Hayata karakteri oluşmada karışanlar, başdöndürücü bir hızla vicdanlarını da kaybederler. F.W. FOERSTER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

KARDEŞTEN DE ÖTE

Benim canım dostum,

Hani diyoruz ya birbirimize şükür sebebimsin diye; Allah herkese nasip etmezmiş kardeşten de öte birine  sahip olabilmeyi. Ve sen bana her canım kardeşim dediğin de benim için ne büyük bir nimet olduğunu çok daha iyi anlayabiliyor, çok daha iyi hissedebiliyorum.

Çünkü bu kardeşlik bağı dosttan bile bir tık ilerideymiş, iki bağ arasında menfaat duygusu olmazmış, sadece birbirlerinin iyiliği ve mutluluğu için çaba sarf ederlermiş, hüzünlendiği, huzursuz olduğu zamanlarda bile bir dua ile yakının da olacağını hissettiği, ilk kişi de bu kardeşim dediği kişiymiş.

Birbirimize mesafe olarak her ne kadar uzakta da olsak bir yerlerde hep benimle olduğunu, aklına geldiğimi çok iyi biliyorum. İşte zaten ben senin bu tarafını yani kalbinin temiz olmasını seviyorum. Birbirimizin başarılarına, mutluluklarına seviniriz, birbirimizi sadece işimiz düştüğünde aramayız, yeri gelir özleriz, yeri gelir merak ederiz. Samimiyizdir, içtenizdir, içimizde zerre kötülük düşünmeyiz.

Velhasıl kıymetlim bu kardeşinin çabucak gelip geçecek olan şu ömründe hayatına dahil edebileceği en güzel insan oldun, iyi ki de oldun.

Etiketler:
KARDEŞTEN DE ÖTE başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

KARDEŞTEN DE ÖTE başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
21.7.2019 07:00:21
Toplam 0 yorum yapıldı
238 çoğul gösterim
234 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.