Kendinizi temiz ve parlak tutsanız iyi edersiniz; çünkü arkasına geçip dünyayı görmeniz gereken pencere sizsiniz. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

KÖPEKLER NEDEN EVDE BESLENİLMEZ

KÖPEKLER NEDEN EVDE BESLENİLMEZ!
Köpekler zeki hayvanlardır
Dışkılarından salyalarından geçen hastalıklar vardır kimse yok diyemez geçen hastalıklara.
Köpekleri ev önünde bahçe de besleyebilirsiniz salyalarından tüylerinden nefeslerinden geçen hastalıklar islamda önceden biliniyordu..
Allah köpekleri insanların emrine vermiş sadık hayvanlardır..
Şu anda yalnız kalanlar evde köpek beslemektedirler..Eğer bir insan köpek kedi besleyerek yalnızlığını gideriyorsa bunda diğer insanlarda sorumludur..
Hemcinslerine yeterince ilgi göstermediklerinden dertleriyle dertlenmeyip,acılarına ortak olmadıkları için...
Maddiyat maneviyatı çökertmiş halde insanlar muallakta tek gerçek huzur Allah a tevhid inancına inanmakta çözüm islamdadır..Çözüm hakkın rızasını gözetmek aciz olduğunu unutmamktır..Çözüm kullara kul olmak değil..Allah a kul olduğunu bilmek idrak etmektedir..Allah boşuna yaratmadı bizleri tüm varlıkları herkes herşey birbirine emanet ..Ailemiz diğer insanlar baktığımız gördüğümüz canlıllarda kedi köepkler dahi bizlere emanettirler..incitildiklerinde bakılmazsa ahrette haklarını alacaklardır...Üzülerek görmekteyim ki çok aşırıya gidip hayvan sever olanların o itinasını yakınlarına yardıma muhtaç insanlara göstermemektedirler..Yaşayan canlıdır insanda baktıklarımız tanış olsun olmasın insanlarda merhametli olmak gerekmez mi..Fakat yakınları ya da tanıdıkları hasta olsa köpek besleyicilerinin aynı merhameti insanlara gösterirler mi..
Olduğum yerde köpek kedi yanısıra lizard büyük kertenkele ,yılan,büyük fare her tür hayvan kuşları besleyenlerde var...
O hayvancıklar insanlarda ki negatif enerjiyi azaltırlar hastalar onlarla ilgilendiklerinde daha tez iyileştiklerini belirtirler..
Merhamet ettiklerinden sevgiyle yaklaşımla Allah merhamet edenlere merhamet bahşetmektedir ibretle bakana herşey de ibret var..
Her şeyi Allah insanlar için emanet yaratmış..
Kusura bakmayında hayvanlara karşı değilim.
Fakat zehirli zehirsiz yılan benzerlerini asla beslemem uzak dururum çocukluğumda akrep zehrinden ısırmasından uzak dururum zehri olanlara..
Çocukluğumdan beri köpeklerimiz kedilerimiz,güvercinler herçeşit kuşlarımız tavşanlarımız dahi olmuştur merhametle bakıldı baktım ..
Köpek kedi öldüren her acımasızlığı gösterenlerin insanlıkla ilgisi yok merhametleri vicdanları yok olmuşa ne denir insancıklar denir..
Bir canlıya acımayan tüm varlıkları öldürmüştür denilmekteyken..
Yapılan tüm kötülükleri islam inancını en güzel şekilde yaşayan ELHAMDÜLÜLLAH MÜMİNİM diyene ha tamam bunu da onlar yaptı demeyin insaf yahu!
Akla kara ayrılır kızılan yaptığıdır inançlar değil !
Hayvanlara eziyet edilmez bazan gördüklerimiz içler acısı..
o öldürdüğü incittiklerininde canları var bilmez mi insanlar ..
İnsanlar neden bu denli acımasız ve vahşiceler bence beslenmeleriyle helal haram demeden yemeleri
Uyuşturucu dahası yiyeceklerde ki katkılar insanları hemcinslerine hayvanlara karşı acımasız zalim yapıyor..
Epey oldu bir yere gitmiştik orada akla gelmeyecek hayvanlar kebap yapılmış camekanlardaydı yiyorlarmış insanlar o kadar çok yiyecek varken çok büyük fare ve benzerlerini köpekleri dahi yerler..
Onlara hiç kimse dur demiyor diyemiyor Allah yardımcısı olsun insanların ve acımasız oldukları varlıkların..
MERHAMET ETMEYENE MERHAMET EDİLMEZ...
Oysa merhamet edilmeyene merhamet edilmez..Bakma ilgilenme bence merhametten çok sanalda medya da filmlerde yabancıların yaşantısına özlem ya da özentidir..ÖZENTİDENSE BAKMA ONLAR EMANET EDİLEN CANLARA MERHAMET GÖSTERMEZLER SANIYORUM..
iNSAN ailesinin bireyleri kadar çok merhamet etse her canlıya ne kargaşa ne kavga ne de incinmeler olmazdı...

