SA
3 şiiri kayıtlı

SEVGi SOZLERi

SATARA
  5,0 / 1 kişi ·1 beğenme · 6 yorum · 5788 okunma

SEVGi SOZLERi- Kum tanesi bir özlemse seni kumsallar kadar özledim...
- Olmadı sensiz olmadı gözlerim sözünde durmadı ağladı yokluğuna ağladı yüreğim seni unutmadı...
- Ben senin gözbebeklerinde kaybolmayı sevdim,seninleyken sana doyamamayı sensizkense doyasıya seni yaşamayı sevdim..
- Dünyadaki herkes için herhangi birisin, ama herhangibiri için dünyalara değersin.Ne yazıkki yüregimde mahkumsun hemde sevildiğini hiç bilmeden.
- Sevginin kutsallığını biliriz biz yüreğimiz rehin yüreğimiz darağacında iken bile, ölüme küsüp sevmeyi sevdik biz...
- Mavilere bürünüp okyanus olmayı, Yeşillere bürünüp doğa olmayı, Sarılara bürünüp doğa olamayı, hepsinin masumiyetine bürünüp doğa olmayı, Hepsinin masumiyetine bürünüp senin olmayı isterdim.
- Hani gözler vardır gözleri anlatır. Hani sözler vardır gözleri ağlatır. Hani anılar vardır değeri geç anlaşılır. Birde ?AŞK? vardır, seni anlatır...
- Bir kıvılcım düşer önce büyür yavaş yavaş, bir bakarsın volkan olmuş seninle arkadaş...
- Bir bebek özleminde, bir menekşe kokusunda seni aramak varya bu hep böyle, böyle gider mi?
- Seni yıldızlara benzetiyorum. Onlar kadar uzaksın. Ama bir tek fark var, onlar milyonlarca sense bir tanesin...!
- 3 türlü arkadaş vardır. Biri ekmek gibidir, her zaman bulunur. Biri ilç gibidir , lazım olunca bulunur. Biride virüs gibidir, boşuna arama o zaten seni bulur.
- Geçiyor günlerim gecelerim, hayalin vee serabınla, sevda zindanlarında. Varlığın ellerimin ve gözlerimin kelepçelerde olduğu bir yudum, su sevda çöllerinde.
- Rüzgarın kemanını çaldığı ve damlaların pencereye vurduğu soğuk bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler senin olsun....
- Seni seviyorum dediğin zaman yalan söylüyor olsan bile bu sözü bütün gerçeklere değişmeye hazırım ve olurda beni sevmediğini söylersen ben yine seni sevmeye devam edeceğim...
- Kalbimin derinliklerinden gelen bir çıığlık var tıpkı rüzgarın uğultusu gibi bedenim duru bir göl gibi, ruhum ise susuz kalmış bir çiçek gibi sessiz ve hareketsiz. Beni bu dertten ancak sen kurtarabilirsin.
- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama her yağmur yağdığında şemsiyeni acıyorsun... Güneşi sevdiğini söylüyorsun ama her güneş açışında gölgeye kaçıyorsun.... Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun her rüzgar estiğinde pencereni kapatıyorsun. İşte bende bundan korkuyorum sevgilim...! Çünkü sende beni sevdiğini söylüyorsun...
- Sensizlik kor gibi düşer yüreğime ama yakmaz, beni o ateş sadece sen beni bir gün terk edip gidersen yakar ...
- Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder, büyükleri ise yüceltir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp ateşi yükselttiği gibi.
- Neden durmadan yağıyorsun yağmur, neyi ıslatmak istiyorsun? Cadde ıslak kaldırımlar ıslak, gözlerim ise zaten ıslak...!
- Seninle bir pergelin iki kolları gibiyiz, ne kadar dönersen dön yine aynı yerde karşılaşacağız.
- Sevgi güzellik ister gülüm, güzellik emek ister. Güzellik tende değil gülüm, yürekte ateş ister.
- Mutluluk bir evren, mutsuzluk küçük bir gezegen olsun, mutluluk senin mutsuzluk benim olsun...
- Bizim gönlümüzde ırmaklar vardır, köpüklerinde hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim gönlümüzde dostlar vardır günler ayrı geçtiğinde üzüldüğümüze o...
