Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Türk Kitabı - Türk Kitapları

Türk konu başlığında toplam 311 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Türk kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Yaşar Yılmaz

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

'Ancient Cities of Turkey A Guide to the Ancient Cities of Turkey: From Anatolia to Thrace Because Anatolia and Thrace have historically served as land bridges joining Europe and Asia, these areas today enjoy an abundance of ancient and antique city sites. One would be hard-pressed to find any other plce that has such magnificent and unique historical remnants. Dating to 9600 BC, Göbekli Tepe, ..»»
Muzaffer İlhan Erdost

Onur Yayınları

Sivil" İşgale "AK" Tezkere

Dinin Siyasallaşması, Eğitimin Dinselleşmesi, Bilimin İslamlaştırılması

"Bilim, Dine Tutsak Ediliyor"

"Küreselleşme, Ortadoğu ve Avrasya"

Sevaj ve Barıj (Bir Alaysama)

Savaş ve Savaş

BOP`tan Türeyen Türevler

12 Eylül Üzerine

12 Eylülün 11 Yılı

Geri İstiyoruz Onları

Muzaffer Erdost`tan Mektup

Toplumsal Değişme ve Yazına Yansı..»»

Öner Kocabeyoğlu

Masa Yayınevi

Doğum tarihleri 1901 ile 1944 arasındaki, on sekiz ressam, tiki heykelci, yirmi sanatçı. Her biri kendi yolunda yürümüş (hayatta olanlar hâlâ yürümekte), bazıları birbirine yakın durmuş, birbirinden etkilenmiş; bazıları günün moda ya da egemen sanat anlayışına sırtını dönmüş, hatta ona karşı bir yol izlemiş. santralistanbul'da 10 Mart-19 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek..»»
Samim Bilgen

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Yayınları

1. Prelüd ve Türkü (Bir halk türküsü üzerine) Prelud and Folk Song (from a thema of folk song 2. Güzel Yar... (Halk Türküsü) Beautiful Sweetheart ... (a Folk Song) 3. Hey Dağlar... (Halk Türküsü) Oh Mountains... (a Folk Song) 4. Senin Bahçende... (***Merihten gelen telsiz*** müzikalinden) In your Garden... (from the musical of 'Wireless from Mars') 5. Masal müziği, sol..»»
Evin İlyasoğlu

Pan Yayıncılık

20. yüzyılla birlikte gelen yeni güzelduyum bütün sanat dalları gibi müziği de peşinden sürükledi. Türk bestecileri de 1920`li yıllardan başlayarak çağın yeni müziğine örnekler verdiler. Kendi seslerini, evrensel yöntemlerle birleştirdiler, geleneklerini çağın sesiyle örtüştürdüler.

İlk kuşaklar çağın öncü akımlarını izleyerek, geleneksel Türk müziğinden yola çıktılar ve besteciliğin yanısı..»»

Metin Yurtbaşı

Kendi Yayını

"Bir ulusun en kapsamlı göstergesi atasözleridir. Türk atasözleri ise düya atasözleri arasında en zengin ve en seçkin bir nitelik taşır. Çok eski bir tarihin soylu yaşamını yansıtan bu sözlerin başka uluslara bildirilmesi, evrensel bir eğitim değeri taşıması yanında, ulusumuzun büyüklüğünü dünyaya tanıtmak gibi yüksek bir yurtseverlik hizmetidir. Sayın Metin Yurtbaşı, bol kaynaklar üzerindeki y..»»

Ahmet Baytaş

NTV Yayınları

Yıllar süren çalışmalara dayanan “Butterflies of Turkey” uluslararası bir çalışma.

800 kelebeği tek tek fotoğraflayan ve anlatan Ahmet Baytaş, New York’ta yaşayan bir iktisat profesörü ama aynı zamanda dünyanın önde gelen kuş ve kelebek gözlemcilerinden biri.

Dünya kelebek gözlemcileri tarafından dört gözle beklenen kitabın Türkçesi de 2008’de yayınlanacak.

Boğaziçi Üniversitesinde..»»

Kolektif

Ada Müzik Dağıtım

The Resource for the Independent TravelerFor over forty years ***Let's Go Travel Guides have brought budget savvy travelers closer to the world and its diverse cultures by providing the most up-to-date information.Includes: - Over 6,000 entries at all price levels for lodging, food, attractions, and more- Must-have tips for planning your trip, getting around, and staying safe- The bes..»»
Alafranga Yemekler

İnkılap Kitabevi

Yemek - İçki»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.