ismail karaosmanoğlu
1429 şiiri ve 1088 yazısı kayıtlı Takip Et

SİYONİZMİN BÜYÜK HAYALİ 1SİYONİZMİN BÜYÜK HAYALİ 1

1
A B Denemeleri SİYONİZMİN BÜYÜK HAYALİ


BÜYÜK İsrail devleti ve DÜNYA hakimiyeti hayali Siyonizm’in bin yıllık planları içerisindedir. Bunun için Siyon protokolleri hazırlanmış, bu protokollere harfiyen uyulmuştur. Dünya bu protokoller çerçevesinde dizayn edilmiş, Siyonizm’in dünya hakimiyeti gerçekleştirilme yoluna gidilmiştir.
Fransız ihtilalinde önce hazırlandığı sanılan protokoller b Fransız ihtilalinden Rus ihtilaline kadar birçok rejim değişikliği hareketlerinde etken olmuştur. Osmanlı istihbaratı tarafından ele geçirilen ve bu Siyon protokollerini ifşa eden kitap bu konularda büyük ipuçları sağlamakta, günümüze gelindiğinde bu hususların büyük bir gayretle uygulandığı ve bu alanlarda büyük başarılar kaydedildiği görülmektedir. Siyon ’un Eğitimli Yaşlılarının Protokolleri, başka bir ifadeyle Siyon ’un Bilge Adamlarının Protokolleri adıyla meşhur olan bu protokollere göre yapılması gerekenler şunlardır.
1- Genç kuşaklar ahlaka aykırı telkinlerle bozulmalıdır.
2- Aile hayatı yıkılmalıdır.
3- Toplumlar ayak takımı kişiler tarafından yönetilmelidir.
4- Sanat müstehcenlik olarak lanse edilmelidir.
5- Kutsala olan saygı yok edilmelidir. Toplumun önderlerinin saygınlığı yalan ve iftiralarla yıkılmalıdır. (Bu sıra Mevlana’ya olan saldırıların arttığı, peygamberimize yönelik hakaretlerin ifade özgürlüğü sayıldığı hatırlanırsa konu daha iyi anlaşılır.)
6- Sınırsız lüks ve moda çılgınlığı teşvik edilmelidir.
7- Kitleler oyun ve eğlenceyle meşgul edilmeli, düşünceden men edilmelidir.
8- Aşırı uç fikirler yaygınlaştırılmalı, kargaşa ve karışıklıklar yaratılmalı, sınıflar arası çatışmalar pompalanmalıdır.
9- Aristokrat sınıf vergilerle bunaltılmalı, başka bir şey düşünmeleri engellenmelidir.
10- İş güvenliği bozulmalı, grev ve lokavtlar yaygınlaştırılmalıdır.
11- Yüksek sınıfların manevi güç ve otoritesi kırılmalıdır.
12- Sapık nazariyelerle halk oyalanmalı, kafalar karıştırılmalıdır.
13- Eğitim sistemleri bozulmalı, gençlik ahlaksızlığı ve inançsızlığın çukuruna yuvarlanmalıdır.
14- Uluslararası problemler çoğaltılmalı, savaşlara varan ihtilaflar ihdas edilmelidir.
15- Ekonomiler tahrip edilmeli, iktisadi krizler, spekülasyonlar yapılarak enflasyonlar yükseltilmeli, altın ve para üzerinde oyunlar oynanarak devletler zayıflatılmalı yönetimler sarsılmalıdır.
16- Hükümetler yıktırılıp kendi emellerimize uygun hükümetler kurdurulmalıdır.
17- Yöneticilerle halkın arası açılmalı, bize bağlı halkına düşman yönetimler işbaşına getirilmelidir.
18- Dünya ekonomisi ele geçirilerek paranın etkin gücü her yerde devreye sokulacaktır.
19- Planlarımızı başarıyla uygulamak için Yahudi olmayanlardan oluşan gönüllü kişilerin çeşitli şekilde örgütlenerek Siyonizm’e hizmet etmeleri sağlanacaktır.
20- Halkların menfaatine çalışacak yöneticiler karalanarak çeşitli yöntemlerle alaşağı edilecek. Ya öldürülecek ya da öldürülmekten beter edilerek halk nazarında itibarsızlaştırılacaktır.
21- Bütün din ve inançlara savaş açılacak, Yahudilikten başka dinler tahrif edilecektir.
22- Kitleler açlığa mahkum edilecek yaşam savaşı vermekten başka bir şey düşünemeyeceklerdir.
23- Medya ele geçirilecek bizim menfaatlerimiz doğrultusunda yayın yapmaları sağlanacaktır.
24- Mason locaları kurulacak, onların alt birimi olan Rotary ve Lions kulüpleri vasıtasıyla yüksek zekalı gençler eğitim çağında ele geçirilerek bizim amaçlarımıza uygun kullanılmaları sağlanacaktır.


Bütün bu maddeler adım adım uygulanmış ve hala uygulanmaktadır.


Ahmet Kemal

Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:27 Ocak 2023 Cuma 21:49:11

SİYONİZMİN BÜYÜK HAYALİ 1 YAZISI'NA YORUM YAP
"SİYONİZMİN BÜYÜK HAYALİ 1" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Tüya
4 Şubat 2023 Cumartesi 18:09:03
Yine konspire teorileri yayma mekanizmasının en iyi örneklerinden birine tanıklık ediyoruz.
Çok yazık, çok yazık...
Bunca düşmanlık, bunca nefret söylemi... Kime olacak faydası?

Ve ne yazık ki; bu türden kurgulanmış iddia ve propagandalar, kirlettiğimiz dünyayı iyileştirmek yerine, daha da kirletmekte.
Bu iyi bilinmeli, derim efendim.

