ismail karaosmanoğlu
1440 şiiri ve 1098 yazısı kayıtlı Takip Et

SİYONİZM VE ORTADOĞU

SİYONİZM VE ORTADOĞU

Ortadoğu’da olan biteni anlamak için Siyonizm’i iyi bilmek gerekir. Siyonizm’in hedefleri, amaçları nelerdir; bunları bilmek gerek. Bunları bilmeden bu bölgede neler oluyor bilmek, anlamak mümkün değildir.

Ortadoğu’da bugün neler oluyor, gelecekte neler olabilir, bunu sezebilmek, olanları anlamak, anlamlandırılabilmek için Siyonizm konusunda araştırma yapmak gerekecektir. Bu araştırmalar arz-ı mevut düşüncesinin, sapık Talmud ideolojisinin, Kabala öğretisinin ne olduğunu bize öğretecek, biz de Ortadoğu’da geçmişte olup biten, şu an olan ve gelecekte olacakları daha iyi kavrayabileceğiz.

Siyonizm, dünya devleti hayali peşinde. Bütün dünyaya hakim olacak Büyük İsrail Devleti hayalidir bu. Bu hayal yalnızca Büyük İsrail devleti hayalinden de ibaret değildir. Bu ütopya bütün dünyaya hakim oma hayalidir. Bu hayal yalnızca dünya hakimiyetinden ibaret de değildir. Bu hayal Üstün insan, Allah’ın sevgilileri, üstün ırk olan Yahudi soyunun tüm dünya milletlerini köleleştirme hayalidir. Bu ütopya Büyük İsrail Krallığının ütopyasıdır.

Bu krallık Yahudilere dünya cenneti kurma amaçlıdır. Ahiret düşüncesini inanç dünyasından söküp atan bu sapık ideoloji dünya cenneti, 2000 yıl sürecek bir yalancı cennetin peşine düşmüştür. Bu cennet şeytani bir cennettir. Bu krallık şeytanın krallığıdır. Bu hakimiyet şeytanın hakimiyetidir.

Şeytanın saltanatı peşinde olan Siyonist ideoloji, Deccalı büyük kurtarıcı olarak seçmiştir. Kurtarıcı Mesih fikrini kendine düşman ilan etmiş, şeytanın son temsilcisi Deccalı kendisine kurtarıcı seçmiştir. Şeytanın dünya hakimiyeti peşindedir bu sapık düşünce. Siyonizm dünyadan başka cennet tanımamaktadır.
i
Aslında ilahi kökenli bu din ilahi olanla bağını koparmış, dünyevileşmiş, bir ırkın sapık ideolojisi haline gelmiştir. Bu dönüşüm İsrail oğullarının ruhunda vardı. Bu puta tapıcılık Samiri’nin önderliğinde altın ve gümüşten yapılma buzağıya tapınma şeklinde kendini göstermişti. Bu günde altına ve paraya hakim olan Siyonizm Yahudi ırkından buzağı yapmış ,ona tapınmakta ve bütün dünyayı ona tapınmaya mecbur kılmak için elinden geleni ardına koymamaktadır.

Bu yüzden Ortadoğu’da sular durulmamaktadır ve asla da yakın gelecekte durulma ihtimali yoktur. Böyle bir ümit ışığı ufuklarda görülmemektedir. Çünkü Ortadoğu Büyük İsrail Krallığı’nın va’d edilmiş topraklarıdır. İsrail’in yayılma politikası gereği bu bölge daima karışıklık içinde olmalı, bölge halkları birbiriyle savaşmalıdır.

Bu Amerika’nın da işine gelmektedir, Avrupa’nın da, Rusya’nın da, Çin’in de. Çünkü Yeni Roma dediğimiz bu maddeci krallık yer altı zenginliğinin muhteşem olduğu bu bölgede çıkar peşindedir. Zengin yer altı kaynaklarının rahat sömürülmesi için bu gereklidir.

Bu yüzde bu bölgedeki bütün devletler parçalanmalı, terör örgütleri desteklenerek hem büyük İsrail Devleti emellerine yol açılmalı, hem de bu bölgenin petrolleri buranın halklarına değil, yeni Roma canavarının iştahına terk edilmelidir.

Yeni Roma’nın uluslar arası şirketleri zaten Yahudi sermayelidir ve bu sermaye Büyük İsrail Devleti amaçlarına hizmet etmektedir. Bu yüzden de Ortadoğu’da yakın gelecekte sular asla durulmayacaktır..

Ahmet Kemal

Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:30 Eylül 2022 Cuma 21:30:11

SİYONİZM VE ORTADOĞU YAZISI'NA YORUM YAP
"SİYONİZM VE ORTADOĞU" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Kemal Karapıçak
30 Eylül 2022 Cuma 21:47:04
"Yahudilere dünya cenneti kurma amaçlıdır."
Dünya müminin zindanı ,Allah'ın lanetlediği bu insan müsveddelerinin de cennetidir usta.
Zalimler için yaşasın cehennem.
Kalemin var olsun.
Saygı ve sevgilerimle selamlıyorum Allah'a emanet olunuz.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ismail karaosmanoğlu Yazının sahibi 23 Ocak 2023 Pazartesi 19:58:21
çok naziksiniz güzel yorumunuz için teşekkür ederim kalemine yüreğine sağlık nice güzelliklere selamlar saygılar sunuyorum efendim
Kemal Karapıçak
30 Eylül 2022 Cuma 21:45:17


Kemal Karapıçak tarafından 30.9.2022 21:51:19 zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ismail karaosmanoğlu Yazının sahibi 23 Ocak 2023 Pazartesi 19:58:34
çok naziksiniz güzel yorumunuz için teşekkür ederim kalemine yüreğine sağlık nice güzelliklere selamlar saygılar sunuyorum efendim
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.