcılar ile yılları bile arar oldular. Eski bir tarihte cereyan eden "Sahte Çukurova Hisse Sen..»»
Cüneyt Akman

İletişim Yayınları

Kimbilir kaç kişinin felsefe veya sanat kariyeri, "Felsefeye Başlangıç" ya da "Resim Sanatına Giriş" türü eserlerle daha başlamadan bitivermiştir. Bu kitap da bir başvuru kitabı. Ama çoğu iyi "giriş" kitapları gibi, bildiğiniz "başlangıç" kitaplarından değil. Yeni merak saranlar, yatırım konusunda derinleşmek isteyenler aradıklarını anlaşılır bir üslupla bulabilecekler. Ayrıca ilgilenenlere finans..»»
Jack D. Schwager

Scala Yayıncılık

Dünyanın en başarılı trader`ları nasıl bir yılda -hatta birkaç saatte- milyonlarca Dolar kazanıyorlar? Onlar bu paha biçilmez kerametin birer sihirbazı mı, yoksa gelişigüzel piyasa piyangosunun başlarına talih kuşu kondurarak müthiş zengin ettiği birkaç seçilmiş şanslı mı? Bu eşi görülmemiş başarının sırları ne? Borsa Sihirbazları, bu profesyonel trader`ların beyinlerinin içine girmenizi sağlıy..»»

Aziz Uçar

Alternatif Yayıncılık

BORSA YATIRIMCISINA NOTLAR»»
Ali Ceylan

Ekin Yayınevi

Temel kavramlar Geleneksel portföy yaklaşımı Modern portföy yaklaşımı Sermaye piyasasında portföy oluşturan belli başlı kuruluşlar ve portföy başarısında dikkat edilecek hususlar Markowitz (Modern) portföy yönetimiyle İMKB’de işlem gören şirketlere ait hisse senetlerinden bir portföy oluşturma denemesi »»
Bekir Bektur

Alfa Yayınları

Başarı üzerine pek çok kitap okudum. Hayatta edindiğim bilgilerle, başarı üzerine okuduğum kitaplardaki bilgiler arasında şaşılacak kadar benzerlikler vardı.

O zaman başarının bir tesadüf olmadığını, her şeyin insanın elinde olduğunu anladım. Uzun araştırmalarım bana, başarı ve başarısızlığın kişinin duygu ve düşüncelerinden kaynaklandığını gösterdi.

Borsada ve iş yaşamında belirli ..»»

Hasan Özerol

Elma Yayınevi

"'Finansı biliyoruz da davranışsalı nasıl oluyor bu işin?' demeyin lütfen. Öncelikle itiraf ediniz ki gerçekten finans ve ekonomiyi biliyorsanız, nasıl olur da her ayın sonunu getiremezsiniz? Nasıl olur da sırf canınız sıkıldığı için ya da sadece indirimde olduğu için bir çanta satın almış olabilirsiniz? Ya da nasıl olur da kredi kartı dökümünüzü gördüğünüzde, o güzel gözlerinize inanamazsınız? ..»»
Osman Barak

Gazi Kitabevi

Herhangi bir andaki hisse senedi fiyatları, yatırımcıların beklentileri hususunda ulaşmış oldukları uzlaşmanın parasal değerini temsil eder. Hisse senedi fiyatlarındaki değişme ise, beklentilerle ilgili olarak ulaşılmış kanıların değişmesine yol açacak bir bilgi edinimine ve uzlaşmanın derecesinde meydana gelen azalma yada artmaya bağlıdır. Ayrıca, hisse senedi fiyatının oluşumunda yatırımcıların ..»»
Sevda Yapraklı

İmaj Yayınevi

Sanayileşmesini ve ekonomik kalkınmasını hızlandırmak isteyen gelişmekte olan ülkelerde makroekonomik istikrarın sağlanması büyük önem taşımaktadır. Sermaye hareketlerine açık olan gelişmekte olan ülkelerde makroekonomik istikrarı etkileyen temel faktörlerin başında döviz kuru değişimleri ve merkez bankası para politikası uygulamaları gelmektedir. Bu unsurlar arasındaki ilişkiler ise döviz kuru re..»»
Ünsal BanNevzat Aypek

Gazi Kitabevi

Bu çalışmada, finansman, dış ticaret, borsa, muhasebe de yaygın olarak kullanılan kavramların literatür tanımları verilmiştir. Kavramlar, ingilizce karşılıkları verildikten sonra, kısa sözlük tanımlarından biraz daha kapsamlı özlü açıklamalar ile ortaya konmaya çalışılmıştır.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.