Her ruh, yeniden düzenleme ihtiyacı duyan bir melodidir. Stephane Mallarme [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Genetik Kitabı - Genetik Kitapları

Genetik konu başlığında toplam 76 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Genetik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İsmail Köksal

Beyan Yayınları

Mehmet İrfan

Ütopya Yayınevi

Duygusal ve tensel temas sanatı diye adlandırdığımız aşkı neden bu kadar arzular ve saplantıya dönüştürürüz. İnsani duygularımızın bir yansıması mı yoksa vahşi doğamızın egemen bir parçası mı? Bunun cevabını insanın doğumuyla başlayan süreci inceleyerek verebiliriz. Doğada birlikte yaşadığımız diğer canlılara baktığımızda, tıpkı onlar gibi üreme dürtüsüyle soyumuzu devam ettirmeyi arzularız;..»»
Mehmet İrfan

Ütopya Yayınevi

Duygusal ve tensel temas sanatı diye adlandırdığımız aşkı neden bu kadar arzular ve saplantıya dönüştürürüz. İnsani duygularımızın bir yansıması mı yoksa vahşi doğamızın egemen bir parçası mı? Bunun cevabını insanın doğumuyla başlayan süreci inceleyerek verebiliriz. Doğada birlikte yaşadığımız diğer canlılara baktığımızda, tıpkı onlar gibi üreme dürtüsüyle soyumuzu devam ettirmeyi arzularız; ancak..»»
Cüneyt Akı

Kriter Yayınevi

Yayınladığımız bu genetik laboratuvar kılavuzu özellikle lisans seviyesinde okutulmakta olan genetik dersleri ile bağlantılı olarak hazırlatılmıştır..»»
William Landay

Martı Kitabevi

İyi veya kötü biri olmak kendi tercihimiz midir?  Ödüllü yazar William Landayin Amerikada büyük yankı uyandıran romanı, insanların suçla olan ilişkisini sorgularken, yürek burkan bir aile dramını da gözler önüne seriyor. Akıllara durgunluk veren bu romanın çıkış noktası, suç işlemeye yönelik ..»»
İsmail Göktürk

İkinci Adam Yayınları

Türkiye'de derin bir sosyal anomi yani toplumsal çılgınlık hâli var. İnsanlar içeride, dışarıda, derste, sırada, sokakta, caddede, hastanede, pastanede, okulda, evde, işyerlerinde, üniversite kampüslerinde sürekli birbirlerini öldürüp duruyorlar. Bu şiddet değirmeninde de en çok kadınlarımız, genç kızlarımız öğütülüyor. Her gün ama her gün bu ülkede birkaç kadın kurbanlık koç gibi boğazlanarak ya ..»»
Mae-Wan Ho

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Hepimizin bildiği gibi, bugün tüm dünya genetik mühendisliğini tartışıyor. Genetik mühendisliği kimine göre tüm bilimlerin ve mühendisliklerin son adımı, kimine göre insanlık tarihinin en büyük başarısı. Bazı kimselerse onun “kötü bilim il»»

Tarım

Sistem Yayıncılık

Maharishi`nin Veda Mühendisliği: Kapsamlı, yaşamı destekleyen çözümler.

Genetik Mühendisliği: Zararlı yan etkiler oluşturan kısmi, kısa süreli müdahaleler.

Dr. John Fagan`ın genetik mühendisliği karşıtlığına ilişkin medyada yer alan yazılardan:

"Genetik Mühendisliği Pahalı Protestolara Yol Açıyor - Bilim çevrelerinde konu olan bir adım atan 46 yaşındaki mikrobiyolog, Ulusal Sağl..»»

Özgür İcan

Nisan Kitabevi

Genetik Programlamayla Finansal Tahmin Modellemesi Nisan Kitabevi  Ders Kitaplar»»
Hidayet Aydar

Elif Yayınları İndirimli Kitaplar

Bilindiği gibi, yirminci yüzyılın sonlarında, genetik alanında çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir. İçinde bulunduğumuz günlerde bu yöndeki inkişaflar hızla devam etmektedir. İlerleyen yıllarda yaşayacaklar, bu yönde çok daha büyük gelişmelere şahit olacaklardır... Önceleri canlıların DNA'sında bulunan genler deşifre edilmeye başlandı, tabir caizse insan yaratma kitabının harfleri ö..»»
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız