Zaman büyük bir öğretmendir. Ne yazik ki tüm öğrencilerini öldürür.-- Curt [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Birara Kitabı - Birara Kitapları

Birara konu başlığında toplam 29 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Birara kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ahmet Altan

Everest Yayınları

Aldatmak: Biraz önce konuştuğu adamın şımarık aldırmazlığından, hayatla alay eden kibirli boş vermişliğinden sonra kocasının bir mevki peşinde koşusunda kendisini hem utandıran hem de öfkelendiren zavallı bir sıradanlık, daha kötüsü rahatsız edici bir başarısızlık görüyordu. Kocasının bir başka erkekle kıyaslandığında böylesine gü&ccedi..»»
Mehmet Şeker

Diyanet İşleri Başkanlığı

Kitap iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Türkiye Selçuklularında bir arada yaşama tecrübesi, ikinci bölümde ise Osmanlılarda bir arada yaşama tecrübesi işlenmektedir. Kitap, tarih boyunca Anadolu topraklarında Müslim-gayri müslim ilişkilerini kapsamlı şekilde ele almaktadır.»»
Can Çavuşoğlu

Düzyazı Yayınevi

Türkiye'nin ilk açık eşcinsel siyasetçisi (Giresun Bulancak Belediyesi bağımsız başkan adayı) Can Çavuşoğlu'ndan ezber bozacak bir roman : Bağımlı & Bağımsız ! İki kitap birarada ! ***Parası olanların hastalığıydı bunlar, neymiş efendim bağımlılıkmış, zaten hayatta her şey bir bağımlılık değil mi? Ben neden yıllardır kahveyi tek şekerli içiyorum? Ya sen, bildim bileli hep aynı parfümü ku..»»
Mehmet Kasadar

Hicaz Yayıncılık

Bak Dostum! Allah (c.c.) Sana Ne Buyuruyor (2 Cilt Birarada)»»
Vahap Kabahasanoğlu

Toker Yayınları

Grigory Petrov

Billur Yayınları

"Elinizde tuttuğunuz eser, özellikle 20. yüzyılın başlarında bir efsane haline gelmiş olan Grigory Petrov adlı bir entelektüelin, toplumların madden ve manen kalkınması hakkında yazdığı Finlandiya modeli ile ilgilidir. Özellikle eğitim ve öğretimin önemine yaptığı vurgu ve modellemeleri inkar edilemez açıklıkta ve doğruluktadır. Onun tecrübe ederek yazdıkları, bir çok ülkede onlarca dile çev..»»
Serhat Tomur

Alan Yayıncılık

Tuba Ağacı Yürüyorum GözlerindeKalp Atışlarım Dilsiz Kalıyorİpek Zülfün Dolanıyor AğacımaDüşlerime Gömüyor Kendimi Sözgelimi CennetteyimTuba Ağacına Yaslanıyor DüşlerimKarşımda Siyah Benli Bir Çift AySüzüyor İpek GibiDolanıyorum KendimeTers Dönüyorum Yerde Tutunuyorum DallarımaKöküm Havada Kalıyor  Seven De Sevilen De Ben Oluyorum!... Kabei Aşk Sır Külünden Cevheredir KıblesiSınır Aşar Aş..»»
Hugo Pratt

NTV Yayınları

Ağzında sigara, denizci şapkasının gölgelediği yüzünde hafif alaycı bir ifade ve umarsız bir edayla dünyayı dolaşan Corto... Hugo Pratt'ın yarattığı Corto Maltese gerçek bir yolcu. Kendi donanmasının kaptanı Corto gitmek için gidiyor. Çin'den Güney Pasifik'e, Etiyopya'dan Latin Amerika'ya, Anadolu'dan Sibirya..»»
Hugo Pratt

NTV Yayınları

Ağzında sigara, denizci şapkasının gölgelediği yüzünde hafif alaycı bir ifade ve umarsız bir edayla dünyayı dolaşan Corto... Hugo Pratt'ın yarattığı Corto Maltese gerçek bir yolcu. Kendi donanmasının kaptanı Corto gitmek için gidiyor. Çin'den Güney Pasifik'e, Etiyopya'dan Latin Amerika'ya, Anadolu'dan Sibirya'ya... Bu yolculuklarda Rasputin, Jack Landon, Enver Paşa, Butch Cassidy, ..»»
Hüseyin Cöntürk

Yapı Kredi Yayınları

`Eleştiri`nin nedense hep ve sadece olumsuz bir eylem olarak algılandığı ve dolayısıyla özellikle edebiyat eleştirisinin kuraklığını hep koruduğu Türkiye’de ve Türkçe’de Cöntürk’ün kuram’da ve eylem’de getirdiklerini anlamak için bu kitabı kaçırmayın.»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.