Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Dudak Kitabı - Dudak Kitapları

Dudak konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Dudak kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Halim Akın

Göl Kitap

Gülümseyen gözlerimdeAşkın dudak izleri varDilden düşen sözlerimdeAşkın dudak izleri var Gönül sevdi bir tek eceAklımdadır gündüz geceŞiirlerde hece heceAşkın dudak izleri var Esen sevda yellerindeKalbin duygu sellerinde Sazımın tüm tellerindeAşkın dudak izleri var Huzur veren nüktelerdeSatır satır güftelerde Yaptığım tüm bestelerdeAşkın dudak izleri var Ne karanfil ne sümbüldeBen bülb..»»
Fatma Çetin Kabadayı

Apsis Kitap

Arzu, Nazlı, Şahsenem. Hülyaları yaşlarından büyük üç genç kız. Verilen sözlere güvenip uzaktan ışıltılı gördükleri İstanbul'un karanlık yüzüne savrulurlar. Kurdukları hayallerin gerçeğinden daha sahici olduğunu yaşayarak öğrenirler. Tokat gibi yüzlerine vurulan hakikatler karşısında nadim olurlar. Feri dönmeleri de mümkün değildir. Dönüm noktası ile ölüm noktasının buluştuğu andan itibaren baş ko..»»
Fatma Çetin Kabadayı

Efsus Yayınları

Arzu, Nazlı ve Şahsenem… Hülyaları yaşlarından büyük üç genç kız… Verilen sözlere güvenip uzaktan ışıltılı gördükleri İstanbul’un karanlık yüzüne savrulurlar. Kurdukları hayallerin gerçeğinden daha sahici olduğunu yaşayarak öğrenirler. Tokat gibi yüzlerine vurulan hakikatler karşısında nadim olurlar. Dönüm noktası ile ölüm noktasının buluştuğu andan itibaren Baş Komiser Tekin, olaylara el ko..»»
Monique Roffey

Pegasus

***Eğer bu kitap içinizde bir şeyleri kıpırdatamadıysa bir ölüden pek de farkınız kalmamış demektir.*** -Kapka Kassabova- ***Fantezi, aşkın fitili. Ama fantezilere dikkat et. Güçlüdürler.*** Monique Roffey ruh eşini bulmuştur. Ama her zaman hayalini kurduğu bu aşk hikâyesi, birden üzücü bir şekilde noktalanır. İlk başta Monique bir daha aşkı bulamayacağını düşünür. Ama zaman geçtikçe kendin..»»
Monique Roffey

Pegasus Yayınları

Hayrettin Öztürk

Ensar Neşriyat

Dâd Harfi ve Dudak Ta’liminin ilmî boyutlarıyla ele alındığı bu kitabın birinci bölümünde; dâd sesinin tarihi bir değerlendirilmesi yapılarak, ilk dönemlerde kullanılan dâd sesinin günümüzde kullanılıp kullanılmadığına kanıt arandı. Ayrıca dâd harfinin mahreci, sıfatları, ihtilaflar ve fukahâ görüşleri ele alınıp değerlendirilerek dâd harfinin en doğru telaffuzunun hangi..»»
Uygur Orhan

delisarmaşık

‘’O gerçeğin şiirselliği peşinde koşan bir serüvenci. İnsanları seviyor, onlar için de acı çekiyor. Dilin iç sesiyle yazdığı şiirlerinde sık sık çocukluğa sığınıyor. Doğaya kaçıyor. Şiirini diyalektik bir düzeleme oturtuyor. Çizgilerden kelimelere giden bir köprü kuruyor kitabında’’ Mesut Akatay Uygur Orhan, 1963 yılında Elazığ’da doğdu. Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat..»»
Hakan Unutmaz

Kitapana

Hızlı bir susuş bizimkisiHiçbir gidişe benzemeyenMayısların tomurcuklandığı yıllaraSelam verip aşklaGüleceğini güneşinMüjdeleriz geceden…»»
Eda Bildek

Lore Kitap

"Ayrılmak biraz da ölmekti aşk sunsuza yaşamak" Aşkın onarılmaz yarasından geçiyordum. Ahlak ağacının feryatlarının arasından. Kan revan güllürin saldığı baş döndürücü kokuların arasından kıvrılıyordum adanın sonbahar yaprakları ile kaplanmış yollarına... Deniz kokusu, çimen kokusu, belli belirsiz acı çığlıklar atam vapur sesi ile karışarak dökülüyordu gönlümün kıyılarına... Çıplak ayakların ya..»»
Mehmet Ercan

Hayykitap

Ve sonra sen çıktın karşıma. 'Allah'ın bana 'bak sana ne yazdım' deme şekliydin.*** ***Kavuşmanın bir son, kavuşamamanın ise devamlılık anlamına geldiğini bildiğimden beri aşka düşüyorum,*** diyor Mehmet Ercan. Aşkı bulanlara, aşkı gidince kendine gelenlere, aşkını ifade edemeyenlere, bilerek susanlara, sitemini biriktirenlere yazıyor. Kelimelerin gücünden yararlanıyor, onları zekice kul..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.