Filiz Şahin.
343 şiiri ve 36 yazısı kayıtlı Takip Et

Pazar güldürüsü/ yazılı yazısızPAZAR GÜLDÜRÜSÜ/ YAZILI YAZISIZ

İYİ PAZARLAR

Kimse coşa gelmesini,

siyasi paylaşım değil bu,

sadece insan hayatını kıyaslıyoruz!

Beğen

Filiz Şahin.
Kayıt Tarihi:10 Şubat 2019 Pazar 10:14:13

PAZAR GÜLDÜRÜSÜ/ YAZILI YAZISIZ YAZISI'NA YORUM YAP
"PAZAR GÜLDÜRÜSÜ/ YAZILI YAZISIZ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Serhat BİNGÖL
10 Şubat 2019 Pazar 14:41:51
Sevgili Filiz Hanım, coşa gelmek ve hırsızlığı asla masum görmek adına değil ama bu ülkeyi seksen senedir yerinde saydıran, adı sanı duyulmamış ülkelerin bile gerisinde bırakan, bu milletin geleceğini, umutlarını ve duygularını çalan hırsızlardan daha profesyonel hırsız. Dünya ortalaması otuz bin dolar iken, bu ülkede kişi başına düşen milli geliri iki bin üç yüz dolara kadar geriletmeyi başarmış daha büyük hırsızlık olayı olduğunu sanmıyorum.

Zaten onlarca yıldır gülmüşüz ağlanacak halimize küçücük bir gülücükten bir şey çıkmaz sanırım!

Karikatür çok hoştu, düşündüren kısacık yazınız da tabi..

Saygı ve sevgilerimle.

9 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. Yazının sahibi 10 Şubat 2019 Pazar 15:31:53
kim neyin müşterisi ise onu alır kim neye layıksa onunla birliktedir.

demek ki laiklik değil layıklıkmış hakkımız
Filiz Şahin. Yazının sahibi 10 Şubat 2019 Pazar 15:32:40
selam ve saygı sunuyorum esen kalın
mirim 10 Şubat 2019 Pazar 17:20:40
Biz dünyanın neresindeyiz Serhat ?
Adamlar bizim sınırımızla ilgili toplantı yapıyor, Ürdün var, Mısır var, Suudiler var sen yoksun !
Senin cunhurbaşkanını havaalanında onbaşı karşılıyor.
Adam papazı bırak diyor bırakıyorsun.
Ekonomin dünyada alay konusu olmuş.
Adamlar gelmiş 18 adana oturmuş gıkın çıkmıyor.
Tırsmışsın ve dünyanın ilk tekerlekli türbesini icat etmişsin, garibi gezdirip duruyorsun.
Alem dünyaya uçak satar, otomobil satar, kısaca teknoloji satar ülke bütçesi yapar, sen trafik cezasıyla, poşetle, orman satarak, araplara yahudiye toprak satarak, imar barışı altında çürük binalara olur vererek para toplar bütçe yaparsın. Onun da sonucunu dün Kartal'daki göçükte gördük.

Patlıcan biber olmuş 20 TL. Artık sadece saraylara layık yiyecek sınıfına girmiş, pırasa bile 9 TL olmuş sen ne konuşuyorsun ?

Sen bana ürettiğimiz ve dışarıya sattığımız bir tane şeyin adını ver en sevdiğim dişimi kırayım.
Üretimin yok, gelirin yok, zam zam zam, vergi vergi vergi... Güçlüyüz öyle mi ? !

Görürsün seçimden sonra mart karı yağdığında !
Bunlar iyi günler, tadını çıkart...
Dolar 10 TL olduğunda da dış güçler terranesine sığınma...

Sürekli A Haber izlersen sen de aynaya baktığında aslan görürsün.
Serhat BİNGÖL 10 Şubat 2019 Pazar 22:05:22
Ahmet hocam, biz dünyanın neresindeyiz? Sorusunu hepimiz kendimize yani vicdanımıza sormalıyız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bilinen benim de çok beğendiğim bir sözü vardır. ‘’Vatanını çok seven işini en iyi yapandır.’’ Hadim değil ama Atamız keşke şu sözü de ilaveten söyleseydi. ‘’İşini iyi yapmayanlar aynı zamanda ülkenin ve milletin geleceğini çalan hırsızlardır’’ diye. Gerçi Atamızın söylediği o anlamlı söz, tersten yorumlandığında böyle bir anlam çıkıyor ama görünen o ki düzden okunduğunda ki anlamı dahi maalesef tam olarak kavrayamamışız ama yinede ilaveten ve açıkça söylemiş olsaymış daha etkileyici olurdu diye düşünüyorum.

