Her ruh, yeniden düzenleme ihtiyacı duyan bir melodidir. Stephane Mallarme [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Genetik Kitabı - Genetik Kitapları

Genetik konu başlığında toplam 76 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Genetik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Anthony J. F. Griffiths,Susan R. Wessler,Sean B. Carroll,John Doebley

Palme Yayıncılık

Genetik Analize Giriş Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar»»
Boris Volodin

Etkin Yayınevi

Genetik biliminin kurucusu ve kalıtım biliminin öncüsü; bitkiler üzerinde yapmış olduğu çalışmalar sonucunda bir türün özelliklerinin kalıtım yolu ile sonraki kuşaklara aktarıldığını bularak tarihe adını yazdıran Avusturyalı botanik bilgini Johann Gregor MENDEL’in yaşamöyküsüdür.»»
Spencer Wells

Yurt Kitap Yayın

Afrika'daki doğum yerimizden dünyanın uzak köşelerine doğru yaptığımız yolculuğun hikâyesi. Herkes büyükbabasını tanırken, çoğumuz büyük-büyükbabasını, pek azımız ise büyük-büyük-büyükbabasını tanır. Ama bunun ötesine gittiğimizde, tarih diye bilinen karanlık ve gizemli bir diyara adım atmış oluruz.. Bizden önce yaşayan insanlar kimdi? Nerede yaşamışlardı? Yaşamları nasıldı? Bu kitapta, bu soru..»»
Nuray Pekdemir

Su Yayınevi

İnsan Kopyalandı mı? Gelecekte, torunlarımızın, biyoloji laboratuarlarını basıp kopya insanların listesini çalarak doğa dışı yaratıklarını, yani kendi müsveddelerinin avına mı çıkacaklar? Eğer bunları merak ediyorsanız, bu kitabı mutlaka okuyun. ama bu kitapta, "ay ne iyi, kelliğe de çare bulundu, artık kimse şişman olmayacak" sevincini bulamazsınız. Çünkü bu kitabın asıl derdi şudur: Yüzyıllardan..»»
Mehmet Sağlam

Ercan Kitabevi

Kendi derinliklerine inmek, beyinsel ve ruhsal yeteneklerini daha iyi tanımak ve hücrelerindeki büyüleyici genetik gerçekleri öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap... İnsan; yüzyıllardır "Ben miyim? Kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum?" sorularını soran ve bu sorulara her çağda bulduğu farklı yanıtlar sayesinde bir kuantum parçacığı gibi sürekli başkalaşan bir değişkendir. ..»»
Aynur Özge

A7 Kitap

Bu bir bilim kitabıdır. Konusu migren hastalığıdır. Yazar, migren uzmanı olan bir doktordur ve migreni genetik miras olarak ele alıyor. Tamamı bilimsel gerçekleri yansıtan, tıbbi terminolojiden mümkün olduğunca uzak ve yalın bir dille yazılmış olan Migren; hekimler, tıp öğrencileri ve sade vatandaş için yararlı bir kaynak. Kendi ağrılarımızı anlamak ve etrafımızdaki baş ağrısı olan dostlarımıza da..»»
Mahmut Çetin

Biyografi.net

Genetik İhanet; Boğaz’daki Aşiret kitabımızla başlayan aile tarihi araştırmaları zincirinin bir parçası… Bu çalışma, Osmanlı’dan günümüze uzanan bürokratik klandan birbirine akraba iki ailenin tarihini, Kemal Derviş çerçevesinde anlatıyor. Genetik İhanet kitabında yer alan isimleri ihanetle suçlamak gibi bir niyetimiz yok. Ancak Tepedelenli Ali Paşa’nın bağımsız devlet kurmak için devlete isyan..»»
William S. KlugMichael R. CummingsCharlotte A. Spencer

Palme Yayıncılık

Bu kitapta genetiğin tarihini ve bu tarihi yazanların öykülerini bulacaksınız. Yine bu kitapta, genetik mühendisliğinin insanlığın yazgısını değiştirebilecek bulgularını ve uygulamalarını öğreneceksiniz. Yalnızca genetik bilimi ile ilgilenenler değil, yaşamın şekillenmesini ve çeşitlenmesini merak eden toplumun her kesiminden birey de bu kitapta çok şey bulacaktır.»»
Leslie Alan Horvitz

Olimpos Yayınları

DNA’nız hakkında bilmediğiniz her şey sizi öldürebilir Bilim adamları, artık tıpkı hacker’ların bilgisayar sistemlerine sızdığı gibi DNA’ların içine sızıp yeni DNA’lar işleyerek ya da ölümcül kalp krizleri, Alzheimer gibi hastalıkları tetikleyecek genetik değişimler yaratarak organizmaları manipüle edebilmektedir. “Biohacker” olarak bilinen bu kişiler eBay gibi sitelerden satın aldıkları ekipma..»»
İsmail Köksal

Beyan Yayınları

Dini ve ahlaki pek çok yönü bulunan genetik kopyalamadaki sınırı çizmek ve kendi sahasındaki icraat alanı için ana kuralları koymak, İslam hukukçularının görevleri arasındadır. Zira İslam dini, olanlara meşruiyet kılıfı hazırlayan bir din değil, olması gerekenleri belirleyen ve ona göre gelişmeler bekleyen bir dindir. Bu çalışma, bu sahadaki ilmi gelişmelere paralel olarak ortaya çıkan fıkhi ..»»
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız