Sessizlik, çok kez toplumun değer ve hükümlerini sözlerden daha güçlü olarak belirtir. Benjamin Disraeli [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

İnsanlık da,Huzur da,Adalet de,İslam ve Kuranda.

İnsanlık da,Huzur da,Adalet de,İslam  ve Kuranda.

Şu Hakikati hiç unutmamak gerekir.malumunuz mübarek Dinimiz ve Mübarek Peygamberimiz gelmeden önce kız çocukları Diri Diri Toprağa gömülüyor ve insanlar köle diye hayvan pazarlarında satılıyordu.Ecnebi ülkelerde aç arslanları ve zavallı insanları kafesler içerisinde,alanlara, Stadyumlara, getiriliyordu.ve kafesleri açılıyorlardı.zavallı insanların aç arslanların önüne atılıyordu. o zavallı insanların aç arslanlar tarafından parçalanışı,mücadelesini büyük bir mutlulukla sevinçle,naralar atarak,seyrediyorlardı.
Lütfen katil,Terörist İsrailin,filistin soy kırımını, Amerikanın kızıl derili soy kırımını,Fransa ve İngilterenin Tarihde yaptığı soy kırımlarını hatırlayalım.
Avrupanın göbeğin de eli kanlı sırpların ve Hollandalıların yaptığı, Saray bosnada,sarebrinssa da müslümanlara yaptıkları soy kırımını asla unutmayalım.
Ve Rusyanın i854 de Çerkeslere karşı yaptığı soy kırımı unutmayalım.Karadeniz sahillerine devamlı insan iskeletlerini dalga bıraktı ve sahil insan kanından kıpkırmızı olmuştu.O kara günleri yabancı bir yazar şöyle anlatıyor.Trabzon limanında bir gözlemci olarak bulunuyordum.Gemiler zavallı muhacirleri, sahile döküp geri gidiyordu ve hepsi de aç,susuz,hasta ve perişandı.muhacirler arasında ölüm kol geziyordu.bir ara baktım,genç bir kadın boylu boyunca hareketsiz yatıyordu ve baktım az uzağında çamur içinde bir çocuk sürünerek geldi ve ölü Annesinin memesinden emmeye başladı.Ben o zaman göz yaşlarıma hakim olamadım,hıçkırarak ağladım...Çerkesler mutlaka bu zalimlere bu zulmün ve canilik ve katilliğin hesabını bunlara sormalı diye düşündüm..der.
( Mübarek Dinimiz,bir insanı öldüren bütün insanları öldürmüş gibidir. Bir insanı ölümden kurtaran da,bütün insanları ölümden kurtarmış gibidir. maide suresi.32.Ayet.) hükmünü getirmiştir.Mübarek Dinimiz,Bir sevgi ve bir merhamet Dinidir.)
Dinimiz Hak DİN,Peygamberimiz HAK Peygamber olduğu için Allahın izniyle insanlığı ,Ateşin hemen kenarına gelip, yok olacakken insanlığı kurtarmış,insanı meleklerden de üstün saymıştır.
Dua ve selamlarımla.

ABDULKERİM KAYA.23.01.2019.ANKARA

Etiketler: sayfam ,


Ahmet Zeytinci  | Ahmet  Zeytinci
24 Ocak 2019 Perşembe 11:42:26


Zulmün merkezi batı uygarlığı. Hiç özenilecek bir tarafları yok. Güneş de medeniyet de doğudan doğacaktır... Maddiyat gözlerini kör etmiş batının...


    [ Cevap yaz ]    

Yüreğin sesi  | Döndü  Demir
24 Ocak 2019 Perşembe 00:57:57


Hocam Teşekkür ediyorum, içim titreyerek okudum düşüncelerinize katılıyorum diğer dinler kavimlere gelmişken islamiyet bütün alemlere gelmiştir Rabb'im sonsuza dek yaşatmayı nasip etsin saygılar


    [ Cevap yaz ]    

23 Ocak 2019 Çarşamba 21:44:29


Hocam emeğine kalemine yüreğine sağlık selam ve saygılar


    [ Cevap yaz ]    
İnsanlık da,Huzur da,Adalet de,İslam ve Kuranda. başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
23.1.2019 21:39:39
Toplam 3 yorum yapıldı
741 çoğul gösterim
644 tekil gösterim