Yani konumuz karikatürden kaynakla hırsızlık.!

Kaldı ki dikkat ettiysen yorumumda (seksen sene) dedim yani Atamızın vefatından günümüze geçen tüm zamanları kast ettim. Yani şöyle deseydim ‘’Altmış dört senedir bu ülkeyi yerinde saydıran ….. …. ….. ve bu şekilde devam etseydim. O zaman bu yorumunda nicelik olarak haklı olabilirdin. Kaldı ki beğenirsin veya beğenmezsin yeterli bulursun ya da bulmazsın o ayrı bir konu, fakat son on altı yılda bu ülkeye yapılan büyük yatırımları ve iyi işleri inkar edemezsin. Tabi bu, bakma görme ve biraz da vicdan meselesi.

Bazen ne düşünüyorum biliyor musun? Son on altı yılda bu kadar yatırım yapıldığı halde birde üstüne siyasi düzlemde hırsızlık yapılıyorsa (yapılmıyor demiyorum) bu ülkede doğru düzgün taş üstüne taş konulmadığı altmış dört yılda ne düzeyde hırsızlık yapıldığını aklım alıp hesaplayamıyorum bile!

Naçizane ben siyaset bilimine ilgi duyduğum ve siyasi fikirlerim yeşermeye başladığı gençlik yıllarım da televizyon yayınları siyah beyaz ve sadece tek kanallıydı….:)

Dolayısıyla naçizane yıllardır üzüntüm ve mücadelem koca bir imparatorluktan gelen ülkemi, hak ettiği halde aynaya baktığımda aslan göremeyişimdir.


mirim 10 Şubat 2019 Pazar 23:18:04
Ya bak ben bunu ikide bir söylemeyi sevmiyorum ama ben iktisatçıyım biraderim...

Sen bana hangi yatırımdan bahsediyorsun ? Yol yapmak, köprü yapmak yatırım mıdır ? Yatırım dediğin katma değer yaratır, istihdam sağlar, üretim demektir, ihracat demektir. Senin yatırımdan saydıkların siyasi yatırım ekonomik yatırım değil ! Ekonomik analiz yeteneği olmayan cahil kitlenin gözünü boyayacak ve aynı zamanda yandaşa rant sağlayacak şeyleri yatırım olarak nitelemek ne akla ne vicdana ne de bilgiye sığar. Dün internette dolaşan bir video vardı izledin mi bilmem. Konya'nın bir köyüne giden iktidar yanlısı siyasilere köylünün birisi bir şey sordu ve söyledi. Dedi ki, bana 16 yılda kurduğunuz bir fabrika ismi verin, aha kimliğim yarın beni partinize kaydedin, ne tarlam kaldı ne ineğim dedi... Ne oldu biliyor musun ? Cevap veremedikleri gibi adamın gırtlağına sarıldılar.

Ayrıca gördük yatırım dediğin Osman Gazi Köprüsü'nü. Her sene üstlenici firmaya her sene bir köprü yapacak kadar para ödeniyor. Resmen bütün gelirimizi yutan kara delik haline geldi. Sen hiç Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçtin mi ? Geçmediysen yaz youtube'a kamyoncuların ettiği küfürleri dinle.

Bu ülkeye renkli TV ve çoklu kanal 80 li yıllarda geldi. Neredeyse onları da biz getirdik diyeceksiniz. Hoş, demediniz mi ? 15 yıl önce fırın mı, buzdolabı mı vardı dedi; alkışladınız. Üstelik tek kanal olduğu dönemi özlüyoruz. Çünkü şu anda izlenecek bir tane bile kanal kalmadı. Nereyi açsak o... Vallahi de billahi de hiçbir Türk kanalını izlemiyorum. Belgesel izleye izleye hangi hayvan kaç günde kaç yavru doğurur, nasıl tedavi edilir öğrendim. Yarı veteriner sayılırım sayenizde.