Dışarda ki yalnız kalınlar köpek beslerler hayatlarında insanlara yer vermezler ya huzur evleri ya da evlerine sadık olan dostları yanında ölürler..
Bir aile bireyi huzur evine atılırken evde kedi köpek kadar değeri kalmadığının göstergesi değil midir..
Yaşayan nefes alan hiçbir canlıya eziyet öldürme hakkı kimse de yoktur..Fikri kendisine uymadı diye başkasına mal edilmez..
Suçu tespit edilene sorulur başkasına aa suç kabahat hepinizde denmez ..

Her şeyin aşırısı iyi değil.Beslenir bakılır merhamet edilir..Fakat sağlık için onlardan uzak durun dendiği ve farkında olduğu için sıhatini düşünüp evde değil dışarda beslenir dediğinde karalanmaz kötülenmez sözün sahipleri..
Her varlığı Allah yarattı yazanlar yerden yere vurulmaz..
GÜNEŞ BALÇIKLA ASLA SIVANMAZ!!
Evlatlarımıza merhamet aşılamazsak acımasız yetişirler.
Köpeğe duyulan aşırı duygularla kendisi evde olanlardan üstün tutarlar ki bir nevi evlatları yerine köpeklerdir tercihleri
Kuranda geçmiyor diye Peygamberimizin sözlerini hadislerini göz ardı hiç kimse edemez..
Hadislere inanmayıp Kurandan ayet göster diyenler vahabilerin yolunu takiptedirler..

