ismail karaosmanoğlu
1433 şiiri ve 1091 yazısı kayıtlı Takip Et

DÜNYA OSMANLIYI BEKLİYORDÜNYA OSMANLIYI BEKLİYOR


DÜNYA OSMANLIYI BEKLİYOR

Dün dünya Osmanlı ile barış ve adalet içinde yüzüyordu, bu gün emperyalist devletlerin elinde zulüm altında inim inim inliyor. Osmanlı yok edildiği günden beri adalet dünya yüzeyinden silindi, süpürüldü. Onun yerini sömürü, kargaşa ve zulüm aldı.

Bu gün tüm dünya o günleri hasretle anıyor ve dört gözle ondan bir işaret bekliyor. Herkes ve her şey Onu arıyor. Katledilen çocuklar, bombalanan şehirler, öldürülen masumlar. Filistin, Gazze onu bekliyor, Mısır onu bekliyor, Arakan onu bekliyor, Türkistan onu bekliyor. Kırım onu bekliyor, Çeçenistan onu bekliyor, Pakistan, Bangladeş, Hindistan onu bekliyor. Dahası bütün mazlum halklar, bütün mazlum milletler, bütün masum çocuklar onu bekliyor.

Bu bekleyiş daha ne kadar sürecek kimse bilmiyor. O geri gelecek mi kimse bilmiyor. İslam dünyası halifesini bekliyor. Sahte İşid halifesinden ağzı yandı, İsrail’le dost ve işbirliğiyle halifeliğini ilan edecek, zulme adalet makyajı yapacak sahte kahramanlardan usandı. Dindar görünümlü zalimlerden, sıkıştığı zaman Müslüman olduğunu iddia eden sahtekarlardan bıktı. Kendini kahraman ilan eden sahte kahramanlardan, kendini kurtarıcı ilan eden batırıcılardan bıktı İslam dünyası.

İsrail’in yaptığı zulümlere ses çıkarmayan Arap dünyasının despot ve zalim liderlerinden gına getirdi İslam dünyası. Batının hümanist yalanlarından nefret ediyor artık. Bu timsah gözyaşları onu ne kandırıyor, ne acısını dindiriyor. Aksine acısına acı katan bu dünya karşısında kendi haline yanıyor, yalancı kurtarıcılardan nefret ediyor. Yahudi güdümlü birleşmiş milletlerden, güçlüden yana dünya konjonktüründen usandı.

Şimdi kendi haline ağlıyor mazlum milletler. Ölümlerden kanıksadı. Ölmeye can atar hale geldi. Irak kan ağlıyor, Suriye kan ağlıyor, Filistin kan ağlıyor, Doğu Türkistan kan ağlıyor, Çeçenistan kan ağlıyor, Myanmar kan ağlıyor, Afganistan kan ağlıyor, Karabağ kan ağlıyor, Bangladeş, Keşmir, Hindistan kan ağlıyor.

Dünya top yekun bir adil hükümdar bekliyor. Dünya evrensel adaleti sağlayacak bir büyük devlete muhtaç. Düşmanın silahıyla silahlanmış, uluslararası dengeleri gözeten ama adaletten ayrılmayan bir süper gücü bekliyor. Bu güç Osmanlının yerini alacak, onun boş bıraktığı adalet koltuğuna kurulacaktır.

Bu güç İslam dünyasını birleştirecek, küfür dünyasını ise top yekun karşısına almadan adalet terazisini elinde tutacaktır. Her an mazlumların imdadına yetişecek maharette olacak bu güç. Güçler dengesini iyi ayarlayacak, her türlü yanlış oluşumun önünü alacaktır.

Bu güç evrensel İslam kurallarını uygulayacak, yalanın ve zulmün saltanatına son verecektir. Bu güç gizli dünya devletinin saltanatını yıkacak, Yahudi’nin dünya hakimiyetini sarsacaktır. Tagutların, diktatörlerin, despotların zulmüne son verecektir bu adil devlet. Bu adil devlet dünyaya barış getirecek, düşmanlarına bile adaletle davranacaktır. Bu yeni Osmanlıdır. Ve bunun merkezi İstanbul, mekanı Türk devletinin sınırları olacaktır.

Ahmet Kemal

________________________________________


Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:31 Ocak 2023 Salı 21:41:06

DÜNYA OSMANLIYI BEKLİYOR YAZISI'NA YORUM YAP
"DÜNYA OSMANLIYI BEKLİYOR" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Sinan YILMAZ54
1 Şubat 2023 Çarşamba 10:58:08
metinde çok doğru var ...zulme uğrayanlar özellikle
çözüm yolu olarak bir osmanlı i mgesi çokça kullanılıyor
zannediliyor ki kusursuzdu,adildi ,
son iki asrını okumak gerek tarih biliminin yardımıyla
sadece yeniçeri ocağı kaldırılırken öldürülen asker sayısı 20 binden fazladır.
Kavalalı Mehmet Ali Paşa kimdir mesela
beşik uleması ,babadan oğula tarikat şeyhliği,saltanat ve halifelik ...
bu mudur Allah aşıkına çözümünüz

snyilmaz tarafından 1.2.2023 11:09:39 zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
Mergen
1 Şubat 2023 Çarşamba 09:34:42
"Yıl 2016, 15 temmuz darbesi, dolar kuru; 2.80tl

Yıl 2018, rahip brunson davası baslamamış, dolar kuru : 3.89tl

Yıl 2020, ayasofya ibadete açıldı, dolar kuru : 6.84tl

Yıl 2022, faiz sebep enflasyon sonuc, dolar kuru : 18 tl"

Islak rüyalar da iflas eder, keşke ülkeyi iflas ettirmeseydiniz ama... Kaybettiniz neoOsmanlı tayfası. Bunu çok çok iyi biliyorsunuz. Önümüzdeki seçimi kazansanız bile bu Pirus Zaferi olacaktır...

Hilafet demişsin, 3 Mart 1924 tarihinde Atatürk tarafından lağvedildi! Bir daha da asla geri gelmeyecek... Üç beş tane Habeş Maymununun yeni çağda bir karşılığı yok ve olmayacaktır da. Eski dostlarınız "vallahi biz değildik" diyorlar... Burada bize değil size ibret var.

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.