Seninle konuşmak istiyorum. Fakat önce buraya, benim yanıma gel! Bu boş yer, benimkini sağlamlaştıracak olan sahibini bekliyor. Helena (Faust) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Erkan Kitabı - Erkan Kitapları

Erkan konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Erkan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Alper Çağlayan

Dörtkapı

Kimin kulusun? / - Allah’ın kuluyum.- Kimin ümmetisin?- Peygamber Muhammed Mustafa (a.s) ümmetiyim.- Kimin tâlibisin? / - İmâm Ali tâlibiyim- Kimin neslindensin? / - Âdem (a.s) neslindenim.- Kimin milletindensin?- İbrahîm Halîlullah milletindenim. - Kimin tarîkatındansın?- Nâzenin tarîkatındanım.- Atan kim? / - Âdem (a.s)- Anan kim? / - Hz. Havva.- Kimin dînindensin?- Mu..»»
Dersim Oremar

Mizgina Hılatina Roje ye - Dersim Oremar - %15 indirimli : Kitap***>*vbcrlf*
Ew 4 heval miroven mezin in, mezintiya wan ew e ku wan bo şexse xwe tiştek nekir. Wan tîştek neda jiyîn, çi daxwaz kirin ji bo gele xwe daxwaz kirin, bo azadî u serkeftina gele xwe daxwaz kirin, di ve reye de cane xwe jî dan, ji xeynî can tiştekî din nebu, ew jî peşkeş kirin. Ji xeynî ve tiştekî din jî hebuya beguman ye bidana. Şexsen mezin lazim e wan kesan bo xwe mînak bigire, yen..»»
1313 Tarihli Bir Erkanname Metni

Horasan Yayınları

***Erkan*** usul, yöntem anlamına gelir, dolayısıyla Erkannameler usul ve yöntem kitabıdırlar. 25 Eylül 1895 tarihinde yeniden yazılmış olan bu ***Bektâşî Erkannamesi*** 19. Yüzyılın ikinci yarısında Bektâşîler arasında uygulanan ritüelleri anlatır. Metin, içerik olarak iki ana kısımdan oluşur: talibin, dervişin ya da rehberin yapması gereken işleri belirten aksiyon bölümleri ve bu iş..»»
Şemseddin Sivasi

Saadet Yayınevi

Peygamberimiz (s.a.v.)'den: ***Bir grup, Allah'ın kitabını okumak ve aralarında tedris etmek üzere Allah'ın evlerinden birinde toplanırsa, üzerlerine mutlaka sekine iner ve onları rahmet kaplar, melekler onları sarar. Allah da onları yanında bulunan mukarreb meleklere anar.*** -(Müslim, Zikr 38, (2699); Tirmizi, Hudud 3, (1425); Ebu Davud, Edeb 68, (4946)- (Arka Kapak) ..»»
Erkan Şamcı

Hayykitap

Bitkiler çok yaratıcıdırlar: Güneş ışığını daha iyi almak, böcekleri kendilerine çekmek, tohumlarını dağıtmak ve daha bir sürü şeyde inanılmaz yöntemler uygularlar. Bunları fark etmek için tek ihtiyacımız olan şey biraz daha dikkatli bakmak..   »»
Kolektif

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

İçindekiler Önsöz Kısaltmalar Giriş Aleviliğin Yazılı Kaynakları Meselesi Erkânnâme Değerlendirme Çevrimyazım ve Sadeleştirme Hakkında Bibliyografya Orjinal Metin, Transkripsiyon ve Sadeleştirme Konu Başlıkları Sözlük İndeks »»
Nezire Cibo

Komal Basım Yayın

Kürt tarihi istilacı ordulara, emperyalist devletlere karşı başkaldırılar tarihi olduğu kadar, ihanetler ve iç çatışmalar tarihidir de... Kürtlerin özgürlük arayışında da bu ikili at başı gitmiştir. Başlayan her başkaldırı, beraberinde ihanetin izlerini de taşımıştır. Büyük ozan Ehmedê Xanî'nin Mem û Zin'deki büyük aşk ile peşini hiç bırakmayan o kötü adam Beko Ewan gibi... Kuşkusuz b..»»
Kazım Karabekir

Yapı Kredi Yayınları

“Talât Paşa daha evvel Enver’le Cemal Paşalar ise hemen birbirini takiben şehit edilmişlerdir. Harb-i Umumi’ye vakitsiz ve lüzumsuz girdiler ve lüzumsuz israflarda bulundular. Türk kanı ve Türk altını pek lüzumsuz zamanda ve yerlerde seller gibi aktı. Meşrutiyetin istihsali için çalıştığımız 1906, 1907 ve 1908 senelerinin bu fedakâr ve samimi arkadaşlarını, sonra pek mağrur birer kahraman-ı hürri..»»
Serkan Altuniğne

Getto Basın Yayın

Serkan ALTUNİĞNE ’nin ikinci kitabı Karikatürler-2 okurlarıyla buluşuyor. »»
Haşim Kutlu

Yurt Kitap Yayın

Kızılbaş Aleviliğin yaratılış felsefesi. Varlık`ın Doğuşu esasına dayanır. Buna göre, "yer yok iken gök yok iken, cihan yaratılmadan önce" varolan Varlık, nurun NOKTA`sı olarak nurdu ve vardı. Sonsuzluk bir zifiri karanlıktı. O, nur içinde nur olan varlık, "kendini bilmek " istedi. Kendisinde saklı bulunan, kendisiyle ilgili olan bilgi yani, kendinin bilinci, istenç haline geldi. Uyur halde ola..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.