Kurduğun mantığa bak. 16 yılda bu kadar çalındıysa bilmem kaç yılsa ne kadar çalınmıştır ! Yahu ülkenin yıllarca biriktirdiklerini sata sata bitiremediniz. Vazgeçtik bir şey yapmanızdan, olanı da satıp savdınız. Bu kadar yolsuzluk olsa satabileceğiniz ne kalırdı bugüne ?

Hırsızlık konusuna bilerek değinmedim. Sen şimdi Youtube'a gir yapılan röportajları izle. Mikrofon uzatılan dedeler ve ninelerin bile ilk söylediği şey "oğul bizi konuşturma ya içeri atarlar yada fetocu ilan ederler" Bu ayıp bile size yeter. Anladın mı neden hırsızlık konusuna değinmediğimi ?

Ya kardeşim hatırlar mısın bilmem. Benim bir yazım vardı. kışın domatesi 20 liraya yiyeceksiniz diye. Sadece sebzeyi tutturamadım. Patlıcan olmuş 20 lira !!! Biber 18 lira !!! Siz sümerbankı satarken devlet bez mi üretir diyordunuz ama şimdi manav açıyorsunuz. Tanzim satış mağazaları açacaklar mışşşş ! Şu hale bakar mısın ya ? E ülkenin ekonomisi başında "sebze meyve olmasa enflasyon bu kadar yüksek olmazdı" diyebilen bir zat varsa vah halimize...

Vallahi de bunlar iyi günlerimiz billahi de... Seçimler bir geçsin göreceğiz hanyayı Konya'yı... Daha şimdiden bizden 5 milyar dolar borç istedi diye hava attığınız İMF nin kapısında yatmaya başladınız. Hadi delikanlıysan araba anahtarına iddiaya gidelim. Seçimlerden sonra açık açık İMF ye el açacaksınız. Nereye gitti o kadar satıp savdıklarınızın parası ?

Çok sevdiğim bir laf vardır. Söylenecek çok şey var da; balık demiş ki ne zaman ağzımı açsam su doluyor...

Ben ciddi ciddi seni biraz bir şeyler biliyor sanırdım. İnan bana tamtakırsın. Ne ekonomi ne siyaset...

Hani demişsin ya 64 yılsa ne yaptılar diye. Aha ben sana sattıklarınızın listesini veriyorum. Ama okumayacaksın biliyorum. Çünkü okurken başın döner. Bunları siz mi yaptınız ? Ayrıca bu listede gizli satışlar yok. Tank palet fabrikası yok. Araplara, yahudilere satılan topraklar yok... Hadi iyi okumalar. Sefan olsun !