Maalesef arada ençok bilinmeden ittifaklar hadislere sahih değil diye inatla red ederler..
Oysa Hz Muhammed s.a.v efendimizin güzide sahabilerinden hadisler vardır Hz Muhammed s.a.v e inananlar yolunda olanlar Efendimizin getirdikleri sözleri uyguladıklarına da neden ısrarla hayır derler anlamış değilim..
Soran bir üyeye yazdığım halde hadislere sohbetyazmasıysa ilginç..
Hatalı düşündüğü halde MÜLKİYETİN TEK SAHİBİ ALLAH İHLAS SURESİ HARAM HELAL LOKMA GİBİ DİNİ NASİHAT YOLLU YAZILARI SANKİ KÜFÜR GİBİ LANSE ETMEKSE HİÇ HOŞ DEĞİLDİR..
İSLAMIM İSLAMI YAŞIIYORUM DEMEK YAZMAK NEDEN SUSTURULMAK İSTENİR..
SİTEDE BİRÇOKLARI ALLAH A HAKARED EDİP EDEPSİZCE YAZILAR EKLİYORLAR EDEP YAHU ..
SUSANLAR DİLSİZ ŞEYTANLARDIR..
BENDE DİYORUM Kİ ALEMİ YARATAN SİZİ BİZİ TÜM VARLIKLARI YARATAN ALLAH BİRDİR TEKTİR MÜLKİYETİN TEK SAHİBİDİR ALLAH..
KURANI KERİMDE KÖPEK İSMİ ÜÇ AYETTE GEÇMEKTEDİR..
Araf Suresi, 176. ayet: Eğer Biz dileseydik, onu bununla yükseltirdik. Ama o yere meyletti (veya yere saplandı), hevasına uydu. Onun durumu, üstüne varsan dilini sarkıtıp soluyan, kendi başına bıraksan dilini sarkıtıp soluyan köpeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalanlayan topluluğun durumu böyledir. Artık gerçek haberi onlara aktar. Ki düşünsünler.
Kehf Suresi, 18. ayet: Sen onları uyanık sanırsın, oysa onlar (derin bir uykuda) uyuşmuşlardır. Biz onları sağ yana ve sol yana çeviriyorduk. Köpekleri de iki kolunu uzatmış yatıyordu. Onları görmüş olsaydın, geri dönüp onlardan kaçardın, onlardan içini korku kaplardı.
Kehf Suresi, 22. ayet: (Sonra gelen kuşaklar) Diyecekler ki: "Üç’tüler, onların dördüncüsü köpekleridir." Ve: "Beştiler, onların altıncısı köpekleridir" diyecekler. (Bu,) Bilinmeyene (gayba) taş atmaktır. "Yedidirler, onların sekizincisi köpekleridir" diyecekler. De ki: "Rabbim, onların sayısını daha iyi bilir, onları pek az (insan) dışında kimse bilemez." Öyleyse onlar konusunda açıkta olan bir tartışmadan başka tartışma ve onlar hakkında bunlardan hiç kimseye bir şey sorma.


Buhari (Bed’ulhalk, 17/3322) ve Müslim’in (Ellibas vezzine,25/2106) rivayet ettiği bir hadiste köpeğin bulunduğu eve meleklerin girmeyeceği bildirilmektedir. Dolayısıyla bekçi köpeği dışında köpeklerin Müslümanların evlerinde süs ve eğlence maksatlı olarak bulundurulması mümkün değildir.Nureddin Yıldız
www.fetvameclisi.com/fetva-kopek-bulunan-eve-melek-girmez-mi-1119.html


Evde köpek besleme konusuna girmeden önce bilmemiz gereken en önemli konu İslam’ın tüm mahlukata karşı ilk emri merhamet ve şefkattir. Onları gözetmek, korumak ve beslemek her müslüman için önemli ve mükafatı olan bir vazifedir.

İslâm’ın evde köpek beslenme konusunda ki hükmü ona karşı menfî bir tavır takınmayı da gerektirmez. Yâni köpeklerin beslenmemesi veya onlara kötü muâmele edilmesi söz konusu olamaz. Bilakis İslâm, merhameti bütün mahlûkâta şâmil bir sûrette telkin ettiği için, köpeklerin de hayatlarının korunmasını, diğer mahlûkât gibi onlara da şefkat ve merhametle muâmele edilmesini emretmiştir.

Nitekim bir hadîs-i şerîfte, susuzluktan ölmek üzere olan bir köpeğe su veren günahkâr bir kadının cennetlik olduğu müjdelenmektedir.

Târihimizde de mahlûkâta merhamet duygusunun müesseseleşerek çeşitli vakıflar kurulduğu ve bu vakıfların şefkat elinin, himâyeye muhtaç hayvânâta kadar uzandığı, mâlum ve meşhurdur.