- Bugün ağlamayı düşünüyorsan sakın yapma! Çünkü bir yerlerde senin bir tek gülüşün için yaşayan biri var.
- Sevmek seni seviyorum demek değil seni seviyorum derken titremektir...!
- Dolunay ne güzel aydınlatıyorsun karanlığı. Rüyanda gül bahçelerini gör çünkü o bahçenin bir parçasısın...
- Acı hüzün yıldızlar kadar uzak, mutluluk ise gözbebeğin kadar yakın olsun, umarın gerçeklerinmutluluk, mutlulukların sonsuz olsun ..
- Zifir saçlarını savur içimde, küller havalansın yürek tutuşsun bölsün soluğumu paslı bir bıçak hayalim içinde düşüp yorulsun ..
- Sana olan sevgimi dağlara yazmak istedim, sevgim kadar büyük dağ bulamadım.
- Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış derler o zaman onuncu köyden sesleniyorum. SENİ SEVİYORUM...
- Dağların tepesine çıkıp ?SENİ SEVİYORUUM? Diye bağırmana hiç gerek yok, herhangi bir gecede herhangi bir yıldıza bakarak usulca ?SENİ SEVİYORUM? Demen yeterli... tıpkı benim yaptığım gibi. ?SENİ SEVİYORUM?...
- Ağlamak uzak gülmek hep seninle olsun ama bir gün illede ağlaman gerekirse oda mutluluk için olsun.
- Ben seni unutmak için sevseydim adını kalbime değil, güneş çıktığı zaman kaybolacak olan buğulu cama yazardım.
- Al vur hançeri kana bulansın fazla vurma derine çünkü orda sen varsın...
- Seni sevmek yanlışlık ise asla doğru olmak istemiyorum.
- Aşk dudaklarda kahkaha değil gözlerde yaştır. Maksat sevgi uğruna ölmek değil uğruna ölecek sevgiyi bulmaktır.
- Birçok insan tanıdım hepsi yıldızlar gibi parlıyordu... Bense güneşi seçtim bin yıldızdan vazgeçtim.
- Beni ateşlere at bütün vücudum yansın yalnız kalbimi bırak çünkü orda sen varsın.
- Toprağa sarılırken köklerim, sanırım ggök benim güneş benim... güzeldi birbirinden hayalin ve günlerim...
- Yüreğine buruk bir acı dolarsa. Gözlerrin uzaklara dalarsa, kulakların çınlarsa ve kalbin bir dosta ihtiyaç duyarsa...
- Senin kanadın olmak isterdim, ben olamadan uçma diye... Senin baharın olmak isterdim ben olamadan açma diye...
- Gün aşırı özlemek güzel, seni anımsayııp gülümsemek güzel, seni senle yaşamak bambaşka bir güzel.
- Her şey yerinde güzeldir. Ağaç toprakta, bulut yağmurda, sense kalbimde...
- En koyu mavilikleri avucuna, en içten mutlulukları gözlerine, en derin sevgileri kalbine usulca bırakıyorum. Her zaman sevgiyle kal.
- Seni dağlara yazsam yağmurlar, gökleree yazsam bulutlar, gözlerime yazsam göz yaşlarım siler. Seni kalbime yazdım artık kimse silemez.
- Benim için seni görmek suya benzer, seeninle yaşamak ise nefes almaya... Susuz üç gün yaşarım ama nefes alamadan asla...
- Bana erken yattığım için deli diyorlar, salaklar rüyamda seni gördüğümü bilmiyorlar...
- Ben kirpiklerinde bir nem tanesiyim, gözlerinde bir gözyaşı damlası... sakın uyanma gözlerini sakın açma, çünkü o gözlerinin içinde ben varım...
- SENİ SEVİYORUM... Seni yanımda hissettiğim zaman üzüntülerimi alıp onların yerine şimdiye kadar kimsenin başaramadığı o güzellikleri o sıcaklığı, o ışığı koymayı başardığın için aşkım...
- Yıldızlar vardır geceyi güzelleştirmekk için, çiçekler vardır: kırları süslemek için, sevgiler vardır: kalpleri birleştirmek için, insanlar vardır dostluğu yaşatmak için...
