Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Tepedelen Kitabı - Tepedelen Kitapları

Tepedelen konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Tepedelen kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mahmut Çetin

Emre Yayınları

“Tepedelenli Ali Paşa ve Halil Hamit Paşa`dan Kemal Derviş`e Dededen Toruna Genetik İhanet!” Evet, kitabımızın sunumu bu…
Birisi bağımsız devlet kurma sevdasında, diğeri yabancılarla işbirliği yaparak padişahı devirme sevdasında iki dedenin torunudur Kemal Derviş… Bir dönem emperyalizmin genel valisi gibi hareket eden Devlet..»»
Mahmut Çetin

Emre Yayınları

Tepedelenli Ali Paşa ve Halil Hamit Paşa''dan Kemal Derviş''e Dededen Toruna Genetik İhanet!.. Evet, kitabımızın sunumu bu... Birisi bağımsız devlet kurma sevdasında, diğeri yabancılarla işbirliği yaparak padişahı devirme sevdasında iki dedenin torunudur Kemal Derviş... Bir dönem emperyalizmin genel valisi gibi hareket eden Devlet Eski Bakanı Kemal Derviş, bu kitabın temel olgusu... K..»»
Hamiyet Sezer Feyzioğlu

İş Bankası Kültür Yayınları

Osmanlı İmparatorluğu için 19. yüzyılın başlangıcına, taşrada nüfuzu giderek artan yerel güç odaklarıyla merkezi iktidarını yeniden pekiştirmeye çalışan saltanatın arasındaki mücadele damgasını vurmuştur. Âyân ve eşraf olarak anılan bu güç odaklarından biri de III. Selim ve II. Mahmud döneminde yaşayan Tepedelenli Ali Paşa’dır. Ali Paşa ve ailesi, 1787-1822 yılları aras..»»
Entela Muço

Eser Kitap

Bu kitapta 19. yüzyılda Yanya Valisi olarak ün kazanan Tepedelenli Ali Paşa'nın hayatı, ailesi ve siyasi, ekonomik, sosyal faaliyeti üzerinde durulmuştur. Yanya'daki çiftlikleri ve bu bağlamda sosyo-ekonomik ilişkileri ile çiftliklerin büyüme nedenleri incelenmiştir. Başbakanlık Osmanlı Arşivi ve Arnavutluk Bilimler Akademisi Tarih Ensitüsü Arşivi'ndeki dokümanlara dayanılarak yapılan..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.