Dünyada sadece iki sınıf insan vardır. Doktorlar ve hastalar. Rudyard Kipling [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Çocuk İstismarına Acil Çüzüm

Çocuk İstismarına Acil Çüzüm

Yine çocuk tecavüzü yurdun her tarafına yankılanmış durumda.
Evet daha bir kaç ay önce yine çocuk istismarı şiddeti hatta çocukların öldürülmesi vardı gündemde boğazım düğümleniyor harfleri bir araya getirip hecelemekten elim titrer yüreğim ciz edip yazmaktan inanın zorlanıyorum.
Bilemiyorum bu kaçıncı çocuk istismarı netice itibariyle bu gidişe bir dur demenin zamanın gelip geçtiğini artık toplum olarak tepkiyi gürleştirmek için çocuk hakları konusunda halk tarafında ki beklentilerini karşılaşmasıdır.
Toplum da gerginlik endişe hatt safhada aileler de korku panik içinde çaresiz durumda ne yapacağını bilemez halde sapıkların ve insanlıktan bir miskal nasip almamış mahlukların korkusundan.
Sadece çocuklarımı tabikide hayır bu konuda kadınlarada değinmeden edemeyeceğim sosyal hayatın her alanında kadınların büyük bir zorluk altında yaşaması ve çalışması zaman zaman televizyonlar da gazeteler de görmüşüz ve ya okumuşuzdur. Çalışan kadınların sözlü tacize ve tecavüze uğradığını sırf işinden olma kokusundan dolayı ses çıkarmadığını bu tür reziliklere istemiyerekte olsa boyun eğdigini katlandığını duymuşuzdur.
Neden hep çocuk ve kadınlara şiddet uygulanıyor, kendini savunmayacak kadar küçük çocuklar ve namus korkusundan sessiz kalan kadınlar her zaman sapıkların hedefi haline gelmiştir örnek vermek gerekirse yakın tarihimize göz atıp bakmak hatta bir kaç ay öncesine bakmak yeterli olacaktır.
Bu tür olayların son bulması daha fazla çocuk ve kadın ruh hastası vicdansız sapıklar tarafından tecavüz edilip öldürülmeden toplum olarak çözüme kavuşması en büyük ve acil bir beklentidir.
Saygılar sunuyorum.
.
25.4.2019
Servet BARDAK

Etiketler: sayfam ,
Çocuk İstismarına Acil Çüzüm başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

Çocuk İstismarına Acil Çüzüm başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
26.4.2019 06:56:10
Toplam 0 yorum yapıldı
238 çoğul gösterim
231 tekil gösterim