Umudunu kaybetmiş olanın başka kaybedecek bir şeyi yoktur. -- Boise Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.-- J. Harris [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Tatbik Kitabı - Tatbik Kitapları

Tatbik konu başlığında toplam 27 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Tatbik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hasan Özkan

Legal Yayıncılık

* 14 Nisan 2004 tarih ve 5133 sayılı Yasa ile Değişik Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Yasa ve Aile `Mahkemeleri* Türk Medeni Yasasıyla İlgili Aile Hukuku Davaları (Nişanlanma, Evlenme, Boşanma, Nafaka, Mal Rejimleri, Soybağı ve Diğer İlgili Davalar)* Ailenin Korunması Önlemleri* Aile Hukukuyla İlgili Yabancı Ülke Mahkeme Kararlarının Tenfizi ve Tanınması* Konularla ..»»
Hasan Özkan

Legal Yayıncılık

Bu çalışmada yasalarda ki değişiklikler ve yeniden kabul edilen yasaların özellikleri göz önünde tutulmuş, özellikle, HMY' nun kabulü ile Mahkemeler arasındaki görev değişiklikleri nedeniyle Asliye Hukuk Mahkemelerinde görülecek davalar anlatılmaya çalışılmıştır. Bu (8) nolu kitap da Komşuluk Hukuku ile ilgili Asliye Hukuk Davaları inceleme konusu yapılmıştır. Yasalardaki yeni hükümlerine göre ..»»
Hasan Özkan

Legal Yayıncılık

Bu çalışmalarda yasalarda değişiklikler ve yeniden kabul edilen yasaların özellikleri gözönünde tutulmuş, özellikle, HMY'nın kabulü ile Mahkemeler arasındaki görev değişiklikleri nedeniyle Asliye Hukuk Mahkemelerinde görülecek davalar anlatılmaya çalışılmıştır. İş bu (14) nolu kitapda Kamulaştırma Davaları, Kamulaştırma bedelinin mahkemece tespiti ve zilyedin hakları, kamulaştırma yerine irtifa..»»
Hasan Özkan

Legal Yayıncılık

Tahliye Davaları-6570 Sayılı Taşınmaz Kiraları Hakkında Yasayla İlgili Tahliye Davaları-Borçlar Yasasıyla İlgili Tahliye Davaları-Adi Kirayla İlgili Tahliye Davaları-Gelir (Hasılat) Kirası ile İlgili Davalar-İcra ve İflas Yasasıyla İlgili Tahliye Davaları ve Tahliye İşlemleri-634 Sayılı Kat Mülkiyeti Yasasıyla İlgili Tahliye Davaları-Diğer Özel Yasalarla İlgili Tahliye İşlemleri ve Tahliye Davalar..»»
Hasan Özkan

Seçkin Yayıncılık

Aile Mahkemelerinin görevi kapsamına alınmış, bir kısmı ise yasalardaki bazı değişiklikler nedeniyle konularında yapılmış yeni düzenlemeler paralelinde görev dışı kalmış davalar 6.basımda kitaptan çıkartılmış; buna ek olarak 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu`nun kabulü ile Asliye Hukuk Mahkemelerinin kapsamına giren davalar inceleme konusu olarak alınmıştır. Güncelleştirilen bilgilerle bunlara ait me..»»
Hasan Özkan

Seçkin Yayıncılık

Kitap iki bölüm halinde hazırlanmıştır. Birinci bölümde ceza davalarında keşif ve tatbikatı; ikinci bölümde ise, keşifle ilgili hukuki mevzuat (yasalar / tüzükler) açıklanmıştır. Öncelikle keşif hakkında bol miktarda keşif tutanağı, bilirkişi raporu, keşiflerle ve bilirkişilerle ilgili Yargıtay kararlarına yer verilmiştir.»»
Nizam İpekçi

Arıkan Yayınları

İçindekiler; İcra ve İflas Yasası İlamların İcrası İlamsız Takip Haciz Yolu ile Takip İflas Yolu ile Takip İflasın Hukuki Neticeleri İflasın Tasfiyesi İhtiyati Haciz Kiralar Hakkında Hususi Hükümler ve Kiralanan Gayrimenkullerin Tahliyesi İptal Davası »»
Hasan Özkan

Legal Yayıncılık

- Haciz Yoluyla İcra Takibi - Kamu Hukuku Borçlarının Takibi - İcra Takjibinde Tatiller Ve Talikler - Tereke Borçlarında İcra Takibi - İcra Takiplerinin Geriye Bırakılması (Taliki) - Sırasında Sürelerin İşlenmesi »»
Ahmed Akgündüz

Osmanlı Araştırmaları Vakfı

Vakıf medeniyetinin temel esaslarını teşkil eden vakıf hükümlerini, vakfın tarifini, vakıf çeşitlerini; camilerin, köprülerin, medreselerin ve Ayasofya gibi müesseselerin hukukî durumlarını; vakıf hukukunun aslî ve istisnâî hükümlerini ve ayrıca bu kitap ile alakalı bir gazete yazarının iftiralarına verilen cevapları ihtivâ etmektedir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Hafız Selim Mekkeli

Şenyıldız Yayınevi

Mufassal ve Tatbikatlı Büyük Namaz Hocası İslamın Beş Şartı»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.