KARADENİZ VE GİZLİ MADEN YATAKLARI: (Yabancı yatırımcı kılıfıyla Araplara satılan hazine arazileri, yakılıp orman fasfından çıkarılan ormanlar.. Satılan topraklarımızın asıl satılma amacı yatırımcı veya turist değildir: Bölgede bulunan Gizli Maden Yataklarıdır..) ASELSAN ve HAVELSAN: (TSK'nın güç kaynağı olarak kabul edillir) ve dahası... Aşağıdaki liste şeker fabrikaları hariç 2017 yılı ve öncesine aittir.. SATIŞI TAMAMLANAN ŞEKER FABRİKALARIMIZ Şeker Fabrikaları Adapazarı Şeker Fabrikası Amasya Şeker Fabrikası Kütahya Şeker Fabrikası Erzincan Şeker Fabrikası Erzurum Şeker Fabrikası Kastamonu Şeker Fabrikası Alpullu Şeker Fabrikası Elbistan Şeker Fabrikası Muş Şeker Fabrikası Bor Şeker Fabrikası Kırşehir Şeker Fabrikası Yozgat Şeker Fabrikası Burdur Şeker Fabrikası Çorum Şeker Fabrikası Ilgın Şeker Fabrikası Turhal Şeker Fabrikası Afyon Şeker Fabrikası Cam ve çimento sanayi Ünye Çimento A.Ş. Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş Trakya Cam Anadolu Cam Soda Sanayi Metal Sanayi ERDEMİR İSDEMİR ÇELBOR TAKSAN Oymapınar Barajı Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş ETİ Alüminyum AŞ’ye ait Antalya Limanı Eti Alüminyum’a ait 4 Taşınmaz GERKONSAN (Gerede Çelik Konstrüksiyon Ve Teçhizat Fabrikaları San. Ve Tic. A.Ş.) DİTAŞ (Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş.) TÜMOSAN ORTADOĞU TEKNOPARK A.Ş. Tarımsal Sanayi T.Z.D A.Ş. Sakarya Traktör İşletmesi SÜTAŞ Malatya İşletmesi, HEKTAŞ A.Ş. (Veteriner İlaçları ve Halk Sağlığı İlaçları) Türkiye Gübre Sanayi AŞ (TÜGSAŞ) TÜGSAŞ A.Ş. Gemlik Gübre Sanayi A.Ş. Samsun Gübre San. A.Ş. İstanbul Gübre Sanayi A.Ş. Kütahya Gübre A.Ş. İstanbul Satın Alma Müdürlüğü Binası Şanlıurfa depoları arazisi Tekirdağ Depoları Fatsa Depoları TEKEL Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret A.Ş. Adana Sigara Fabrikası Tokat Sigara Fabrikası Bitlis Sigara Fabrikası İstanbul Sigara Fabrikası Malatya Sigara Fabrikası Samsun-Ballıca Sigara Fabrikası Ambalaj Fabrikası Müdürlüğü Ankara Başmüdürlük Binası (İkiz Kuleler) Bodrum Tesisleri ve Taşınmazları Gemlik Suni İplik Müessesesi Taşınmazları İnegöl Kibrit Fabrikası Taşınmazları İstanbul Tütün Mamulleri San. ve Tic. A.Ş, Kastamonu Jüt İpliği Fabrikası Makine ve Teçhizatı Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi Ltd. Şti. TEKA ile Sigara San. İşletmesi A.Ş.'ye ait puro marka ve varlıklar İzmir Yaprak Tütün İşletmesi Makine-Teçhizatı Çamaltı Tuz İşletmesi Müdürlüğü Ayvalık Tuz İşletmesi Müdürlüğü Çankırı Kaya Tuzlası Tuzluca Tuzlası Yavşan Tuzlası Kağızman Tuzlası Kaldırım Tuzlası Kayacık Tuzlası Kristal Tuz Rafine Sekili Tuzlası SÜMER HOLDİNG Adıyaman İşletmesi Bakırköy İşletmesi Diyarbakır İşletmesi Malatya İşletmesi Sarıkamış İşletmesi TÜMOSAN İşletmesi Sarıkamış Ayakkabı İşletmesi, Manisa Pamuklu Mensucat A.Ş. Beykoz Deri ve Kundura İşletmesi Çanakkale Sentetik Deri İşletmesi Yeşilova Halı Yün İplik ve Battaniye Fabrikası T. A.Ş. Akdeniz İşletmesinin Makine ve teçhizatları, ASELSAN Hisseleri BUMAS ERYAĞ İstanbul İmar Ltd. Şti. Mazıdağı Fosfat Tesisleri Merinos İşletmesinin Makine ve teçhizatları, Merinos Halı Markası Ortadoğu Tekonpark A.