Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Akdeniz Mutfağı

Akdeniz Mutfağı isimli konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
  Akdeniz Mutfağı kategorisindeki kitaplar
Vedat Milor

NTV Yayınları

Vedat Milor, 25 yıl süren seyahatleri sırasında tutkuyla âşık olduğu İtalya’yı, Akdeniz usulü yaşam tarzıyla, efsunlu aşklarıyla, büyüleyici tatlarıyla, enfes şaraplarıyla ve elbette anılarıyla harmanlayarak bizlere sunuyor. Kılavuz kitabınız sayesinde, Toscana’nın en güzel ve aynı zamanda en salaş balık lokantasında lezzetli bir deniz kereviti yiyebilir veya Orcia vadisinde Ortaçağ’dan kal..»»
Fransa

Alfa Yayınları

200`den fazla fotoğraf ve 400`den fazla tarifi bir araya getiriyor ve günümüz Akdeniz mutfaklarına ayrıntılı bir bakış sunuyor.

İtalyan ve İspanyol yemek yazarlarından oluşan ekibimiz, İtalya , Fransa, İspanya, Kuzey Afika, Ortadoğu, Türkiye, Yunanistan ve Balkanlar`dan en güzel yemekleri sizler için seçtiler.»»

Joanna FarrowJacqueline Clarke

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

İtalya, Fransa, Fas, Türkiye, Yunanistan ve İspanya gibi sıcak ülkelerin zengin mutfağında, 1400 renkli resimle sunulan lezzetli bir gezi.

Akdeniz kıyılarında bulunan sıcak ülkelerden 400`den fazla lezzetli yemek tarifi.

Tatlı ve tuzlu, geleneksel ve modern tarifleri içeren bu koleksiyon, güneşli Akdeniz ülkelerinin kültürünü ve mutfağını simgeleyen çeşnilerin ve renklerin zenginleştird..»»

Güzin Yalın (Editör)H. AçanalA. PanayatopoulosM. Khalife

Denizler Kitabevi

"Akdeniz… Yalnızca bir deniz veya bir yöre değil, aslında bir mizaç ve bir yaşam biçimi… Sıcakkanlı insanların, kekik ve fesleğenin, sarımsakla domatesin, mavi bulutlu düşlerin, tutkulu aşkların ve zorlu çatışmaların toprağı… Aynı zamanda tembel ve güneşli öğleden sonralarının, mucizevi zeytin ağacının, yüzlerce yıllık üzüm bağlarının ve buğday başağından gelen bereketin diyarı…" “Bir deni..»»
Asuman BurgucukAyşe İpek Uraz

Karakutu Yayınları

“Özellikle otları haşlayıp, üstüne zeytinyağı ve limon koydunuz mu, çoğu zaman başka yemeğe ihtiyaç duymayanlar vardır. Benim gibi... Doğanın büyük nimeti otları lezzetlendirmek, katı yağın onların lezzetlerini değiştirmesine müsaade etmemek zeytinyağı sayesinde gerçekleşiyor. Okurlar, umarım bu yemekleri yapacaklar, lezzetlerini tadacaklardır. Lezzetten fedakârlık etmeden, sağlıklı yaşamanın m..»»

Kolektif

Dünya Kitapları

Bu kitapta yer alan yemek tarifleri, Akova kadınları, erkekleri ve Akova Kadınlar Derneğine gönül veren kişilerden alınmıştır. Kıbrıs Türk yemek kültüründen örnekler olan bu tarifler kayıt altına alınarak, tariflerin gelecek nesillere ulaşmasını böylece kültürümüzün unutulmamasını istedik. Ayrıca bu kitaptaki tarifler Türkçe ve İngilizce hazırlanarak, tariflerin ve kültürümüzün dünyanın fa..»»
İsmet Güven Süzal

Bizim Kitaplar

Kıbrıs’ta 20 yıl öncesine kadar dışarıda(restorant’ta) yemek yeme alışkanlığı pek yoktu. Herkes evinde yemek yapar,bu yemekler zevkle yenirdi. Bu etken Kıbrıs mutfağının gelişmesinde ve değişmesinde önemli rol oynamıştır. Ayrıca Kıbrıs’ın bir ada olması ve çok fazla kök ve yapraklı sebzelerin yetişmesi, sebze ağırlıklı yemeklerin fazla olmasının nedenidir. Kıbrıs Yemekleri her ne kadar Anad..»»
Sarah Woodward

Dost Kitabevi Yayınları

Akdeniz damak tadını yansıtan 130`dan fazla geleneksel yemek tarifi ve temel ürünlerinin resimli anlatımı. Toscana`dan Provence ve Kuzey Afrika`ya dek uzanan kapsamlı ve detaylı bir koleksiyon.

İÇİNDEKİLER

Giriş

Sağlıklı Beslenme

PAZAR ÜRÜNLERİ

Sebzeler

Meyve ve Kabuklu Yemişler

Balıklar

Kabuklu Deniz Ürünleri

Etler

Aromalı Bitki ve..»»

Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Akdeniz Yemekleri

Akdeniz özel bir coğrafya… ikliminden, kültürüne müziğine hatta mutfağına kadar doğayla iç içe, hareketli ve sıcak kanlı insanların toprağı… Akdeniz insanın mutfağı da zeytinyağının muhteşem lezzetinin, değişik ot ve baharatların baş döndürücü tadının, taze sebzelerin ve nefis sosların etkisi altında… Gourmand-World Cookbook yarışmasında Türkçe yemek tarifleri ödül..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.