İsmailoğlu Mustafa YILMAZ

@ismailoglumustafayilmaz
İsmailoğlu Mstafa YILMAZ
Diyor ki;

Blog Sayfası

İstatistik

  • Profil Ziyaretçi?

    148.253

  • Şiir Okunma

    2.846.722

  • Yazı Okunma

    43.731

İsmailoğlu Mustafa YILMAZ inceleme yazdı.
@ismailoglumustafayilmaz - 19 Mayıs 2018 Cumartesi 07:41:48
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN…

………………………………………………….. Saygı ve selamlar..
0 kişi beğendi
İsmailoğlu Mustafa YILMAZ inceleme yazdı.
@ismailoglumustafayilmaz - 17 Nisan 2018 Salı 17:02:50
Çok güzel tesbitler...
0 kişi beğendi
İsmailoğlu Mustafa YILMAZ inceleme yazdı.
@ismailoglumustafayilmaz - 18 Ekim 2017 Çarşamba 18:06:05
YARIŞ

Çocuğun ivecenliği yalnızca sürücünün değil birkaç yolcunun da ilgisini çekmişti. Nedenini sormamış, soramamış, çözememişlerdi.

Aynanın öbür yüzüne sıçradı. Gagasını sürttü. Bakındı. Sırlı camı öptü. Anlaşılması güç, boğuk sesler çıkarıyordu: “Cicim! ...Cicim!” Oysa ötmekti muhabbetkuşuna yaraşan. İp cambazıydı; halkalarda gösteri yapıyor, sözcük belliyordu. Yine de yetenekleri yetersiz kalmış, kafesini genişletemiyordu. Üstelik bu kez sevgiyle iyice kuşatılmıştı.

Pencere yanında oturan dalgın bayan kafes yüzünden sıkışmıştı; önemsemiyor, kendini sorguluyordu: ‘Aynaya, aynayı koyana, aynaya kanana mı kızsam? Ya da onun için böylesi daha mı iyi?’ Savruk duygularına çekidüzen veremeden, “Yalnızlık,” diye fısıldadı telleri okşayıp; boş bulunduğuna kızmıştı, ‘çok şeyin nedeni,’diye eklemediğine sevinemedi.

“Biliyorum!” diye atıldı oğlan, tellere yanağını yaslamış gülümsüyordu. “Dişisini satın almaya gidiyoruz, kendisi seçecek.” Yanakları allanmıştı. Başıyla annesini gösterdi. “Cicim’i o öğretti. Babam da aynaları birbirine yapıştırmıştı ama,” utanarak fısıldadı , “bir tane daha alalım,’ diye tutturan benim.” Sıyrılan kısa pantolonu çekiştirirken kafesin boncuklarını okşadı. Önerisinin sonucunu kaygıyla bekliyordu.

“Adı gibi kendisi de sevimli ,” dedi arkada oturanı öne eğilip dokunaklı bir sesle.

Coşkuyla , “Hem de nasıl!..” diye yanıtladıktan sonra kaşları çatılıverdi. “Erkek adına hiç benzemiyor ?!” Giz verircesine açıklarken çekingendi; “ Şey... Aynadakinin de adı Cicim.”

Kafes sarsılınca uçuyor, aynanın salınımı azalınca çıtadaki yerine konuyordu. Öpücük sesleri sıklaşmış, güçlenmişti. Yüzü asılanlar olsa da gülümseyenler çoğalıyordu. Düşünceleri çapraşıktı. Cicim’de yoğunlaşanlar kendilerini onunla kıyaslamaktan alıkoyamıyordu.

Beklentilerin gerçekleşmesine ayna yetmiş miydi yoksa? Kuşçuya oysa çok yaklaşılmıştı. Mutluluğa uzanan sapaklı yolda ikiyüzlü ayna ile dişi kuşun acımasız yarışıydı bu; sevecence başlayıp kıyasıyaya dönüşen. Gerçek yarışmacıysa kucaktaki kafeste aynaya öpücükler konduruyordu.

‘Çift alın ,’ diye uyaran satıcıyı düşünemiyorum; yüreğim oynuyor, gözüm yarışta.

YARIŞ / SEÇKİN GÜNDÜZ
0 kişi beğendi
İsmailoğlu Mustafa YILMAZ inceleme yazdı.
@ismailoglumustafayilmaz - 8 Nisan 2017 Cumartesi 10:58:13

Yüce duygularla beğendim...
Taktirlerimle beğendim...
...................................... Saygı ve Selamlar.
0 kişi beğendi
İsmailoğlu Mustafa YILMAZ inceleme yazdı.
@ismailoglumustafayilmaz - 8 Nisan 2017 Cumartesi 10:58:12

Yüce duygularla beğendim...
Taktirlerimle beğendim...
...................................... Saygı ve Selamlar.
0 kişi beğendi
Tüm Kitap Yorumları

Rozetleri

Tavsiye Kitaplar Tümü

Ne Dediler? Tümü

Mesut Özünlü
Mesut Özünlü
5.7.2022 17:30:13
Güzel insan, seni sayfanda her gördüğümde yüreğim ...
Yusufmansiz
Yusufmansiz
7.11.2018 15:48:05
Aşk insanı, gönül eri, dava adamı, Allah razı ols...
ECE AYKAN
ECE AYKAN
20.8.2018 20:24:33
Dostluğu,
Sevgiyi ve geleceği…
Aşımızı,
Ekme...
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.