- Dünyada birçok insan var kimi mutlu kimi mutsuz, kimi ağlıyor kimi gülüyor, ama bütün mutluluk ve güzelliklere layık olan biri var... oda şu an mesajımı okuyor...
- Sahiller dalgayı nasıl beklerse, gökyüzü mehtabı nasıl özlerse, kara topraklar suya nasıl hasretse, sende benim hasretimsin.
- Sen gönlümdeki renkli çiçek açmalısın bahar geldi diye çünkü ben seni sevdim...
- Seni bir goncayken sevdim, şimdi gül oldun. Seni bir yağmur damlasıyken sevdim şimdi göl oldun. Ben mi? Ben bu çöldeyim şimdi sende serabım hiç dokunamadığım.
- Bir yanmaz yürek denirmi ona, sevmek hharam, yüreğinde ateş olamayana. Bir gününü sevgisiz geçirdinse yazık, en boş geçen günün o gündür, inan bana...
- Ömrüme yetecek bir aşk ararken seni buldum. Şimdiyse aşkıma yetecek bir ömür arıyorum. Seni çok seviyorum.
- Sevgi kadar gerçek düşler kadar, güzell yarınlarda mutluluklar istiyorum seninle.
- Yine seni severdim bir kalbim daha olssa, yine sana adardım bir canım daha olsa, uğruna akıtırdım bir damla kanım olsa, seni görmektir derim son dileğim olsa...
- Dün kalbime atılmış bir tohum idin, bugün ise köklerinle kalbimi saran bir çiçek.
- Bazen asi olur seller, çağlayana dönüşşür köpüren kuduran suyun üstüne bir sessizlik kaplar, birikir bir göl olur. Öyle oluyorum sensiz olunca
- Yine sıçrayarak uyandım uykumdan,ağlayyasıya özlemiştim seni, bir özlemki birikmişti gözkapaklarımda, dokunsalar ağlayacaktım inan neye yarar gökyüzünde güneş, sen yokken yanımda.
- Bir gün bir rüzgar eserse oralara, seninle olan aşkımızı fısıldasın kulaklarına... unutma sende o rüzgarla bir tutam sevgi gönder bana.
- Seni renk renk dusunmek,cicek cicek koklamak.Kah denizde kah ruzgarın esintisinde,aradıgım heryerde yanımdasın.kalbimin en derinliklerinde yanımdasın.
- Birgun bir ruzgar eserse oralara,seninle olan askımızı fısıldasın kulaklarına...unutma senle o ruzgarla bir tutam sevgi gonder bana.
- Ben seni sarkılardaki notalar gibi,gokkusagındaki renkler gibi sevdim.Simdi dilimde bir sarkı.Gonlumde ise rengarenk acan bir ciceksin.
- Hani yıldızlar dayanamaz arada bir kayarya.Hani kardelen goge asık olurda yuzunu karın altından cıkarırya boylesine dayanılmaz bir hasretle su yuregim sana vurgunya.
- Bu dunyayı istedigin renge boyayıp, bu rengi insanlara tum sevginle dagıt. Kendini sevginin rengi diye tanıt.Cunku senin varlıgın sevgiye en guzel kanıt.
- Sen seni ozleyenlerin ozleminden habersiz ozlemle ozletensin. Sen ozlenenler arasında en cok ozlenendin. Belki kaybolup gideceksin, Fakat bitmeyeceksin.
- Gecenin karanlıgından gunduzun aydınlıgına. S uyun bulanıklıgından, bulutun utangaclıgına ve dunun umutlarından, bugunun yasanmıslıgına uzaman kocaman bir merhaba.
- Birgun ıslak sokaklar boyu dostlugu ararsan, bir dag eteginde bir deniz kenarında, gozlerinden yaslar akarsa , uzat bana elini, ben senin yanında olacagım.
- Bir damla gozyası olamak isterdim, gozlerinde dogamak yanaklarında yasamak ve o dudaklarında olmak.
- Yatagını gul yapraklarıyla, hayallerini papatyalarla susledim, uzerini sevgimle orttum, kabuslarını ben aldım ki, en tatlı ruyalar seninle olsun diye.
- Birgun gunesin bile buz tuttugu yanan bir ates gorursen, bil ki senin icin yanan kalbimdir.
