Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Talimat Kitabı - Talimat Kitapları

Talimat konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Talimat kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hakan HakeriYener Ünver

Seçkin Yayıncılık

Modern tıp hukukunda hastanın iradesi en belirleyici kuraldır. Bu kuralın bazı hukuki istisnaları olsa bile, tıp hukukunun her alanında bu kural geçerlidir. Özellikle yaşlı veya ağır hastalar, başta tıbbi sebepler olmak üzere çok etkenden dolayı her zaman farklı koşullara ve farklı sağlık durumları içindeki konumlarını ilişkin yapılabilecek veya yapılmaması arzulanan ya ..»»
Nir Hezroni

Garaj Kitaplar

Bir Psikopatın Günlüğü adlı kitabıyla dünya okuru ile aynı dönemde Türk okuruna da ulaşan Nir Hezroni, ilk romanındaki gibi heyecanı ve gerilimi kelime kelime inşa etmeye devam ediyor. İlk romanda (Bir Psikopatın Günlüğü, Garaj Yayınları, Haziran 2017) günlüğünü okuyarak tüyler ürpertici hikayesine dahil olduğumuz Ajan 10483’ün bu kitapta planlarını inşa etmesine şahit oluyoruz. Teşkilat’tan in..»»
Doris Lessing,Doris Lessing

Delidolu

Cehennemden Çıkmaya Hazır mısınız? 2007 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Doris Lessing'in kaleme aldığı Cehenneme İniş Talimatnamesi, hafızasını kaybeden ve gerçeklikle bağını yitiren bir adamın deliliğin kıyılarında gezinen ''uyanış'' öyküsünü anlatıyor. Neredeyse her cümlesinde yeni fikirlerin yankılandığı, gerçeklik ve deliliği algılayışımızı bambaşka bir boyuta taşıyan bu kışkırtıcı eser, ken..»»
Kolektif

Yeditepe Yayınevi

Dünya tarihi sahnesinde siyasi, iktisadi, kültürel ve manevi aktörleri yöneten perde arkası oyun kurucularına ve faaliyetlerine ilişkin iddialar mevcuttur. Ancak, Katolik Kilisesi’nin en etkin ve gizemli cemaati olan Cizvitleri ve onların 16. yüzyıldan günümüze uzanan çok yönlü faaliyetlerini incelemeden Dünya ve Türkiye tarihi yeterince anlaşılmayacaktır. Cizvitler ve..»»
Rosa Montero

Arkabahçe Yayıncılık

Jonathan Swift

Babil Yayınları-İstanbul

Karşı Kıyı Yayıncılık "underground" edebiyatın en ünlü temsilcilerinin yer aldığı hikâye seçkisi derledi. Bu kitap Cocteau, Babel, Farrell, Genet, Schwartz ve Carver gibi edebiyatçıların hikâyelerine yer vermekle birlikte, bu edebiyatçıların kısa birer biyografisini de kitapta bulabileceksiniz. Jean Genet - Açlık"... Uzun süredir açlık çekiyordu, hatta bacağını kesip yemeyi bile düşünmüştü. Pen..»»
Erdal Şimşek

Neden Kitap

-Yaşanan son terör olaylarının düğmesine İMRALI dan mı basıldı?
- Roj Tv`den yapılan açıklamalar İMRALI merkezli mi?
- Abdullah Öcalan hangi ünlü gazetecilerle irtibata geçti?
- Hangi siyasi parti lideri Abdullah Öcalan`la haberleşiyordu?
- Leyla Zana`nın partiden uzaklaştırma talimatı İMRALI`dan mı geldi?
- PKK`nın faaliyetlerinin artmasında Öcalan`ın Şubat 2005`t..»»
Robert Ludlum

Remzi Kitabevi

Janson Talimatı»»
Evren Kuçlu

Ebabil Yayınları

Şiirde müziği düzyazılaşmaya karşı bir set olarak inşa eden Kuçlu'nun ritmik yapısı Talimatlar'la mükemmelleşme sürecine giriyor. "Çok sert" bir toplumsal hayat eleştirisi sunan Talimatlar şiire üst seviyeden başlayan bir şairin emin adımlarla ilerleyişine şahitlik ediyor. Evren Kuçlu, ikinci kitabı Talimatlar'la daha büyük ve daha bütüncül bir dünya kuruyor. İlk kitabıyla gerçek bir yetenek..»»
İrfan Gülmez

Nobel Bilimsel Eserler

“Teniste yapılan her vuruş birbirinden farklıdır. Oyuncular yapmış oldukları bir vuruşu bir daha tekrarlamazlar. Topa vuruşta yeni bir tutuş, yeni bir adım alma, yeni bir raket raylaması ve yeni bir topla buluşma bölgesi söz konusudur. Bu nedenle vuruşlar biyomekaniksel prensipler doğrultusunda uygulanmalı ve taktikler ona göre planlanmalıdır. “Bu kitapta vuruşların gerçekleşmesi esnasındaki ana v..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.