Ş. (%15.00 hisse) SÜTAŞ hissesi Tercan İşletmesi Makine ve Teçhizatları Et ve Balık Üretim AŞ (EBÜAŞ) Manisa Et Ve Tavuk Kombinası Samsun Soğuk Hava Deposu Mersin Soğuk Hava Depoları Çeşitli illerde 11 Mağaza, 23 büro Enerji Sektörü PETKİM TÜPRAŞ BURSAGAZ ESGAZ Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Elektrik Üretim AŞ(EÜAŞ) Akarsu Santralleri Ahlat Akarsu Santrali Akyazı Akarsu Santrali Anamur Akarsu Santrali Bayburt Akarsu Santrali Berdan Akarsu Santrali Besni Akarsu Santrali Bozkır Akarsu Santrali Bozüyük Akarsu Santrali Bozyazı Akarsu Santrali Bünyan Akarsu Santrali Büyükkızoğlu Akarsu Santrali Cerrah Akarsu Santrali Çağ Akarsu Santrali Çamardı Akarsu Santrali Çemişgezek Akarsu Santrali Değirmendere Akarsu Santrali Dere Akarsu Santrali Dereköy Akarsu Santral Derinçay Akarsu Santrali Derme Akarsu Santrali Durucasu Akarsu Santrali Engil Akarsu Santrali Erciş Akarsu Santrali Erkenek Akarsu Santrali Ermenek Akarsu Santrali Esendal Akarsu Santrali Finike Akarsu Santrali Girlevik Akarsu Santralleri Göksu Akarsu Santrali Hamitabat Elektrik Üretim Ve Tic. A.Ş. Hendek Akarsu Santrali Hoşap Akarsu Santralleri İvriz Akarsu Santralleri Karaçay Akarsu Santrali Karaköy Akarsu Santrali Kayadibi Akarsu Santrali Kayaköy Akarsu Santrali Kernek Akarsu Santrali Kısık Akarsu Santrali Kiti Akarsu Santrali Koçköprü Hidroelektrik Santrali Kovada I Akarsu Santrali Kovada II Akarsu Santrali Koyulhisar Akarsu Santrali Kuzuculu Akarsu Santrali Malazgirt Akarsu Santrali Otluca Akarsu Santrali Pınarbaşı Akarsu Santrali Sızır Akarsu Santrali Silifke Akarsu Santrali Sönmez Akarsu Santrali Suuçtu Akarsu Santrali Telek Akarsu Santrali Uludere Akarsu Santrali Visera (Işıklar) Akarsu Santrali Zeyne Akarsu Santrali Termik Santraller Çatalağzı Termik Santrali Kangal Termik Santrali Kemerköy Termik Santrali Kemerköy Liman Sahası Orhaneli Termik Santrali Seyitömer Termik Santrali Soma Termik Santrali Tunçbilek Termik Santrali Yatağan Termik Santrali Yeniköy Termik Santrali Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. ARAS Elektrik Dağıtım A.Ş. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. Meram Elektrik Dağıtım A.Ş Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. Bankacılık OYAKBANK T. Sınai Kalkınma Bankası Yapı Ve Kredi Bankası A.Ş. İş Bankası Hisseleri T. Halk Bankası Hisseleri - Oyakbank, Hollanda’nın İNG Bankı’na, - Demirbank HSBC’ye, - Dışbank Fortis’e, - Tekfenbank Yunan EFG’ye, - Finansbank eski bir EOKA-B üyesi olan bir papazın ortak olduğu Yunan NBG’ye, - TEB Fransız BNP’ye, - Sitebank Yunan Novabank’a, - Denizbank Dexia’ya, - Şekerbank Kazak Banlı Turan’a - Adabank Kuveyt Finans’a, - C bank İsrail Bank Hapoalim’e, - Yapı Kredi Bankası Unicredito-Koç’a, - Garanti Bankası’nın yarı hissesi GE-Finans’a(5) Madencilik Mazıdağ Fosfat Tesisleri Divriği Demir Madeni Hekimhan Demir Madeni Alümina Madeni Güney Ege Linyitleri İşletmesi Bursa Linyitleri İşletmesi TKİ’ye ait 79528 ve 73021 no.lu maden ruhsatları ETİ Holding ETİ Bakır AŞ ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş. ETİ Gümüş A.Ş. ETİ Krom A.Ş. Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş. Karadeniz Bakır İşletmesi (KBİ) Samsun İşletmesi Murgul İşletmesi Giresun'da 2 Maden ruhsatı işletme Hakkı Devir Murgul İşletmesi Hidroelektrik Santrali Samsun'da varlıklar Sinop'da 1 Maden ruhsatı işletme Hakkı Devir Sigorta Sektörü Ray Sigorta A.Ş. Başak Sigorta A.Ş. Ve Başak Emeklilik A.