Zaman büyük bir öğretmendir. Ne yazik ki tüm öğrencilerini öldürür.-- Curt [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Belek Kitabı - Belek Kitapları

Belek konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Belek kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Doğan Kaya

Kitabevi Yayınları

Elinizdeki bu kitap uzun yıllara dayanan derleme ve araştırmanın mahsulüdür. Çocuk oyunları ve masalları çocuğun yetişmesinde, karakterinde, karakterinin oluşmasında, kimliğini kazanmasında önemli rol oynayan değerlerimizdir. Gönlümüz istedi ki, son 15-20 yılda hızla yok olmaya yüz tutan bu değerlerimiz, hiç olmasa yazılı olarak kayda geçirilsin. Bizi böyle çalışmaya sevk eden sebep d..»»
Üzeyir Gündüz

Küçük Ev Yayınları

Eğer sizinde "hayal iksiri" üretebilen şirin bir amcanız varsa, yolda yürüken hasır şapkalı konuşan bir atla karşılaşabilirsiniz.At sizden biraz şeker isteyebilir. Sakın onun bu isteğini geri çevirmeyin. İkram edeceğiniz bir avuç şeker, sizi sihirli bir elbise dolabının içine çekebilir; oradan da gizemli bir zaman yolculuğuna çıkabilirsiniz.  Size meyveli kek ve komposto sunan bolluk ağaçlarını..»»
Kolektif

Sorun Yayınları

Neden Kırmanciya Beleke? Okurlarımız haklı gerekçelerle ***Neden Kırmanciya Beleke?*** diye soracaktır. Soran ve sorgulayan insanımıza doğru ve inandırıcı cevaplar verilmelidir. Dergiye koyduğumuz isim, Türkçede: Dersim halkının, yaşlılarımızın belleğinden günümüze sözlü kültür ile aktarılan Kırmanciya Beleke; bir kültür ve inanç bütününü kapsamaktadır. ***Bir tarih, bir kültür, bir ..»»
Kolektif

Sorun Yayınları

Sunuş İsmail Beşikçi ce Faik Bulut'un Anti-Resmi Tarih Algısının Analizi ve Kürt Resmi İdeolojisinin Kritiğine Giriş -I- -Kıvılcım Viale- Kırmaciya Beleke -Emir Ali Yağan- Hangi Şey Rıza? -3- -Venge Pelgu- Masalların Şahı (Sae Moru) -Kemal Kahraman- Resmi Tarih Üzerine -M. Suphi Adar- Alevi Kızılbaş Geleneği ve Sol -Ahmet Çakmak Deliorman- Yıkım (Öykü) -Serka..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.