Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Stres Kitabı - Stres Kitapları

Stres konu başlığında toplam 90 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Stres kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Richard A. Bryant

Prestij Yayınları

Bu kitap, ilk kez 1994`te DSM-IV`e bir tanı kategorisi olarak tanıştırılmasından beri akut stres bozukluğu hakkındaki ilk kapsamlı klinik metindir. Yazarlar, Akut Stres Bozukluğu olan kişilerin tanınması ve tedavi edilmesi yolu ile Travma Sonrası Stres Bozukluğunun gelişimini önlemenin mantıksal temellerini ve tekniklerini özetliyorlar. Alana öncülük eden klinik ve araştırma deneyimlerinden yol..»»

Ali Karakuş

Ensar Neşriyat

Elinizdeki bu kitap, bir tezi savunmak veya doktorluk iddiasında bulunmak için yazılmış değildir. Kur'ân ve Sünnet ışığında, telkinler yapılarak, insanların huzurunu sağlamaya yöneliktir. Bu kitapta, hayatın safhalarını küçük kesitler halinde anlatmaya çalıştık. Okuyucunun dikkatini çekmek için de, her konunun başına, onun özeti sayılabilecek bir âyet-i kerime veya hadîs-i şerif ile başladık. B..»»
Cary Copper

Dünya Yayıncılık

İşte ve evde baskılar bizi strese karşı zayıf bırakır. Mutlaka hayatımızı mahvetmesi gerekmez. Bir Haftada Stres Yönetimi, stresi tanımlama ve başedebilme, idare edebilme ve önleme stratejilerin hepsine ilişkin var olan mitleri değiştirmektir. Bahsedilen konular aşağıdaki soruları cevaplandırmanıza yardımcı olacaktır. - Stres nedir? - Stres ne zaman zararlıdır? - Stresin nedeni nedir? - Neden baz..»»
Vedat Işıkhan

Sandal Yayınları

Çalışma hayatındaki mutluluğumuzu, sağlığımızı, güvencemizi, kendimize olan saygımızı ve zihinsel dengemizi tehdit eden durumlarda, stres bizi erken uyaran bir sistemdir. Stres doğru ve faydalı olarak yönlendirilse, ümitlerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmekten alıkoyan engelleri aşmamız için bize cesaret verecek bir unsur olabilir. Eğer bu uyumu sağlayamassak bu bizim için, hastal..»»
Vedat Işıkhan

Sandal Yayınevi

Çalışma hayatındaki mutluluğumuzu, sağlığımızı, güvencemizi, kendimize olan saygımızı ve zihinsel dengemizi tehdit eden durumlarda, stres bizi erken uyaran bir sistemdir. Stres doğru ve faydalı olarak yönlendirilse, ümitlerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmekten alıkoyan engelleri aşmamız için bize cesaret verecek bir unsur olabilir. Eğer bu uyumu sağl..»»
Gordon Faulkner

Sistem Yayıncılık

Stres hem akut, hem de kronik olarak kategorize edilebilen bir hastalıktır. Çigong gibi birçok Çin egzersizinin, stresin üstesinden gelme konusunda çok başarılı oldukları bilinen bir gerçektir. Eski bir Çin uygulaması olan Çigong, beden ve zihin arasında uyum sağlamak için, fiziksel hareket ve hassas nefes alma tekniklerini birleştirir. Batı'da hızla popülarite kazanmaktadır. Tamamı görs..»»
Arthur R. Jeon

Pegasus Yayınları

Bu, akıllıca yazılmış, anekdotlarla dolu kitap, karmaşık bir ortamda bile ruhsal dinginlik içinde yaşanılabildiğini ortaya koymaktadır.

- Yoga Journal

Onun zekice hazırlanmış, kırsal ve eğlenceli dünyası, şehir içinde dharma yaşanmasını olanaklı kılıyor.

- Catherine Ingram, Passionate Presence yazarı

Dosdoğru anlatımı, duyarlı ve nesnel yaklaşımı ile Jeon, insanın sinirlerini bo..»»

Emel Özer

Hayykitap

Kan şekeri ayarını sağlamak ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek için diyebetli kişi öncelikle nasıl beslenmeli gerektiğini öğrenmeli ve aldığı bilgi ile yemek planını günlük yaşam akışına göre kendisi oluşturmalı. Bu öğün planlama yöntemi, diyebetli bireyi "diyet" yapma zorunluluğundan ve stresinden uzaklaştırıyor. Kişinin yaşam kalitesini artırıyor. »»

Gül Eser Çetin

Beta Yayınları

*Duygular *Toplumsal Cinsiyet *Stres *Araştırma *Duygular, örgütsel davranış alanında çok fazla dikkate alınan konu başlıklarından birisi değildir. Bu kitabın ortaya çıkışının temel nedeni, duyguların kişisel hayatımızda sahip olduğu önemli role rağmen iş hayatında görmezden gelinen bir unsur olmasıdır. Günlük hayatımızın büyük kısmını geçirdiğimiz iş ortamında, duyg..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.