Hedefe kestirmeden giden yol en tehlikeli yoldur. Çünkü o kurşunların gittiği yoldur. Jerzy Lec [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Anneme mektup 3


Sevgili anneciğim
Yaşasaydın bugün 95 yaşında olacaktın. Cumhuriyetin parlak ışıklarının vurduğu o günlerde doğmuştun. Cumhuriyetin taptaze yıllarında pırıl pırıl bir Türk çocuğu olarak yaşamanın bahtiyarlığına erişmiş sin.
Bir o kadar da yokluğu sefaleti görmüşsün. Ama hep gururla dolmuş göğsün. Bize hep o yılları coşku ile anlattın. Bizde çocuklarımıza anlattık elbette. Bugün ekranlarda çarşı pazarda sokakta o coşkuyu yeniden gördüm. Her yıl olduğu gibi. Türk milleti her zaman vefalıdır. Her olumsuzluğa rağmen ecdadını saygı sevgiyle anar. Ben de altmış yıllık hayatımda bunu gözlemledim. Sen aramızdan ayrılalı on sekiz yıl oldu. Teknoloji hızla ilerledi. Düşmanın şekli şemali yöntemi değişti. Ama düşmanlar hiç değişmedi anacığım. Hani bir ata sözümüz var ya " su uyur düşman uyumaz" çok doğru. Her vakit uyanık ve tedbirli olmak gerekiyor. daha terör belası bitmedi. Derken başka yöntemler çıktı yanı başında. Kısacası türkün Türk’ten başaka dostu yok.
Çalışmaya birlik dirlik olmaya mecburuz. Cumhuriyetle var olma sürecimizi millet olarak korumak zorundayız. Sınırlarımız kavi, ordumuz hazır tutmalıyız, birey olarak eğitimli ve uyanık olmalıyız. Sanki cumhuriyet daha dün kurulmuş gibi. Çok çalışmalıyız.
Anneciğim çok özlediğim aşikar. Unutmak ne mümkün. Saygı sevgi ile ellerinde öpüyorum. Ve cumhuriyeti bize kazandıran başta MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARI olmak üzere.TÜM ŞEHİTLERİMİZİ saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Kızın

Etiketler: sayfam ,


29 Ekim 2018 Pazartesi 23:29:40


Mekanı ,makamı cennet ,ruhu şâd olsun sevgili annenizin...
Böyle bir annenin,sizin gibi vefalı ve cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan bir evladı olur...

Bayramımız kutlu olsun arkadaşım.
Sevgilerimle


    [ Cevap yaz ]    
Anneme mektup 3 başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
29.10.2018 21:53:46
Toplam 1 yorum yapıldı
226 çoğul gösterim
218 tekil gösterim