Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

VAKTİNDE GÜZEL HER ŞEYBazı şeylere artık geç kalmak istemiyorum. Bazı şeyleri vaktinde elde etmek istiyorum. Bazı durumları vaktinde halletmek istiyorum. Bazı konuları vaktinde anlamak istiyorum. Bazı meseleleri vaktinde çözüme kavuşturmak istiyorum. Bazı olayları vaktinde anlamak ve değerlendirmek istiyorum. Bazı insanları vaktinde tanımak veya onlara “güle güle” demek istiyorum.

Vaktinde hayallerime kavuşmak istiyorum. Vaktinde gerçeklerimi doğrulamak istiyorum. Zaman varken o işi yapmak veya tamamlamak istiyorum. İş, işten geçtikten sonra o işin peşinden koşmak istemiyorum.

Ulaşamayacağım şeyler için ter dökmek istemiyorum. Varamayacağım noktalar için kendimi yırtmak istemiyorum. Yüzemeyeceğim denizlerde çırpınmak istemiyorum. Tırmanamayacağım dağlar için düş kurmak istemiyorum. Alışamayacağım insanlar için kapıları zorlamak istemiyorum. Koklamayacağım güller için bülbül kesilmek istemiyorum. Yanamayacağım yürekler için sevda ateşini yakmak istemiyorum. Okuyamayacağım kitapları satın almak istemiyorum. Yazamayacağım kitaplara girişmek istemiyorum.

Aslında istediğim çok basit ve kolay. İstediğim, an’a odaklanıp o anların keyfini yudum yudum yaşamak. İstediğim, zamanla birlikte usulca akmak. Çay demlenmişse bardak bardak içmek. Güneş doğmuşsa yataktan fırlayıp hemen uyanmak. Manzara varsa saniye saniye temaşa etmek. Çocuklar sokaktaysa yanlarında bir süreliğine durmak. Nehir varsa karşıdan karşıya geçmek. Kuşlar uçuyorsa, onlara selam vermek. Bulutlar süzülüyorsa, onlara gülümsemek.

İstediğim, hayatın o anki eylem ve söylemlerine kendimce iştirak etmek.

Ama kendimi yormadan. Ama kendime yüklenmeden Ama kendimi kandırmadan. Ama sınırları çok zorlamadan. Ama fırsatları kaçırmadan.

Yazının girişinde dedim ya, bazı şeylere artık geç kalmak istemiyorum.


-MESELCİ


Etiketler:
VAKTİNDE GÜZEL HER ŞEY başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

VAKTİNDE GÜZEL HER ŞEY başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
19.9.2019 14:36:26
Toplam 0 yorum yapıldı
105 çoğul gösterim
98 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.