Dolayısıyla mühim olan, köpek besleme husûsunda da İslâm’ın belirlemiş olduğu meşrûiyet sınırlarına riâyet etmektir.
Köpeklere ve diğer hayvanlara zarar verenler islama inanan müminim diyenlere yüklemeyin..
Dinimiz merhamet dinidir eğer müminim diyen tam anlamıyla yaşamıyorsa islami o onun kusurudur tüm inananlara mal edilmez...
Allah bir Alemi yaratan Allah diyenlere hakaret edilmez..
Kim dost kim düşman iyi bilin..
Gizlice nifaklarını katıp hadislerden uzaklaştırma ermeni yahudi ve diğerlerinin oyunudur..
Peygamberimizin dediği uyguladıkları sünnetidir bizlerede takip etmek yaraşır...
Evde köpek beslemek sahibinin ömrünü kısaltır diye hadisler varken inatla besleyeceğim diyorsa o kendi sorunudur..
Benimde iki tane kedim var evde beslediğim.İki tane de köpeğimiz var Allah ın emanetleri can taşıyorlar en güzel şekilde bakıyoruz hasta olsa bedeline bakmadan tedavisini de yaptırıyoruz..
.....
Köpekler sahiplerine sadıktırlar..
Ve her yazı yazan fetva verecek düzeyde değildir..EN İLAHİ ADALET ALLAHIN ADALETİDİR EN SADIK DOSTTA ALLAHTIR HER DAİM SIĞINDIĞIM ALLAH!!
Ve ALLAH BİR ALLAH MÜLİYETİN TEK SAHİBİ YAZANA AYETLER YAZIP İYİCE OKUYUP ANLAMADAN AŞAĞILANMAZ KÖTÜLENMEZ..KUL HAKKINDAN KORKUN.HER SÖYLENEN SÖZ MAHŞERDE HAKİMİ ŞAHİDİ ALLAH OLANIN HUZURUNDA MESULDÜR HORLADIKLARINIZ KIRDIKLARINIZDAN ALLAH HERKESİN HAKKINI ALACAKTIR..
KUL HAKKI SADECE BORÇ ALIP ÖDEMEMKLE KALMAZ KUL HAKKI SANALDA DA REAL DE VAR ENÇOK SAKINILMASI GEREKEN KUL HAKKIYKEN HİÇ DÜŞÜNMEDEN İNCİTEN KIRAN KIRANA YAZIK DİYORUM..KISACIK ÖMRE HIRS UĞRUNA HAK YOLDAN CAYMAM YARATAN ALLAH SIĞINDIĞIM ALLAH DİYENE SALDIRILMAZ.. YARATANA İNANMAYANLAR YAZIYOR ONLARA BENZERLERDE ALKIŞ TUTUYORLAR.DİĞER İNANDIK DİYENLERDE LAL OLMUŞ DİLLERİ..ALLLAH NURUYLA ALA NURDUR İNANAN YOBAZ DEĞİLDİR..ÇARPITMAYIN
HİÇ KİMSE HİÇ BİR ŞEKİLDE HAKARETİ HAKETMEZ..YARATANA HAKARET EDİLMEZ,PEYGAMBERLEREE HAKARET EDİLMEZ,KURAN A SÖZ SÖYLENMEZ,İSLAM BÜYÜKLERİ KÖTÜLENMEZ KENDİNİZE GELİN...HER NEFES HER VARLIK ALLAH DER ELHAMDÜLİLLAH MÜŞLÜMANIM NE MUTLU TÜRKÜM.
HER FİKRİNİ BELİRTENE YORUM DÜŞME ZORUNDA DEĞİLDİR KİMSE
FAKAT SINIR VARDIR SINIRLARI AŞMAYIN..
..
Sağlık yönünden düşününce evde beslememek en uygunu bence ..
Kafanıza takılan islami konuları en iyisi yetkilisine sorup öğrenmektir gelip öfkenizi benden çıkarmayın ben derledim yazdım....
Bu konuda internette diğer kitaplarda o kadar çok yazı var ki..Okuyun süzgeçten geçirin...Bir kardeş Nuh gemisine köpekler neden alındı kafama takılmış yazısına ALLLAH NEYİ emrettiyse Nuh a.s. onları dişi ve erkekleriyle birlikte gemisine bindirmiştir diye en doğru cevabı vermiştim ..
Bunu dalbudak etmenin Dost acı söyler diye farklı yazmanın ne gereği vardı bilmem..
Allah Hak yoldan ayırmasın Helal helaldir haramlarsa haramdır belirtilmiştir..
Öğrenmek isteyen okusun öğrensin Allah kelamını yazdı diye YOBAZ GERİCİ demeyin arkadaşlar..
Allah recep ayı hürmetine doğru yolu göstersin Allah a emanet olun Selam ve dua ile..
***
DİYANETTTEN FETVALARDAN ALINTI
haber7.com/kisisel-gelisim/haber/1263649-diyanetten-fetvalar-sus-kopegi-beslemek-caiz-mi
SÜS KÖPEĞİ BESLEMEK UYGUN DEĞİL:

Başka hayvan sürüleri olmak üzere evlerin, ekinleri, eşyaların korunması, görme engelliler için kılavuzluğundan yararlanılması, sivil savunma ve polisiye amaçlarla koku alma yahut sezgilerinden istifade edilmesi gibi maksat ve amaç olmaksızın sırf süs için evde köpek beslenmesi uygun değildir. Nitemim Hz. Peygamber (Melekler içinde köpek ve resimler bulunan eve girmezler” demiştir.


NOT..
Tüm hayvanlar insanlardan korktuklarından saldırırlar iyi yaklaşır onlara zarar verilmezse saldırmazlar.Ömür boyu bahçemizde hep iki veya daha çok köpeğimiz oldu evde de kediler ..Fakat çıkolata soğan domates sarmısak kedi ve köpekleri hasta eder vermeyin deniliyor..onlarda canlılar merhametle davranan yiyecek uzatana neden saldırsınlar ..Aslında köpekler sahiplerine sadık oldukları yeri korurlar içgüdüleriyle hareker ederler..
Sağlığımızı düşünüp köpek ve kedilerin salya ve dışkılarına dokunulmaz onlarda da geçici hastalıklar var onların suçları değil doğası gereği ...Nasıl ki dikkat etmezlerse insanlarda da bulaşıcı hastalıklar olur insandan insana geçer KÖPEKLER EVDE BESLENMEZİN GEÇERLİ SEBEBİ SAĞLIK AÇISINDANDIR BAZI HADİSLERDE KÖPEK RESİM PUT OLAN EVLERE MELEK GİRMEZ DENİLMEKTEDİR TEMİZLİK İMANDANDIR
TEMİZ TUTULAN MEKANSA HASTALIKLARDAN UZAK OLUR..
BENCE İNSANLAR HAYVANLARDAN DAHA ZALİM HEMCİNSLERİNE KARŞI ACIMASIZLAR ONLAR AÇ OLUNCA AVLANIRLAR KORKARSA SALDIRGANLAŞIRLAR
İNSANLAR HER AN ACIMASIZLIKLA İNCİTİRLER HİÇ BİR HAYVANDA İNSANDA İNCİTİLMEZ ÖLDÜRÜLMEZ MERHAMET ETMEYENE MERHAMET EDİLMEZ DENİLMEKTEDİR..
FAKAT MÜSTAKİL EVLERDEN ÇOK DAİRELERDE YAŞAMAKTA İNSANLAR O NEDENLE HER APARTMANIN BELLİ KURALLARI OLUR SANIRIM.DİKKAT EDİLİR..AKLA TAKILAN KONULARIDA EN ÜST GÖREVLİ YETKİLİYE SORULUR...
NE YAZIK Kİ TATİLE GİTTİĞİMDE GÖRDÜM BİR APARTMANDA SELAM SABAH YOK HERKES KENDİ HALİNDE KOMŞULUKLAR AZALMIŞ HERKES KENDİ İŞİNDE OLABİLİR AİLESİNE YAKIN KOMŞUSUNA DA ZAMAN AYIRMALI...TESELLİ Yİ KEDİ KUŞLARDA ARATMAYACAK KADAR DOSTLUK KOMŞULUK İLİŞKİLERİ İYİ OLMALI..HAYVANLARA TÜM CANLILLARA DA MERHAMETLE DAVRANILMALI..


BEN BU DİĞER KONULARDA FETVA VEREMEM SADECE OKUDUKLARIMDAN DERLER YAZARIM..FETVA VERMEK HER BABAYİĞİTİN HARCI DEĞİLDİR..ALLAH A EMANET OLUN.SELAM VE DUA İLE..
Nigâr Bedirhan

Etiketler: sayfam ,


Fatma Çiçek  | Fatma Çiçek
21 Nisan 2019 Pazar 15:45:29

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

CENABI ALLAH VAHI MELEGI OLAN CEBRAIL ALEYHISSELAM TARAFINDAN SON VE BÜTÜN INSANLIGA GÖNDERILEN HZ. MUHAMMED MUSTAFA EFENDIMIZE KUR ANI KERIMI GÖNDERMISTIR. KUR ANI KERIM BIR BÜTÜN OLARAK INMEYIP AYET AYET INDIGINDEN KI CENABI ALLAH ÖYLE UYGUN GÖRMÜS. SAHABILER VE BÜTÜN INANANLAR ONLARI DERLEYIP TOPLAMIS BIR ARAYA GETIRMISLER. ILK GELEN KUR ANI KERIM AYETI GÜNÜMÜZDE BILINMIYOR. SAHABILER KENDILERINE GÖRE BIR DÜZEN GETIRIP KITAP HALINE GETIRMISLER. PEYGAMBER EFENDIMIZ S.A.V BENIM SÖYLEDIKLERIMI KUR ANA YAZMAYIN DEMIS. KUR ANDA HIC BIR HADIS YOKTUR. ALLAH KELAMIYLA HADISLERIN BIRBIRINE KARISMASI ENGELLENMIS. GELELIM KÖPEK KONUSUNA. / UYUYANLAR. 300 SENE UYUTULUP RÜZGAR VASITASIYLA BIR TARAFTAN BIR TARAFA DÖNDÜRÜLMÜS. GÜNÜMÜZDE YATAK YARASI DEDIGIMIZ OLAYDAN UZAK TUTULMUS. KITMIR MAGARA KÖPEGI. CENNETE GIDECEK . ALLAHIN EMRIYLE. VE O ZAMANLAR HELAL OLAN KÖPEK SONRADAN ALLAHIN BUYRUGU ILE HARAM KILINMIS. SÖYLE: EVDE KÖPEK BESLEMEK HARAMDIR. MELEKLER O EVE GIRMEZLER. ALLAH BIR SEYI HARAM KILMISSA DAHA BUNUN ÜZERINE SÖZ SÖYLEMEK KENDINI SAVUNMA ATAKLARINA GECMEK BÜYÜK BIR CAHILLIK ÖRNEGIDIR. ISTER MIKROP KAP ISTER KAPMA. ISTERSE EN ÜSTÜN HIJYEN SAGLA. HIC BIR SEY ALLAHIN SÖZÜNDEN ÜSTÜN OLAMAZ. CENABI ALLAH KÖPEK BAKMAYI YASAKLAMAMIS. EV ICINDE YASAKLAMIS. BAHCEDE BAGDA KAPI ÖNÜNDE SÜRÜDE V.S.DURUMUN VARSA BESLE VE BAK. AYRICA NE ZAMAN KÖPEGE EL SÜRERSENIZ ELINIZI YIKAMAK MECBURIYETI VAR. YEMEK VEREBILIRSINIZ.SU VEREBILIRSINIZ: HASTAYSA TEDAVI ETTIREBILIRSINIZ.SADECE BELIRLI ÖLCÜLERI VAR.

BEN YAZIYI COK BEYENDIM. TOPLUMDA BIR COK EVDE HER TÜRLÜ HAYVAN BESLENIYOR. BUNUN CESITLI SEBEPLERI VAR. NEYSE HAYVANLAR ÖZGÜRCE YASAMALI. BIR YERE TIKILIP BIRAKILMAMALI. CÜNKÜ ONLARDA CAN TASIYOR.ALLAH HER SEYI DÜZEN VE INTIZAM ICINDE YARATMIS. ASLA BIR KUSUR VE HATA BULUNMAZ. ONUN BÜYÜKLÜGÜNÜ IDRAK EDECEK BEYNIMIZ MAALESEF YOK. ISIMIZE NASIL GELIYOR VE NASIL HOSUMUZA GIDIYORSA ÖYLE YASAMAYA CALISIYORUZ.

