İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

ÇÖPTEKİ KEDİ YAVRUSUNUN DEVAMI

Evet, daha önce yazdığım,çöpte bulduğum,bir kedinin hikayesinin devamı.Böylece kedinin bakımları beni çok oyalamaya başlamıştı...geceleri üç defa kalkıp onun sütünü içiriyordum.Hastalığımı unutmuştum...hastalık dedim se sadece yemek yemelerimi bırakmış olduğumdan artık midem almıyordu yemekleri.Sonra kedinin bakımına dalınca ben de düzelmeye hayata dönmeye başlamıştım.Kedimin gözleri açıldı hızla iyileşmeye başladı...ellerimi yanında hissedince kendini ellerime bırakıp ellerimin içinde uyuyordu.

Bir gün uzak bir yere gitmek gerekiyordu ,onu komşuma bıraktım. dönünce aldım ama kedim hastaydı.Ne kadar onu düzeltmeye çalıştımsa da kedim bir gün sonra öldü.Komşu onu soğuk banyoya bırakmış.Orada üşütmüştü.Ona çok kızdım,ne yapabilirdim, bazen hiç bir şey yapılamıyor,her kes bu konuda o kadar dikkatli değil. Ben çok üzülmüştüm kedimin ölmesine.

Etiketler: sayfam ,


Gülüm Çamlısoy  | Gülüm Çamlısoy
23 Şubat 2019 Cumartesi 20:16:30

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Sonuna kadar direnmek payımıza düşen ama bir noktadan sonra kaderin dediği oluyor.
Ve evet, canım, sen elinden gelen her şeyi fazlasıyla yapmışsın.
En son iki muhabbet kuşu besliyordum kafeslerinde ve dişi olan kuş inanılmaz hastaydı ve aşırı derecede yumurtladı lakin hiç bir yavru yumurtadan çıkmadı. Erkek olan kuş çok sağlıklı olmasına rağmen dişi kuş adeta can çekişiyordu ve yara olan vücuduna rağmen hala yumurtlamaya devam etti.
Bir şekilde onları komşuma emanet etmem gerekti çünkü kardeşimin mikropla temas etmemesi gerekiyordu ve tek çare onları komşuma vermekti bir süreliğine.
Kısa bir süre sonra öğrendim ki; iki kuşum birden ansızın can vermişler üstelik sebepsiz.

Elbette var Allah'ın bir bildiği.

Yüreğine sağlık canım.

Güzel yüreğine selam olsun.

Hep iyi ol sen.


    [ Cevap yaz ]    

Billur T. Phelps  | Billur T.Phelps
23 Şubat 2019 Cumartesi 18:03:00


Çok üzüldüm :(

İnsana doğru dürüst kıymet verilmezken, minik bir canlıya ne kadar değer verir ki bazıları. Siz elinizden geleni yapmışsınız, müsterih olun.

Bu arada inşallah daha iyisinizdir.

Sevgiler,


    [ Cevap yaz ]    
ÇÖPTEKİ KEDİ YAVRUSUNUN DEVAMI başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
23.2.2019 14:26:34
Toplam 2 yorum yapıldı
408 çoğul gösterim
258 tekil gösterim