Cevap Yaz
KUSHİM
4 Şubat 2023 Cumartesi 11:09:11
İsmaal amca dayı,
Selamün aleyküm nasılsın emmi, beni soracak olursan nasıl olayım iyiden daha az iyiyim koşturmaca, yuvarlanıp gidiyoruz.

Emmi, ben hep gözümün ucuyla yazılarına bakıyorum. Yahudi düşmanlığı yapıyorsun, atalarımız demiş ya " düşmanın da akıllısı" sanırım Yahudiler senin için bunu diyorlardır.
Bu yazını alttaki abiler, amcalar güzel bi eleştirmişler akılcı. Bence de haklılar.

İsmaal emice, ben de şöyle düşündüm...hani din, tamamlanmış ya sonra İslam la bitmiş. E....o zaman Yahudi de Müslüman'ın az tamamlanmış hali olmuyor mu? Hani hal hal hatır bölümünde dedim ya iyiden daha az ama iyiyim, diye.

İşte öyle düşün emmi. Çeyrek müslüman, yarım müslüman, üç çeyrek müslüman gibi anadın mı...yani.

Hal böyle olunca bu kadar düşmanlık niye edersin güzel amcam....sonuç da hepimiz insanız, aynı yerden geldik değil mi?

İsmaal abim, senin az kafan karışmış güzel dayım.

Geçmiş olsun....

Cevap Yaz
Sinan YILMAZ54
3 Şubat 2023 Cuma 12:03:21
Bir kısmı hayalci bir kısmı uyarıcı bir kısmı uyarıcı bu tür yazılar asırlardır var ...
ama sorulması gereken asıl sorudan uzaklaştırmıyor mu bizi?
biz ne yapıyoruz.nasıl yapıyoruz,niçin yapıyoruz?
sucu başkasına at rahat et.
ya da kurtarıcı bekle rahat et.
veya biat et kurtul
bunların ne kadarı var bizim hayatımızda ?
mesela metinde Mevlana ile ilgili olan kısım ...mesnevideki bütün hikayeler dil anlatım ve ahlak ölçülerine uygun mu oldu şimdi ...
kendimizi eleştirmeyelim,yanlışı görmeyelime gidiyorsa bu tutum siyonizm asla bu kadar zarra veremezsnyilmaz tarafından 3.2.2023 12:16:18 zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
direniş
3 Şubat 2023 Cuma 00:20:05
Her milletin milli hedefleri vardır. Bu hedeflerine varabilmek için kendilerine rakip gördükleri gurupları, dinleri veya devletleri kendi lehlerine çevirmek için plan proğram hazırlarlar. Mesela biz Türklerde kızıl elma ülküsü vardır. Ama biz bunun idrakine varamamış bir toplumuz. Yahudi toplumu yüzyıllardır yaşadığı sürgün hayatı, dağılmış 12 yahudi boylarını bir araya toplamak için o eski gücüne kavuşabilmesi için yaşadıkları ülkelerde bir gün bir devlet kuracakalrına, Yahudi yoplumunu bir araya getireceklerine yürekten inanmışlar ve yahudilerin elit tabakası dediğimiz Siyonizm ülkücüne inanmışların yahudi toplumunu derinden derinde besleyerek yok olmaları önlenmiş ama çok da çile ve ızdıraplarla karşı karşıya gelerek iki kimlikli olmayı tercih ederek kendilerini bu zamana kadar korumuşlar. Yahudilerin bir devlet, bir bayrak altında toplanmaları ülküsünü yaşatmakiçin devletlerin içinde kendilerini en iyi şekilde kamufle ederek her alana hakim olmuşlardır. Ben şahsen bu durumlarını takdir ediyorum. Ülküleri bize göre yanlış olabilir ama onların en kutsal ülküsü Siyonizmdir. O nedenle protokoller hazırlanmış kendilerini her alanda güçlü çıkması için ve çok da başarılı olmuşlardır. Bence onlara kızmaya veya başka türlü davranmaya gerek yok! Milletler uyuyorsa, devletler kendi özlerine sahip çıkamıyorsa bu kendilerinin suçu. Yahudiler yaşam tarzımızı bozdu demeye hakkı olamaz devletlerin veya milletlerin. Bozdurmasaydınız! O nedenle onu bunu yermek yerine kendi özümüze sahip çıkmamız gerekiyor. Bizim millet olarak ülkümüz, kültürümüz, töremiz, inancımız belli. ( Gerçi Hazar Türk Devleti Musevi bir devletti. Yani Tevrata inanmış Türk toplumu ve halen yaşamaktalar. Hırıistiyan Türklerde var. Ben hepsine Türk olarak bakıyorum. ) Devlet ve millet olarak bozulma, bozulmayalım kardeşim. Ben bize düşman ne devletlere, ne de milletlere karşı kin beslerim. Benimde bir plan ve proğramım olmalı 200 yıllık, bin yıllık. O zaman güçlü olduğunda kimse sana yan gözle bakamaz ama devlet kadrolarını bozmadan. Diline, kültürüne sahip çıkarak. Kısaca demek istediklerim bu kadar ama uzunca bir yazıda yazabilirim bu konuda.

Cevap Yaz
İDRİS ÇETİN
2 Şubat 2023 Perşembe 22:07:46
BÜYÜK İsrail devleti ve DÜNYA hakimiyeti hayali Siyonizm’in bin yıllık planları içerisindedir. Bunun için Siyon protokolleri hazırlanmış, bu protokollere harfiyen uyulmuştur. Dünya bu protokoller çerçevesinde dizayn edilmiş, Siyonizm’in dünya hakimiyeti gerçekleştirilme yoluna gidilmiştir.
çok güzel bir konuya temas etmişsiniz tebrik ederim hocam

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.