İnsan yaşamak için doğar, yaşama hazırlanmak için değil. Boris Pasternak [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Genetik Kitabı - Genetik Kitapları

Genetik konu başlığında toplam 76 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Genetik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hidayet Aydar

Elif Yayınları

Bilindiği gibi, yirminci yüzyılın sonlarında, genetik alanında çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir. İçinde bulunduğumuz günlerde bu yöndeki inkişaflar hızla devam etmektedir. İlerleyen yıllarda yaşayacaklar, bu yönde çok daha büyük gelişmelere şahit olacaklardır... Önceleri canlıların DNA'sında bulunan genler deşifre edilmeye başlandı, tabir caizse insan yaratma kitabının harfleri öğrenildi, bunl..»»
Sharon Moalem

Sola

Bu kitapta dünyaca ünlü Doktor Sharon Moalem geleneksel diyet tavsiyelerini altüst edecek araştırmasıyla devrim yaratacak bilgiler sunuyor. Sağlığımızda ve beslenmemizde en önemli şeyin genlerimiz olduğunu kanıtlıyor. Genetik Şifrenizi Kırın kendi genlerinize göre beslenmeniz ve yaşamınızı düzenleyebileceğiniz yolları ve teknikleri adım adım takip edebileceğiniz program..»»
Cemal Erensayin

Nobel Yayın Dağıtım

Üniversitelerin başta ilgili bölümlerinde okuyan öğrencileri olmak üzere Genetik üzerine çalışan araştırmacı ve uzmanlar ile akademisyenlerin de kullanma gereği hissedeceği bir sözlüktür.»»
İlhami Gökçen,Solmaz Aydın,Arzu Önel,Sibel Gürbüzoğlu Yalmancı,Zeynep Yüce,Serpil Kalaycı

Pegem A Yayıncılık

Bu kitap fen bilgisi alanında öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik hazırlanmış, yazımında kolaylaştırmaya ve anlaşılır olmasına büyük özen gösterilmiştir. Açıklayıcı görseller bolca kullanılarak konular mümkün olduğunca somutlaştırılmış ve anlaşılabilirliği artırılmaya çalışılmıştır. Aktüel olan konular gün yüzüne çıkarılmış, bu konuda toplumsal aydınlanmaya katkı sağlamak amaçlanmıştır. ‘Genet..»»
Mustafa KuruSerap Ergene

Palme Yayıncılık

Kitabın hazırlanmasında, konular mümkün olduğunca basitleştirilerek kolay anlaşılabilir bir dille kaleme alınmıştır. Her bölümün sonunda bölümle ilgili problemlere yer verilmiştir. Böylece öğretim elemanının her bölümle ilgili örnek problemler çözerek, öğrencinin de bu örnek çözümlerin ışığında çok sayıda egzersiz yaparak temel genetik mekanizmalarını daha iyi bir şekilde kavraması planlanmıştır.»»
Ö. Cenap Başman

Şilertkha Yayıncılık

Yazarımızın bu yeni kitabı insan beyninin çok özel sırlarına ve insanın kendi yaşamıyla alakalı çok özel sırlara nasıl ulaşılabileceğini kendi Tanrısallığını kendine nasıl kazandırabileceğini anlatmaktadır. Beynini en iyi şekilde kullanan insan dahi beyninin en fazla yüzde onluk dilimini devreye sokabilmişken beyninin aktivitesini yükseltebilmek için daha n..»»
Ahmet Maranki

Maranki Yayınları

Hastanelere gittiğinizde hemen her köşesinde derdine derman arayanların birbirleri ile dertleştiklerini ve çare aradıklarını görürsünüz. Çoğu müzmin hale gelmiş hastalığına çare bulamadığı için ne yapacağını bilmez bir halde önüne gelene derdine çare bu-lurum ümidiyle anlatmakta ve bir anlamda çaresizliğini böyle ortaya koymaktadır. Evet, Tıp ilerliyor, ilaç sanayi dev ünitelerde üretim yapıyor am..»»
Richard I. Evans

Doruk Yayınları

Richard I. Evans, Piaget hakkında şunları söylüyor: "Piaget'in fikirlerinin psikolojinin demirleşmiş taşlarında kökleşmesinden önce muhtemelen onlarca sene geçecektir ve o zaman çalışmalarının önemli bir bölümü psikolojik düşüncenin yerleşmiş biçimlerinin bir parçası olacağı için, Piaget'de Freud gibi bir kenara bırakılacaktır. Şöhrete karşı her zaman umarsız olan Piaget bunun farkındaydı. Zihnin ..»»
Lütfullah Cebeci

Kimlik Yayınları

Basın ve yayım organlarında, zaman zaman , yakın akraba evliliğinin sakat doğumlara neden olduğu konusu dile getiriliyor ve konunun uzmanı olan olmayan bir çok kişi tarafından bu tür evliliklerin sakıncalarından söz ediliyor. Bu yapılırken de bilimsel kanıtlar bulunmaya çalışılıyor ve genetik ilmi bu amaçla kullanılıyor.Yakın akraba evliliğinden söz edildiğinde özellikle kastedilenler de amca-dayı..»»
Billur Bahman Memmedli

Dorlion Yayınevi

Zaman, sevgiye uyanma zamanının işaretlerini size göstermektedir. Karanlıktan sevgiye doğru olan yolculuğunuzun aslında çok daha önceden başlamış olduğunu fark etmek sizi şaşırtabilir. Evren zaten bizi şaşırtmak için vardır. Korku, sevginin ham maddesidir. İnsan, hamlık (karanlık) örtüsünü yırtarak, yanmaya ve olmaya (sevgi) doğru giden yolun yolcusudur. Bu hedef doğrultusunda, insan kendini büyük..»»
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız