Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Genetik Kitabı - Genetik Kitapları

Genetik konu başlığında toplam 45 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Genetik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
C. Neal Stewart

Nobel Kitabevi

Bitki Biyoteknolojisi ve Genetik kitabı, dünyada olduğu gibi ülkemizde de son günlerde kamuoyunun oldukça dikkatini çeken temel bitki biyoteknolojisi ve genetikten, bitki yetiştirme ve bitki biyoteknolojisinin temelleri ve uygulamaları, tarımsal biyoteknolojide algı ve patente kadar bu konuda yetişen öğrenciler için bir kaynak ve ders kitabı niteliği taşımasının yanısıra yapılacak araştırmalara d..»»
Sam Kean

Kolektif Kitap

Bizi biz yapan, hem insan türüne hem de kişisel benliğimize dair pek çok bilgi ve sırrı barındıran DNA tam olarak nedir? Genetik alanındaki çalışmalar nasıl başladı, nasıl ilerledi ve nasıl sürüyor? DNA'yı her yönüyle anlamayı başardık mı? Peki anladığımız kadarıyla DNA bize ne söylüyor? Ve bu bilgiyle ne yapabiliriz? Sam Kean, hem DNA'mızın hem de onu inceleyen genetiğin ilgi çekici geçmişini ..»»
Earl D. Hanson (Editör)Sandra Panem (Editör)

Verso Yayınları

İnsanlık için, sağlık, beslenme, tarım, enerji, çevre koruma, tıp, eczacılık, hayvancılık alanlarında büyük umutlar yaratan; amansız mikropların yaratılması terör ve biyolojik savaş gibi tehlikeleriyle aynı derecede büyük korkulara yolaçan; insanların cansız doğaya, öteki canlılara ve kendi doğalarına egemen olmaları yolunda ellerine "yaratıcı" dizginlerinin kaçırılması durumunda "yokedici" bir..»»

Erdal Özkan

Etna Yayıncılık

İçindekiler Yahya Ağa Mihrali Turgut Reis Zenci Musa Burak Reis Rodos Kuşatması Hasan Yavuz Sultan Selim İki Çılgın Osmanlı Yıldırım Beyazıd Genç Osman Enver Paşa Ölümsüzler Kara Mehmet Kimin aşkı daha büyük. Şirin için dağları delen Ferhat mı yoksa. İstanbul için gemileri karadan yüzdüren, Fatih Sultan Mehmed'mi... Haritada yerlerini dahi bulamayac..»»
Cemal Erensayin

Nobel Yayın Dağıtım

Çözümlü Genetik Problemleri kitabı; genel genetik dersinin okutulduğu üniversitelerimizin tüm fakülte ve bölümleri ile bazı yüksekokulların ders programı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kitapta yer alan problemlerin tümü cevaplanmıştır. Çalışma; yine yayınlarımız arasında yer alan Genetik kitabına yardımcı olacak nitelikte hazırlanmış bir ders kitabıdır.»»
Mahmut Çetin

Emre Yayınları

“Tepedelenli Ali Paşa ve Halil Hamit Paşa`dan Kemal Derviş`e Dededen Toruna Genetik İhanet!” Evet, kitabımızın sunumu bu…
Birisi bağımsız devlet kurma sevdasında, diğeri yabancılarla işbirliği yaparak padişahı devirme sevdasında iki dedenin torunudur Kemal Derviş… Bir dönem emperyalizmin genel valisi gibi hareket eden Devlet..»»
Mahmut Çetin

Emre Yayınları

Tepedelenli Ali Paşa ve Halil Hamit Paşa''dan Kemal Derviş''e Dededen Toruna Genetik İhanet!.. Evet, kitabımızın sunumu bu... Birisi bağımsız devlet kurma sevdasında, diğeri yabancılarla işbirliği yaparak padişahı devirme sevdasında iki dedenin torunudur Kemal Derviş... Bir dönem emperyalizmin genel valisi gibi hareket eden Devlet Eski Bakanı Kemal Derviş, bu kitabın temel olgusu... K..»»
Abdullah Ekmekçi

Gazi Kitabevi

Genetik nedenli hastalıkların çoğu, günümüzde henüz tedavi olanakları fazla olmadığı için genomdaki genetik kusuru ve organizmadaki fenotipik yansımasıyla birlikte yaşanması gereken, ancak erken tanısı ve yakın gelecekte tedavisi yapılabilecek hastalıklardandır. Kitabın amacı Moleküler Biyoloji ve Genetik konuları ve olaylarıyla ilgili güncel bilgileri, sorunları sunmak, paylaşmak ve tartışmaktır..»»
Abdullah Ekmekçi

Gazi Kitabevi

Genetik nedenli hastalıkların çoğu,günümüzde henüz tedavi olanakları fazla olmadığı için genomdaki genetik kusuru ve organizmadaki fenotipik yansımasıyla birlikte yaşanması gereken,ancak erken tanısı ve yakın gelecekte tedavisi yapılabilecek hastalıklardandır. Bu kitabı sizlere sunma amacım,uzun süreli bir eğitim döneminde edinmiş olduğum ve halen edinmeye devam ettiğim Moleküler Biyoloji ve Genet..»»
Cüneyt Akı

Kriter Yayınevi

"Genel Genetik" adlı bu kitap Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinde lisans seviyesinde okutulmakta olan Genetik dersleri dikkate alınarak hazırlanmış olup, kitabın hazırlanması sırasında uygulama ile birlikte yöntemlerin dayandığı teorilerin üzerinde de durulmuştur. Kitapta, öğrencilerimizin genetik ile ilgili bilmesi gereken temel bilgiler fa..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.