ismail karaosmanoğlu
1270 şiiri ve 946 yazısı kayıtlı Takip Et

YAHUDİLERYAHUDİLER

YAHUDİLER

Dünyanın en alçak, en aşağılık milletidir Yahudiler. Bu sözümle beni anti-semitist ilan edebilirler, etsinler. Kur’an-ı Kerim’de en çok bahsedilen kavim onar. Bundan bile kendilerine pay çıkarırlar. Yakup (a.s.) ’ın oğulları olmakla övünürler, ama ona layık hiçbir işleri yoktur. İki kıskançlığın ürünüdürler. Önce Hacer’i kıskanan Sare hatunun, sonra Yusuf’u kıskanan Yakup oğullarıdır onlar. Yusuf’u kuyuya atan onlardır. Hacer’i küçücük oğluyla diyarı gurbete gönderen soya çekmişlerdir. Yakup (a.s.) a evlat acısı çektiren onlardır.
Babil’de fitne çıkaran onlardır. Firavun esaretine düşüp onları kurtaran Musa (a.s.) ’a ihanet eden onlardır. Tek tanrıya iman ettikten sonra puta tapmaya dönen onlardır. Gökten helva yağarken mercimek isteyen onlardır. Peygamberlerine ‘Git Tanrınla beraber savaş, biz gelmeyiz.’ diyen onlardır. Bir sürü nimete nankörlük eden onlardır. Bıldırcın etini beğenmeyip, soğan, sarımsak isteyen onlardır.
Din adamlarını ilahlaştıran onlardır. Yasakları bin bir türlü yorumlarla delip dini tağyir eden onlardır. Peygamberlerini öldüren, Yahya (a.s.) ın başını kestikten sonra onu tekmeleyip top oynayan onlardır. Peygamberleriyle alay edip, onlara iftira atan onlardır. Allah’a isyan etmekte yarışan ve sonra lanetlenen kavim onlardır. Kendilerine va’d edilen topraklara yerleşip sonra orada azgınlık çıkaran onlardır.
Yurtlarından çıkarılıp dünyanın dört bir yanına dağılan, gittikleri yerlerde hep fitne ve fesat peşinde koşan onlardır. Savaşlar çıkaran, savaşları körükleyen, sonra da bu savaşları ranta çeviren onlardır. Para ve güçten başka Tanrı tanımayan, her türlü hile ile paraya tahkim olan, ama aslında aranın kölesi olan onlardır.
İlahi dine inandığını zanneden, ama aslında o ilahi dini dünyevileştiren onlardır. Gerçek bir puta tapıcıdır onlar. Her şeyi putlaştıran bir topluluktur onlar. Yaşamı putlaştırıp ona tapan, ölümden alabildiğine korkan. ‘Biz Allah’ın sevgilileriyiz deyip böbürlendikten sonra, kendilerine ‘o halde ölümü arzu edip ona kavuşmayı isteyiniz’ dendiğinde korkak bir köpek gibi köşe bucak kaçan, onlardır.
Yalancı, sahtekar, iki yüzlü, hiçbir insani doğruları olmayan, insan haysiyetini hiçe sayan, kutsal değerleri sürekli aşağılamayı marifet isyan bir millettir onlar. Borsa spekülasyonlarıyla bütün dünya milletlerinin emeğine, alın terine el koyan, dünyanın her tarafında kargaşa, karışıklık çıkararak, kaos planları yapan ve bu karışıklıklardan rant elde eden onlardır.
Terörü destekleyen, terör yoluyla hem örgütlere, hem de onlar vasıtasıyla zora soktukları devletlere boyun eğdirerek onların mali kaynaklarını sömüren onlardır. Gizli devlet yapılanmaları kuran, bu yapılanmalarla dünyanın istedikleri yerinde istedikleri yönetimleri kuran, değiştiren ve onlar vasıtasıyla dünyaya hükmeden onlardır.
Modayı icat ederek, dünya milletlerinin emeğini en ucuz yoldan elde eden onlar, eğlence vasıtaları icat ederek bu yollarla istediklerini elde eden onlar. İçki, kumar ve uyuşturucuyu yayarak milletleri uyuşturan, köleleştiren onlar. Futbolu icat edip, kitleleri oyalayan, bu yolla amaçlarına kolayca ulaşan onlar. İzm’ler üretip yayarak, dünya milletlerini bu yolla iplerinde oynatan onlar.
Sinemaya hakim olup onun vasıtasıyla her türlü yalanı yayan, yanlışlarını doğru gibi gösterip milletlerin şuur altını ele geçiren onlar. Medyaya hakim olup zulümlerini haklı gösteren onlar.
Hasılı şeytanın imparatorluğunu kurup, dünya hakimiyetini ilan etmesine sebep olan Deccal ’ın ordusu onlar
.


Ahmet Kemal


Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:6 Ağustos 2022 Cumartesi 22:25:04

YAHUDİLER YAZISI'NA YORUM YAP
"YAHUDİLER" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
sonbaharımsın
21 Ağustos 2022 Pazar 23:20:09
Merhaba bu kimin yazısı bilmiyorum. Ben yaratılmışı severim yaratandan ötürü diyen Yunus gibi düşünürüm. İnsanı iyi yapan etnik köken, din, inanış mezhep değil insan olma bilinci, sorumluluğu ve insan ahlakıdır .

Cevap Yaz
sonbaharımsın
21 Ağustos 2022 Pazar 23:20:05
Merhaba bu kimin yazısı bilmiyorum. Ben yaratılmışı severim yaratandan ötürü diyen Yunus gibi düşünürüm. İnsanı iyi yapan etnik köken, din, inanış mezhep değil insan olma bilinci, sorumluluğu ve insan ahlakıdır .

