ismail karaosmanoğlu
1270 şiiri ve 946 yazısı kayıtlı Takip Et

IŞİD ABD VE ŞER ÜÇGENİIŞİD ABD VE ŞER ÜÇGENİ 

Işid ABD ve AB’nin bir maşası. Bu maşa oldukça ABD, AB ve ÇİN şer üçgeni daha çok çorap örecektir İslam dünyasının ve özellikle Türkiye’nin başına. Bir bu şer üçgenini bir yazımızda yeni Roma diye tarif etmiş, ABD’yi Batı Romanın Batısı AB’yi doğusu, Rusya’yı doğu Roma’nın batısı ve Çin’i de doğusu olarak vasf etmiştik. Doğrusu da buydu. Evet, yine aynı görüşteyim. 
Yalnız şimdi şer üçgenini bu ikilem dışında aramak gerektiğini düşünmekte, şerrin üçüncü odağının da Pers imparatorluğunun yeni uzantısı İran’da aramak gerektiğinde ısrarcıyım. Hint imparatorluğu ve Japonya bunun neresindedir, şimdilik bir şey diyemeyeceğim. Amma bildiğim bir şey varsa Afganistan ve Pakistan’ı istediği gibi elinde tutan ve yeraltı, yerüstü kaynaklarında sömüren bu yeni Batı Roma’nın El-Kaide gibi bir paravan örgüte ihtiyaç duyması, aklımıza bu Işid’ in de Ortadoğu’da sömürünün sürmesi için gerekli bir paravan örgüt olduğu duygusunu uyandırmıyor değil. 
Yıllardır Türkiye’yi PKK ile elinde tutan, güçsüzleştiren, aşırı silahlanmaya sevk ederek sömüren, beri yandan borç batağına batıran Yeni Roma onun görevini son zamanda yeterince yerine getiremediğini düşünerek daha yakın ve büyük tehlike olarak dünya gündemine koyduğu bu örgütle Ortadoğu’daki sömürüsünü güçlendirmeye çalışmakta, borç batağından çıkan ve kendi silah sanayisini kurarak batı silah sanayisinin ekmeğini elinden alma ihtimalini gündeme getiren Türkiye’yi yeniden dize getirme, boyun eğdirme ve çok yönlü bir sömürü çarkının ortasına yerleştirme hamlesine koyulmuştur. 
Ayrıca Müslümanı Müslümana kırdırma palan ve projesini işleten yeni Roma, önce Şii, Sünni ayrımını kışkırtmış, sonra bu ayrımlaştırmaya İslam ülkelerini bölüp parçalama yoluna gitmiş, daha sonra da paravan radikal örgütlerle bu projeyi korkunç boyutlarda tehlikeli olarak yürürlüğe koymaya inat etmiştir. Batı Roma tam bir mütecanis yapıya kavuşturulmuş, İslam dünyası ise gayri mütecanis bir yapıya zorlanarak paramparça edilmiştir. 
Önce İran Irak’ı az savaştırılmış, on yıl Müslüman kanı dökülmüş, sonra Saddam Kürtlere saldırarak 
Onlarla bitmeyecek bir husumete zorlanmış, daha sonra Kuveyt’e saldırtılarak ABD’nin hem Kuveyt’i, hem Arabistan’ı, hem de Irak’ı işgal ederek derin bir sömürü mekanizması kumuş, o da yetmemiş, Saddam’ı devirerek Irak’ta bir Şii zulmü başlatmış, başlatılan suni Arap baharıyla İslam dünyası tam bir kaosa mahkum edilmiştir. 
Libya’da Kaddafi devrilmiş, yerine bir düzen tesisi edilememiş, ama koalisyon güçleri havadan yaptıkları harekât karşılığında Libya petrollerinin altın damarına el koymuşlardır. Mısır’da gelen kısa bahar e bir el çabukluğuyla kukla iktidara devredilmiş, Katil Sisi ülkeyi demir yumrukla yönetmeye, özgürlük hareketlerini doğmadan ölmeye mahkûm etmiştir. 
Suriye ‘de başlatılan Arap baharı uzun bir karakışa teslim edilmiş, orada bir cadı kazanı kurularak Türkiye’nin başına belalar açılmaya başlanmıştır. Gezi hareketleri ve daha öncesinde muhtıralarla yenilemeyen iktidar, 17 Aralık ve 27 Nisan darbeleriyle alaşağı edilmeye çalışılmıştır. Burada da başarılamayan kirli oyun yeni algı operasyonlarıyla zora sokulmaya çalışılmakta, bu hain tezgâhlarla hizaya sokulmaya çalışılmaktadır. 
Önce İran’la savaştırılmak istenen Türkiye, başarılamayınca Suriye’yle dalaştırılmaya çalışılmış, bu da başarılamayınca Işid belasıyla bir köşeye sıkıştırılmaya çalışılmaktadır. 
Bunca komplolarla uğraştırılan Türkiye bir türlü gittiği yoldan döndürülememiş, şimdilik düşmanların oyunlarını boşa çıkarmış görünmektedir. Bir yandan bunca mülteciyle uğraşaduran yönetim, aynı göçmenlerin akrabaları tarafından sıkıntıya sokulmakta gecikilmemiş, çözüm sürecini zora sokacak eylemler başlatılmakta gecikilmemiştir. 
Şimdi ne olacak acaba? Şer odaklarının yeni planı ne olacak. Günlerdir ülkeyi ziyaret eden yabancı misyonların planı ne olabilir ki? Hepsi tilkinin hesabı tavuk çalmak üzere olan binlerce plan değil mi? 
Şimdi gelip algı operasyonlarıyla tehdit ettikleri yönetimi yeni tehditlerle sindirmek ve kirli oyunlarına alet etmek değil mi? Hatta sıtmayı gösterip ölüme razı etmek diye meşhur atasözünün işaret ettiği yeni büyük oyunlarına figüran yapıp büyük bir tehlikenin içine atmak. Aynı İttihat Terakkiye yaptıkları gibi büyük, kirli bir operasyonun içine itmek, son küçük toprak parçasını da elimizden almak. Nihai hedefleri olan bu toprakları ele geçirerek, Türk Milletini yok etmek, olmazsa Orta Asya bozkırlarına sürmek, İslam dünyasını mahv-u perişan ederek tarih sahnesinden silmek.

Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:7 Mart 2020 Cumartesi 20:14:06

IŞİD ABD VE ŞER ÜÇGENİ YAZISI'NA YORUM YAP
"IŞİD ABD VE ŞER ÜÇGENİ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
EM.HAKİM
6 Ağustos 2022 Cumartesi 19:23:24
İşid'in en büyük destekçisinin iktidarımız
olduğunu dış basın ve medya yazıp çiziyor
ABD ve AB'yi hedef göstermek yetmiyor
Her türlü teröre lanetler olsunCevap Yaz
neneh.
8 Mart 2020 Pazar 16:52:53
Buna güçleri yetmeyecek oysa..Saygıyla..

Cevap Yaz
farzımuhal
8 Mart 2020 Pazar 11:41:58Yazıda rusyaya hemen hiç vurgu yapılmaması ilginç..
Ingilterenin gecmemesi manidar

Içinde katıldığım tespitler olsa da

bence yazılanlar propoganda

Tespitler yanlış anlaminda söylemiyorum ama yani bu problemde en buyuk oyun kurucu rusyayi gormemek mevcut yonetimin sanki sifir insiyatif sahibi gibi edilgen fiillerde ifade edilmesi

Ya ulkenin basindaki yonetim nerdeyse 20 yildir ulkeyi yonetiyor

Insanlari bak yonetimi destekleyin bu yonetim birligimiz icin calisiyor yoksa bolunuruz vs maskeli propogandalarina gerek yok

Gercekler var

Çöken hukuk
Artan insan hakları ihlalleri
Kotu ekonomi
Hergun yitip giden gencecik sehitler(hepsi de benzer hayat standartlarina sahip ailelerin cocuklari)
Eğitim problemleri
Khklar


Ayrıca orta asya bozkırlarındaki ülkeleri iyi bilen birisi olarak diyeyim turkiyeyi o bozkırlara "Sürmek " yanlış bir ifadedir..o ulkeler bakalim seni alir mi

Kazakistanin univeriste giris sistemini
almak istemisti ya da benzesmek istemisti memleket

Turkiye oradaki milletlerin abisi konumunda ulke degildir

Eğer abisi ise haydi Uygur soydaslarimiza ses bekliyorum
farzımuhal tarafından 3/8/2020 11:48:10 AM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
yeğinadnan
8 Mart 2020 Pazar 08:41:15
Yazı oldukça güzel ve kanaatimce tüm tespitler doğru Doğru da İktidarı neden bu süreçten uzak tuttunuz. Allahdan başka Dostu olmayan Müminin gün aşırı değişen kadim dostlarıyla yaptığı anlaşmalar ve Avrupalı olmak adına güya özgürlük adı altında yapılan iç yıkımları neden hiç anmadınız.""""Nihai hedefleri olan bu toprakları ele geçirerek, Türk Milletini yok etmek, olmazsa Orta Asya bozkırlarına sürmek, İslam dünyasını mahv-u perişan ederek tarih sahnesinden silmek"""""""""" Bütünüyle katıldığım Finaldeki tespite İktidarında su taşıdığını Biz istemedikçe Allah'ın belamızı vermeyeceğini de Not düşün lütfen.

Kesinlikle okunası bir yazı elinize sağlık. Hatta Allah razı olsun.

Cevap Yaz
Ethem_Namık
7 Mart 2020 Cumartesi 22:05:11
Şer üçgenini uzakta aramayın...zariyat 55 e bakın. Ve düşünün...

Bir de son on yıldaki yıkıma bakın. Resmi istatistikleri inceleyin, toplumsal çürüme ve yıkımla ilgili. Suç, borç, ahlak ve edeple ilgili.

İmam,imam hatip, medya imamları, tarikat imamları hepsi ablukaya alır gibi ne anlatıyorlar insanlara.

İslam mı yoksa Muaviye dini mi siz karar verin.

Bir de dediğim ayete bakın ya da en iyisi Ali Akın'ı bir dinleyin.

Şer nerden kaynaklanıyor anlarsınız.

Yapın bunu Allah aşkına...

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.