Ş. SEKA Taşucu Tersane Alanı Afyon İşletmesi Aksu İşletmesi Balıkesir İşletmesi Kastamonu İşletmesi Akkuş İşletmesi Çaycuma İşletmesi Karacasu İşletmesi Ank. Alım Satım Müdürlüğü Binası Ardanuç İşletmesi Varlıkları YİBİTAŞ KRAFT Torba İşletmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İskenderun Limanı Derince Limanı Mersin Limanı Taşucu Limanı Tersane Alanı, İskenderun İSDEMİR Limanı Ereğli ERDEMİR Limanı Türkiye Denizcilik İşletmesi (TDİ) Çanakkale’ye ait 9 Gemi, Çeşme Limanı Deniz Nakliyatı T.A.Ş. 3 Tanker Dikili Limanı Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı Kuşadası Limanı M/F Ankara Feribotu M/F Samsun Feribotu M/S Karadeniz Gemisi Nakliyat İnşaat Turizm İhracat Pazarlama A.Ş. Salıpazarı Liman Sahası (GALATAPORT) Şehir Hatları Çanakkale Hizmetleri ve 9 Gemi Trabzon Limanı Turan Emeksiz Yolcu Gemisi Yakıt II Gemisi Türk Hava Yolları (THY) Sabiha Gökçen Havaalanı THY – USAŞ Hisseleri THY- Lojman TÜPRAŞ USAŞ Hissesi Turizm ve dinlenme tesisleri Erciyes Sosyal Tesisi (Bayındırlık ve İskan Bakanlığı) Erciyes Sosyal Tesisi (DSİ) Erciyes Sosyal Tesisi (Karayolları Genel Müdürlüğü) Ataköy Otelcilik A.Ş. Ataköy Marina Ve Yat İşletmesi A.Ş Kuşadası Tatil Köyü Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm Ve Tic. A.Ş. (% 26 hisse) Emekli Sandığı Büyük Ankara Oteli Büyük Efes Oteli Büyük Tarabya Oteli Kızılay Emek İşhanı Kuşadası Tatil Köyü İstanbul Hilton Oteli Çelik Palas Oteli İletişim T.TELEKOM AyCell TELSİM AVEA Çeşitli kurumlar OYAK İNŞAAT A.Ş. (%25 Hisse) Araç Muayene İstasyonu I. Bölge Araç Muayene İstasyonu II. Bölge MEYBUZ A.Ş. ARÇELİK Hisseleri ASELSAN Elektrik San. ve Tic. A.Ş. Hisseleri ASPİLSAN Askeri Pil San. ve Tic. A.Ş. Hisseleri HAVELSAN A.Ş. Hisseleri İstanbul İmar Ltd. Şti, KOÇ HOLDİNG A.Ş. Hisseleri KTHY Kıbrıs Türk Hava Yolları Ltd. Şti Hisseleri TOFAŞ Hisseleri AKP döneminde kapatılan kurum ve işletmeler SSK Eczaneleri (Tasfiye Edildi) Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Tasfiye Edilerek İl Özel İdarelerine Devredildi) REYTEK Adana, Adıyaman, Besni, Kahta, Malatya, Akçaabat, Akhisar, Aydın, Muğla, Milas, Bafra, Batman, Bekirhan, Beşiri, Kozluk, Kurtalan, Sason, Bitlis, Bursa, İnegöl, Hamdibey, Denizli, Acıpayam, Güney, Tavas, Buldan, Kale, Diyarbakır, Silvan, Bismil, Hatay, İskenderun, Yayladağ, Altınözü, İstanbul, İzmir, Cumaovası, Kemalpaşa, Tuzla, Yazıbaşı, Manisa, Kula, Salihli, Sarıgöl, Selendi, Osmancalı, Saruhanlı, Muş, Samsun, Tokat, Erbaa, Gümüşhacıköy, Taşova Yaprak Tütün İşletme Müdürlükleri ve Diyarbakır Yaprak Tütün İşletme Fabrikası Müdürlüğü Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak Pazarlama ve Dağıtım Başmüdürlükleri.. PEKİ HANGİ KURULUŞLAR KİMLERE SATILDI - Türk Telekom Araplar’a - Çaykur Katarlılar'a - Telsim İngilizler’e - Araç muayene işi Almanlar’a - Başak Sigorta Fransızlar’a - Adabank Kuveytliler’e - Avea Lübnanlılar’a - Petkim Azeriler’e - Tekel’in İçki Bölümü Amerikalılar’a - Tekel’in Sigara Bölümü ABD ve İngilizler’e - Finansbank Yunanlılar’a - OyakbankHollandalılar’a - Denizbank Belçikalılar’a - Türkiye Finans Kuveytliler’e - TEB Fransızlar’a - Cbank İsrailliler’e - MNG Bank Yunanlılar’a - Dışbank Hollandalılar’a - Şekerbank Kazaklar’a - Yapı Kredi’nin yarısı İtalyanlar’a - Turkcell’in yarısı Finliler ve Ruslar’a - Beymen’in yarısı ABD’lilere - Enerjisan’ın yarısı Avusturyalılar’a - Garanti’nin yarısı Amerikalılar’a - Eczacıbaşı İlaç Çekler’e - İzocam Fransızlar’a - Demir Döküm Almanlar’a - Döktaş Finli’ye - POAŞ Avusturyalılar’a - Migros İngiliz’e - TGRT (Fox) Amerikalı’ya SATILDI, - MNG Kargo Dubaililer'e

