İnsanları ikna edemezsen akıllarını karıştır. Harry S. Truman [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

isimli konu başlığında toplam 13 kitap bulunuyor.
   kategorisindeki kitaplar

kategorisine ait alt kategoriler

Aşkın Kocabaş

İkinci Adam Yayınları

Değerli okurlar; ben ilkokulu bitirip ortaokula başladığım yıllarda şöyle bir kural vardı. Eğer Türkçe dersinden kalırsan bütün derslerden kalmış sayılıyordun ve o seneyi tekrar etmek zorunda kalıyordun. Bu yanlış sistem yüzünden ben, o yıllarda sınıfta kalma korkusuyla bütün ilgimi Türkçe dersine verdim ve oldukça başarılı olduğum matematik ve fen derslerinden geri kaldım. İşte bu yüzden, bana ..»»
Ahmet Ay

Esen Kitap

Bu romanın kahramanı da, tıpkı sizler gibi, kendi serüvenini yaşıyor. Kendi ruhunu, kendi ömür seferinde keşfe çıkıyor. Fakat onun hali bir garip... Kavgası, öfkesi, sevmesi, özlemesi bir garip... Ve her nedense, tüm gariplikler de gelip onu buluyor. Bu yönüyle o, varlığını, “gariplikleri gösterir bir pusula” şeklinde tarif ediyor. Aşka, entrikaya, hakikate, varlığa ve insana dair her ne varsa...»»
Yakup Dinçaltın

Akasya Kitap

Bu çalışmanın sahasında bir ilk olduğuna inanıyorum. Geometrik kavramların öğrenci gözünde söze gelmesi bu çalışmaya ayrı bir önem katıyor. Aslında bu öğrencilerimiz teorik bilgileri, bir bakıma, yazı faaliyetleriyle yaşayarak, araştırarak ve keşfederek pratiğe dökmektedirler. Öğrencilerin içinde bulundukları mekanlarda bile geometrik kavramları görmeye çalışmaları, onların soyut bilgileri somu..»»
Betül Tarıman

Çizmeli Kedi Yayınları

Kaplumbağanın biri, bir gün keyifli bir yolculuğa çıkmış. Başka başka kentler görmüş, başka başka insanlar tanımış. Gezdikçe, yeni yerler gördükçe ufku genişlemiş. Doğayı, dünyayı daha iyi anlar olmuş. Mesela eski kumaşlardan kuklalar yapan bir çocukla tanışmış. Kullanmadıkları eşyalarını ihtiyacı olanlarla paylaşan aileler görmüş. İyiliksever arkadaşlar edinmiş. Derken bir öğretmen bizi..»»
Francoise Sagan

Can Yayınları

Françosie Sagan, adını dünyaya 1954 yılında, on dokuz yaşındayken yazdığı Günaydın Hüzün adlı romanıyla duyurmuştu. Unutulmazlar arasına giren o kitabından sonra bugüne kadar tam kırk iki roman yazdı ve ilk romanında yakaladığı başarıyı sürdürdü. Fransa'nın klasik yazarları arasında yer alan Françosie Sagan, romanlarındaki kurguları daha çok, birlikte olan bir kadınla bir erkek ve onların dışınd..»»
Mehmet Canbulan

Yayınevi yok

“BİR ŞEY OLMAYA DEĞİL, BİR ŞEY YAPMAYA ÇALIŞ...’ İlke ve idealleriyle yola çıkan ve ‘İnsanoğlunun en büyük eksikliğinin: Kendisi ve hayatı hakkındaki bilgisizliği / bilgi yoksulluğu…‘ Olduğunu ve de ‘Yaratış ve Yaradılış-ın / ölüm ve hayat-ın gerçek amacının ‘EVRİM’ olduğunu vurgulayan, 'Nereden gelip nereye gittiğimizi…’ Sorgulayan kapsamlı, 21 yıllık araştırma-inceleme ürünü “İNSAN OLMAK”»»
Ahmed Akgündüz

Timaş Yayınları

...Yine de bütün insan hak ve hürriyetlerinin Kur'an ve Hadis'de meşru şekilde varlığını isbat eden ve Dünya İslam Konseyi tarafından hazırlanan "İslam'da İnsan Hakları Beyannamesi" adlı bildiriyi kitabımıza alarak, bu konuda peşin fikirli olanların gözlerine sokmayı ve meraklıların ise merakını gidermeyi hedefledik. (Arka Kapak) »»
Ziya Demirel

Akasya Kitap

Bugüne kadar yaşamış ve yaşantıları tüm insanlara örnek olan şahsiyetlerin öğütlerin derlenmesiyle oluşan başucu ve başvuru kitabı. (Tanıtım Yazısından) »»
Ayşenur Yazıcı

Nemesis Kitap

Lobotomi, eskiden akıl hastalarına "sus ve bizim gibi yaşa" demek için, beynin iki lobunu birbirinden ayıran -kanımca adaletsiz- cerrahi bir yöntemin adı. Onların, kederi ve sevinci yaşama şekillerinden korktuk. "Çoğunluğa ters" olmaları yüzünden loblarını ayırıp beyin elektriğini düzeltmek istedik. Algıları, tepkileri bizden farklı diye, sürüden ayrılıyorlar diye... "Dâhi ve deli", "a..»»
Patrick Baert

Küre Yayınları

Çoğu sosyal bilim felsefecisine göre, sosyal araştırma esasen dış toplumsal alanı 'açıklama'ya çalışır; böylece onların görevi, bu açıklayıcı girişim ve ona eşlik eden metodolojik stratejiler üzerinde düşünmektir. Oysa, sosyal bilimler felsefesi sosyal araştırmanın tek amacının dış dünyayı açıklamak olduğunu varsaymamalıdır. Bu yüzden, ayrıca alternatif bilgi edinme tarzları üzerin..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.