az aziyade
99 şiiri ve 18 yazısı kayıtlı Takip Et

İkinci fetö vakası adnan oktar dolayısıylaİKİNCİ FETÖ VAKASI ADNAN OKTAR DOLAYISIYLA

Feto’nun kirli yüzü açığa çıkalı birkaç yıl oldu. 17, 24 Aralık’ta ilk düşmanca hamlesini yapan Fetö örgütü en büyük hamlesini 15 Temmuz 2016’da yapmış, o güne kadar maskeli yüzünün korkunçluğunu ortaya çıkarmıştı.
Müslüman görünümlü bu şer odakları uluslararası şer cephesinin bir parçası olduklarını son vuruşlarıyla ortaya çıkarmakta. Artık çok güçlü oldukları, müntesiplerini kendilerine kayıtsız şartsız bağladıklarını anladıkları anda gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyorlar. Geçmişte Şeyh Bedrettin hareketi gibi günümüzde de onun uzantıları sahte mehdi hareketleri hep var olmuş, İslam dünyasının her tarafında müteselsilen görülmüştür.
Daha çok dış mihraklar tarafından desteklenen bu tür örgütlenmeler İslam dünyasını içten yıkmaya, İslam itikadını bozmaya, diriliş hareketlerini akamete uğratmaya yöneliktir. Asrı Saadette Abdullah b. Übey b. Selül’ün başını çektiği bu nifak hareketi Cemel vakası ve Sıffın savaşlarına sebep olmuş, İslam dünyasının 73 fırkaya ayrılmasının ilk adımları atılmıştır.
Gerek Hristiyanlığı, gerek Müslümanlığı daha ilk günlerinden itibaren parçalamak, bozmak, yıkmak için bin bir hile ve desise planlayan sapkın Yahudilik ve Siyonizm Deccalın imparatorluğunu kurmak için elinden gelen her şeyi yapmış, hiçbir şeyi ardında bırakmamıştır. Lanetli kavim Yahudi Babil karışıklığından sonra Buhtunnasır eliyle katliama uğramıyor, kurtulanlar dünyanın her tarafına dağılarak şeytani planları sürdürmeye devam etmiştir.
Paraya hâkim olan Yahudi hiçbir kural tanımayarak dünya hâkimiyetini eline almak için her türlü imkânı fırsat ittihaz etmiş, bu alanda büyük mesafe kaydetmiştir.
Gizli dünya hâkimiyeti ondadır. Şeytanın hükümranlığı için elinden geleni yapmaktadır. Bu uğurda her türlü araç vasıtayı kullanarak önce Hristiyan dünyasını bozmuş, sonra aynı icraatı İslam üzerinde uygulamaya başlamıştır.
Geçmişte haşhaşilik günümüzde Irakta Kesinazi tarikatı, Pakistan’da Kadiyanilik, İsmailliye tarikatı, merkezi Türkiye olmak üzere bütün dünyaya dal budak salmış Fetö hareketi ve onun yan kolları Adnan Hoca, Alpaslan Kuytul benzeri örgütlenmeler, yansıra İslam’ı bozmaya yönelik sapkın hoca hareketleri hep bu menfur kavmin desteği ve beslemesiyle oluşmuş, gelişmiş, dal budak salarak ahtapot halini almış, İslam dünyasını sarmıştır.
İslam’ı içten yıkma hareketleri benzeri hareketleri Hristiyanlık için de icra etmiş İsevi dünyasını 72 fırkaya ayırmıştır. 71 fırkaya kendi içinde bölünen Yahudilik diğer dinleri de bozmak için hiçbir fırsatı kaçırmamıştır. Böylece Efendimiz As. İn önceden verdiği haber gerçekleşmiştir. Bu ikinci fetö vakası da göstermiştir ki bu tür hareketlerin ardı arkası kesilmeyecek, İslam dünyası her geçen gün bu ve benzeri oluşumlarla karşı karşıya kalacaktır.

Beğen

aziyade
Kayıt Tarihi:19 Temmuz 2019 Cuma 18:36:33

İKİNCİ FETÖ VAKASI ADNAN OKTAR DOLAYISIYLA YAZISI'NA YORUM YAP
"İKİNCİ FETÖ VAKASI ADNAN OKTAR DOLAYISIYLA" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Filiz Şahin.
21 Temmuz 2019 Pazar 16:01:07
iki kitabın rehberliğimden uzaklaşılan her zaman diliminde kuyularda feyö feryatları yükselir zira Allah
Akletmezseniz üstünüze pislik yağar diyor Yunus 100 de
Hasılı Kur'an ve Nutuk bu ülke insanının iki rehberidir.
Ya okunur rehberliğinde aydınlıkta yürünür ya da yüz çevirilip tarikat çukurlarından feryat edilir. O hoca bu hoca şu hocanın ardından yürümek kendi aklını inkâr etmektir.

Kur'an da en çok "akledin, düşünün sorgulayın der Allah, devamında ne az öğüt alıyorsunuz der insan ah insan....


Olay basit allame-i cihan olmaya gerek yok ki


sağlıkla kalınCevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.