Gelecek Gündemhttp://www.gelecekgundem.com/gundem/16-yillik-akp-doneminde-satilan-kurumlarin-listesi-gizli-maden-h2730.html

Gelecek Gündem


mirim 10 Şubat 2019 Pazar 23:23:25
Elin arabına Türk Telekomu 4,5 milyar dolara sattığınız, onu da bizim bankalardan kredi vererek yaptığınız, o arabın da bize 22 milyarı nasıl sokup gittiği ayrı bir konu...
Serhat BİNGÖL 11 Şubat 2019 Pazartesi 00:52:50
Öncelikle hemen şunu söyleyeyim diyaloglarımız da kırıcı olmamaya özen gösterelim.( Ben ciddi ciddi seni biraz bir şeyler biliyor sanırdım. İnan bana tamtakırsın. Ne ekonomi ne siyaset... )fikirlerime katılırsın veya katılmasın ama bu tip seviyesizliğe gerek yok.

Ben iktisat fakültesinde okumadım ancak on iki eylül darbesi sonrasında ailece memur olma haklarımız elimizden alınınca tüm aile fertleri hayata tutunmak adına ve yaşamın akışı içerisinde her birimiz farklı sektörlerde ticarete atıldık. Uzatmayayım benim akranlarım kız arkadaşlarıyla sinemaya gezmeye giderken naçizane ben bünyesinde iktisat ve işletme fakültelerinden mezun olmuş mesai arkadaşlarımın da olduğu elli altmış kişiyi istihdam eden şirket sahibiydim. İlerleyen zaman da bu sayı çok daha farlı boyutlara ulaştı çok şükür. Özetle, ekonomiyi sıcağı sıcağına takip ederim. Ya da başka bir değişle etmek zorundayım. Öyle internetten falan değil ticaret odası veya sanayi odasının, ihracatçılar birliğinin düzenlediği toplantı ve seminerlerini takip ederek.

Bu iktidarın açtığı fabrikaları sorgularken neyi kast ediyorsun bilmiyorum. Fakat bu iktidar zamanın da özel sektörde öyle fabrikalar açıldı ki yurt dışından gelen müşterilerimi gezdirdiğimde ağızları açık kaldığı gibi ağzın açık kalır. Tüm samimiyetimle söylüyorum fabrikanın içerisinde (kapalı alanda) gidişli gelişli otoyol var. Bayağı trafik ışıkları yaya geçitleri yol çizgileri falan içeride Tır ve diğer araçların yoğun şekilde hareket halinde olduğu devasa fabrikalar.

O sıraladığı listenin ne kadarı gerçekleri ifade ediyor o belli değil onu tespit emek için de benim zamanım yok. Kaldı ki birkaçının satışı ile ilgili yanlış bilgiler var. Velev ki hepsi doğru bile olmuş olsa yabancı sermayenin gelmiş olmasında ne sakınca var onu anlamadım. Kaldı ki o sermayede bir potansiyel görürse gelir.

Neyse sabah erkenden kalkmam gerekiyor şimdilik burada noktalıyorum.

Güzel ve doğru bilgi içeren paylaşımlar da buluşmak dileğimle.

İyi geceler.

mirim 11 Şubat 2019 Pazartesi 01:42:55
Tamam o zaman seviyeli ol...
Benim senin tamtakır olmanla ilgili tespitim hakaret değil. Bak tespitim diyorum ! Yani bu benim gözlemim ve kanaatim.

Bana özel sektör yatırımından bahsediyorsun. Ben sana bu devletin açtığı bir tane fabrika söyle diyorum söyleyemiyorsun. Ha ben sana söyleyeyim. Dün bir şey açtılar. Seyyar tanzim satış mağazası ! Devlet manav oldu !

2008 yılına kadar bu ülke yabancı ve yerli yatırımcılar için cazipti. Sonra bir baktılar ki ters giden bir şeyler var. Bunu ilk sezen de Ali BABACAN oldu. Adamı da bir kalemde harcadılar.