Cevap Yaz
sonbaharımsın
21 Ağustos 2022 Pazar 23:19:59
Merhaba bu kimin yazısı bilmiyorum. Ben yaratılmışı severim yaratandan ötürü diyen Yunus gibi düşünürüm. İnsanı iyi yapan etnik köken, din, inanış mezhep değil insan olma bilinci, sorumluluğu ve insan ahlakıdır .

Cevap Yaz
muslumbayram
9 Ağustos 2022 Salı 15:55:48
SEN İYİ OL MADEM ÜSTADIM

ELİNE VURAN MI VAR?

Cevap Yaz

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
levent taner
9 Ağustos 2022 Salı 14:09:11
Merhaba Hocam

Sunduğunuz detaylar tepeden tırnağa doğruyken bir genellemenin tuzağına düşüyoruz yine de

Zaman zaman sorduğum bir sual vardır naçizane

Söylediklerimiz tümden doğru olsa, doğru, söylediklerimizden ibaret olur mu acaba?

Siz verdiğiniz nice örnekte etkin noktalardaki Yahudileri anlatmışsınız

Bunlarda sizinle hemfikirim

Dünyanın her yerinde kapitalist, politikacı, medya patronu, felsefeci Yahudileri anlatmışsınız açıkçası

Rothschild, Rockefeller, B'nai B'rith, Bilderberg, İlluminati, vs. Siyonist ve Mason teşkilatları

Bunlar için siyasi, ideolojik ayrışma yok, onları bizler için geliştirip kullanırlar

Sözde sosyal bilim, felsefe teorileriyle toplumları ayrıştırır, kendileri de dünyayı yönetir, sömürürler

Din ve müspet milliyetçilik, ya da askerlik karşıtı fikirleri aydınlık düşüncelermiş gibi geliştirip yayarlar

Kendileri aile, cemaat mefhumlarına bağlı kalıp, başka milletlerin insanlarına bunlara bağlılık duymayı gericilik, yobazlık olarak öğretir, telkin ederler

Şu kadar ki, tüm bunlar Yahudilerde de ortalama insanların olmadığı anlamına gelmiyor, olduğu gerçeğini değiştirmiyor

Unutmamak gerekir ki, yazınızın başında antisemitizm dediğiniz düşünce tarzını, yaklaşım biçimini bile provokasyonlarla, ajitasyonlarla yönlendiren, azdıran bu Siyonist sistem

19'uncu asırda Avrupa'da, giderek Amerika ve Rusya'da Yahudi düşmanlığının yaygınlaşması

İlginçtir Yahudiler, Museviler en büyük darbeleri yerken, tam da İsrail devletinin inşa edilmesi süreci

İslam dünyasında dahi, İslami çevreler bile işi Yahudi karşıtlığına vurup, beri yandan Yahudi'nin prangasına düşmüyor mu?

Demem şu ki, en koyu İsrail düşmanı görünen kuruluşların, örgütlerin İsrail'in tezgahladığı yapılar olması şaşılası olmayacaktır

Nihayet, bir gün yüce Allah'ın huzuruna çıktığımızda günahlarımız konusunda şöyle mi diyeceğiz, Rabbim ben sana itaat ederdim ama şeytan bana mani oldu

Bunun gibi dünya milletlerinin, insanlarının elinde içine düştükleri kargaşa, yaşadıkları buhranlar, kaos halleri konusunda Yahudiler gibi sağlam bir bahane mi olacak Allah katında?

Nihayet hocam

Anımsattığınız ayrıntılar adına, yüreğinize, emeğinize, kaleminize, kelamınıza bereket

Selam ve saygılarımla.Cevap Yaz
Tüya
9 Ağustos 2022 Salı 11:46:26
Yedi Yıldız hanımın tepkisini çok iyi anlıyorum. Ve tepkisinde haklı buluyorum.
Yazının edebi bir yanı yok. Nefret, ırkçılık, ayrımcı ve anti-semitik bir propağanda yapmak gibi bir ajendası taşıdığı aşikar...
Algı ve anlayış düzeyi düşük bir insan duysa, okusa bu nefret dolu ifadeleri, gözünü kırpmadan linç eder karşısına ilk çıkacak olan bir museviyi.
Bu ve benzeri bakışa sahip olan, yayan kişiler, örgütler var oldukça; bir toplumda ve dünyada nefretin, ırkçılığın ve savaşların son bulması mümkün olmayacaktır... Neden bu günleri yaşadığımızın sebebi ortada, kanımca.

Ve bu yazı, Edebiyat Defteri'nde yer bulmamalıydı.

Daha insanca, daha hüman ve daha mantıklı düşünülmesi ve olunması dileklerimle.


Tüya tarafından 9.8.2022 13:45:53 zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ismail karaosmanoğlu Yazının sahibi 21 Ağustos 2022 Pazar 19:23:37
bu yazı siyonizm düşüncesine karşı yazılmıştır .israilin filistinli çocukların üstüne misket bombası attığı günlerin eseridir.
YediYıldız
9 Ağustos 2022 Salı 10:58:15
Başladım okumaya dedim ki ne büyük düşmanlık içeren bir yazı. Hiç hoş bulmadım, dedesi musevi olan ve İslamiyeti seçmiş biri olarak.

Ben daha duyarlı ve anlamlı bir yazı beklerdim olayları tarihi açıdan irdeleyen. Yakıştıramadım kaleminize kusura bakmayın.

Üzüldüm çok burada böyle bir yazı görmüş olmaktan .

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ismail karaosmanoğlu Yazının sahibi 21 Ağustos 2022 Pazar 19:21:35
sizi incittiysem özür dilerim ama bu yazılar israilin filistine yaptığı soykırım üzerine kalem alınmıştır.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.