BU GÜZEL BILGILER ICIN SIZE TESEKKÜR EDERIM. BIR KISI BILE SIZIN YAZINIZI OKUYUP EVDE KÖPEK BESLEMESINDEN VAZGECERSE NE MUTLU SIZE ONA ISIK OLDUNUZ. CENNET KIMSENIN BABASININ TAPULU MALI DEGIL.KIMSENIN KIMSEYE NE ALMAYA NE SATMAYA GÜCÜ YETMEZ. DÜNYANIN MEVKI MAKAM VE PARA HIRSI GÖZLERINE PERDE INMIS.YAZIK!
CENNETI ÖVMEYE GEREK VARMI? BANA GÖRE TUHAF BI DURUM. ALLAH DEMISKI ICINDE ZERRE KADAR IMANI OLANLARI CENNETLE MÜJDELEMIS. CENNET HER TÜRLÜ NIMETIN SONSUZLUGA KADAR SÜRECEK BIR YER OLDUGUNU SÖYLÜYOR. ADI ÜSTÜNDE SONSUZ SAYISIZ DÜNYADA GÖRÜP BILMEDIGIMIZ NIMETLER. DIZI FILIM YADA HERHANGI BIR SEY DEGILKI REKLAMI YAPILSIN. KUR AN NE GÜNE DURUYOR. ALLAH HEPIMIZI DOGRU YOLLARINA SÜRÜKLESIN INSALLAH. SAGLICAKLA.


    [ Cevap yaz ]    

kumtaneleri  | bahadır doğru
21 Nisan 2019 Pazar 12:10:30YAZINIZ HARİKULADE ANLAMLIYDI. TEBRİK EDERİM

SAYGI SELAM İLEkumtaneleri tarafından 4/21/2019 12:17:36 PM zamanında düzenlenmiştir.


    [ Cevap yaz ]    

21 Nisan 2019 Pazar 08:44:20


Aynı düşünüyorum bende şairem, evde köpek beslenmez, kucakta bebek gibi taşınmaz, ağzı burnu öpülmez, bir akrabam köpeğini ağzından öpünce öpülmez dedim hastalık geçer salyasından, köpeğim insanlardan daha temiz dedi. Bahçemde benimde var köpeğim(torunlar hayvan sevgisi kazansın korkmasınlar diye onlar için yavru bir haftalıkken alındı) ama bahçede bakıyoruz minik cins bür köpek, o bahçede bakılmaz diyorlar ev köpeğiymiş biz bahçede bakıyoruz gayette iyi sorun yok, köpekler evlerde bakılsın diye yaratılmadılar ki, bu onun doğasına aykırı, bahçemizde serbest kendi girer çıkar kulübesine severiz başını okşarız pati isteriz koştururuz oynarız hoşuna gider hasta olsa ilgileniriz gözleri akıyordu damla aldık damlattık gözüne iyileşti bi kediyle dalaşmış yaralanmıştı kulagından oksijenle tendürdiyotla merhemler kullandı oğlum bakımını yaptı. Dinimiz sağlık acısından evde bakılmaz diyor zaten, köpek her köşeyi sahiplenir kendi kokusunu bırakır yani idrarını yapar. Bu köpeğin normal bir davranışı zaten. Evde bakılmaz iki iki dört. Bilgilendiren bir yazı, bende yazmıştım kısa ve çok tepki verdiler. Hayvan sever olmak bir köpeği alıp illada evde bakmak değildir bunu anlamıyor bazı insanlar. Sevgilerimle...


    [ Cevap yaz ]    
KÖPEKLER NEDEN EVDE BESLENİLMEZ başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
21.4.2019 01:01:16
Toplam 3 yorum yapıldı
458 çoğul gösterim
279 tekil gösterim