Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar bol zamanımız yok. Grucho Marx [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

İnşaattan Kedi Kurtarma Girişimi Olumsuz Sonuçlandı

Bugün yolda gelirken benim evin yakınındaki inşaatın tarafında bir kedi sesi duydum. Sanki yardım isteyen bir sese benziyordu. Etrafa iyice kulak verip kediyi görmeye çalıştım. Kedi inşaatın ta beşinci katına çıkmış. Uç kısmına yanaşmış kurtarın beni diye miyavlıyordu. Hemen cebimden telefonu çıkarıp ambulansı aradım. Ambulans itfaiyeye yönlendirdi. İtfaiye de boşta ekip yok yangındalar dedi. Önceliğimiz yangın dedi. Vay arkadaş kedi ölecek olsa bile gelmeyecekler. Neyse aradan hayli zaman geçtikten sonra kedinin sesi kesildi. İtfaiyeden aradılar kedinin sesinin kesildiğini bildirince gelmediler. Ya kedi orda miyavlamaktan bayıldıysa. İnşaatın başına karanlıkta tek başına çıkmaya cesaret edemedim. Çünkü orda neyle karşılaşacağımı bilmiyorum ki. Belki düşman beni oraya çekmek için o kediyi yerleştirdi. Tuzak ihtimalini de düşünmek durumundayım. Benim de iki kedim var. İki tane de yavru var. Benim de kedim olmasaydı belki bu kedinin sesine duyarsız kalırdım. Kurtarmak için harekete geçtim. Ama bir yardımım dokunmadı. Kedi beşinci kattan indimi ne oldu bilmiyorum. Oraya nasıl çıktı niye çıktı o da meçhul. Yiyecek mi koydular yada düşüncesizin birisi oraya çıkarıp bırakımıverdi kim bilir.

Dün akşam ki kedi az önce de miyavladı. Şimdi kurtarmaya çıkıyorum.

Yirmialtı nisan ikibinonyedi

Not: Son iki mısrayı yirmiyedi nisan ikibinonyedi tarihinde yazdım.

Yakuphan Kılınç


Etiketler: sayfam ,


10 Ocak 2019 Perşembe 23:49:33


" Belki düşman beni oraya çekmek için o kediyi yerleştirdi. Tuzak ihtimalini de düşünmek durumundayım."

Başkaları ne düşünür bilemem ama bana bu olasılık, nedense, epey düşük gibi geldi. Benzeri tuzaklarla sıkça karşılaşıyor musunuz? Saygılarımla.


    [ Cevap yaz ]    
İnşaattan Kedi Kurtarma Girişimi Olumsuz Sonuçlandı başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
10.1.2019 16:10:49
Toplam 1 yorum yapıldı
227 çoğul gösterim
211 tekil gösterim