Gelelim günümüze. Ülker grubu yanlış hatırlamıyorsam İngiltere'ye kaçırdığı sermayesiyle oraya 5 milyar dolar yatırım yaptı. Şu meşhur hepimizin bi tarafına koyan Mehmet Cengiz İngiltere'de koca bir sokağı satın aldı. Sabancılar Malta vatandaşlığına geçerek paçayı kurtarmayı planladı. Ve bizzat cumhurbaşkanı açıkladı, 113 bin kişi başka ülkelere kaçtı. Ki bunların alayı zengin takımı. Yani kaçan kaçana... Yabancı yatırım şirketleri de ülkedeki yabancı müşterilerine pılınızı pırtınızı toplayıp arkanıza bile bakmadan Türkiye'den kaçın dediler. Yani ne ülke içerisinde ne yabancı yatırımcıda Türkiye'de yatırım yapma hevesi kaldı. Peki neden ? Bir ülkede yatırım yapabilmek için aranan ilk şart demokrasidir. Bu ülke fetö ayağına 3 yıldır OHAL'le ve bu vesileyle bir gecede çıkartılan yasalarla yönetiliyor. kafaya takılan adamın fabrikasına kayyum atanıyor. Döviz istikrarı yok. Üretim olmadığından her şey ithal ediliyor. Tabii bu da dövizle... Ama ülkenin kasası tam takır kuru bakır. Ki Mart'taki seçimlerden sonra bu ülkede küçük kıyamet kopacağını siz hariç herkes biliyor. Aklı olan yatırım yapar mı ?

Sen ülkedeki milli değerlerimizin satışını yabancı sermaye akışı olarak mı değerlendiriyorsun ? Bak işte ekonomi okusan yada bilsen buna yatırım demezsin. Hazır bir işletmeyi satın almanın adı yatırım değil plasmandır. Ben sana Telekom örneğini verdim. Adamlar ceplerinden beş kuruş çıkmadan Telekomu satın aldı. Ki aldıklarında Telekomun kasasında 2,5 milyar dolar nakiti vardı zaten. Bir o kadar da alacağı. Ve hatta alsınlar diye Türk bankaları bu araplara kredi verdi ! Sonra bu adamlar 22 milyar doları cukkalayıp bunu da bizim sırtımıza vurup, aldıkları krediyi de ödemeden tüydüler. Yani biz şimdi kar mı yaptık ? Iğdır Ovası'nın neredeyse tamamını İsrailliler satın aldı. Fethiye'de ve Alanya'da Türklerin giremediği yerler var. Karadeniz'i yine araplar istila etti. Geçenlerde de Uzungöllülerle girdiler birbirlerine. Türkler kendi topraklarında azınlık durumuna düştü. İsrail'in nasıl kurulduğunu biliyorsun değil mi ? Filistinlilerden çölleri satın alarak başlayıp sonra devlet ilan ettiler. Bu ülkede yabancıların kazandığı para ülke içinde mi kalıyor sanıyorsun ? Anında kendi ülkelerine aktarıyorlar.

Verdiğim listeye şüpheyle bakıyorsun. Alışkınız biz buna. Zaten ya montajdır, ya kurgu yada iftira. Hatta tank palet fabrikasının satışını da biz uydurduk.

Aslında ülkeyi batıran iktidar değil. Sizsiniz... Arada başka kanalları seyredin de olanı biteni görün...
Filiz Şahin. Yazının sahibi 11 Şubat 2019 Pazartesi 19:11:07
neyse genşler
bütün gece yazmışsınız da brn daha teni farkettim çünkü bu bildirim gelmiyor bana hasılı
çalıyorlar ama yapıyorlar mevziine gelecek mevzuu ve gülünecek halimize ağlamaya başlamadan konuyu kapatmamızda fayda var bence ki pek aklım yetmese de naçizane tavsiyemdir...
selamlar saygılar ve teşekkür ederim
Necati Kavlak
10 Şubat 2019 Pazar 10:30:51
Cuk diye gediğine oturmuş!

Düşünen zekayı, çizen kalemi, yayınlayan cesur yüreği, kocaman kutluyorum.

Hafta sonlarının en güzeli sizin olsun.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. Yazının sahibi 10 Şubat 2019 Pazar 15:13:04
Teşekkür ederim :-))
bilmukabele, selamlar sevgiler
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.