- Ne seni unutacak zaman gececek, nede gecen zaman seni unutturmaya yetecek. Bırakıp gitsende beni, seni unuturum sanma.Zaman alısmayı ogeretir, ama unutmayı ASLA.
- Yurek umutlara gebe olalı beri,dostluklar ayrılıklara yenik dusmedi hic. Gonlumuz darcındayken bile dostlarımızı sevmeyi sevdik biz.
- Ben seni beni sevesin diye degil. Baskalarının seni daha az sevmesine kıyamadıgım icin sevdim ve ben senin ne oldugunu bilmeden, ama senin icin sevdim.
- Sarıya inat agac hala yesermekte, geceye inat gun hala agarmakta, olume inat insanlar hala yasamakta, ben sana inat hala seni sevmekteyim.
- Bembeyaz kar gibi tertemizsin, ikinizin renginide seviyorm. Kar usutuyor sen ısıtıyorsun, kar eriyor sen eritiyorsun. Sen varya sen.
- Bir gun gelirde unuturmus insan en sevdigi hatıraları bile. Bari sen her gece yorgun sesinle saat onikiyi vurdugu zaman beni unutma.
- Bu gece sana bir guvercin gonderiyorum. Kanadında mutluluk yureginde sevgi ve savkat, gagasında iyi geceler opucugu var ona iyi bak.
- Dostlukların basladıgı, sevgilerin birlestigi, belki durgun, belki yorgun, yinede mutlu, yinede umutlu sevgi dolu nice yarınlara.
- Gulmek icin mutlu olmayı bekleme. Belki mutluluk gulusunde saklıdır. Sakın aglama, biryerlerde senin birtek gulusun icin yasayan biri vardır.
- Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim. Ben seninle Agrı dagının mistik havasınd acay icebilme ihtimalini sevdim.
- Beni gormek mi istiyorsun.Dur az daha gece olsun. Beni duymakmı istiyorsun, bekle biraz daha ruzgar cıksın. Beni dusunmekmi istiyorsun. beni dusunuyorsun...
- Ozlemlerin ozleminden cıkıp gelen sevgi seli. Guzellikler deryasına gittigin yola sevgisiz gonulleride katki viran olmus bu gonuller, sevgiyi tatsınlar senlensinler.
- Sevginin ılık ve guzel olan esintisi; ruhumun derinliklerinde yankılanan icten, sevgi dolu sesin, ne hos bir seda bırakır. icimdeki sevgiye sevgi katar.
- insan ihtiyarlayabilir, mekan eskiyebilir, fakat sevgi daima ter-u taze kalabilen solmaz bir guzelliktir ve guzelliklerin guzelliklerini ebedi kılan bu sevgidir.
- Sevgi sadece mutluluk nese degildir; belki hasrettir gozyasıdır, huzundur. Bu yuzden sinem yanarken tebessum etmeye calısıyorum.
- Dost deniz kenarında tas toplamaya benzer, once birer birer toplarsın sonra yavas yavas atmaya baslarsın. Yalnız azılarını atmaya kıyamazsın, iste sen onlardansın.
- Sevgi arkada kotulukleri bırakarak, tum guzellikleri bulmak adına, sonsuz bir yola dogru hareket etmektir. Sevmek ise engelleri aldırmadan o yolda yurumaktir.
- Sevgi hediyelerle buselesen , bakıslarda yakalanan en katı kalplere dahi gumruksuz sızan en kutsal duygudur.
- Sevgi insanlıgı aydınlatan bir ısıktır. Bu ısıgı eline al yuru golgen arkadan ister gelsin, ister gelmesin.
- Sevgi oyle guzeldirki, bazen sevgiyle olamak sevgiliyle olamakta daha guzel gelir insana.
- Sevgi gulu dikeniyle avuclamak, ama elleri kana bulayan dikenlerin hesabını sormamaktır.
- Karanlık yadınlıktan yalan gercekten kacar, guzes yalnız olsada etrafa ısık sacar. Dogruların kaderidir aydınlık, kargalar suruyle kartalar yalnız ucar.
- Kim sever beni? senin gibi. Kim dokunabilir kalbime geceleri? kim girebilir kalbime boyle , kalbim olacak kadar sen gibi.
- Hayatın guzelliklerini gor, mutluluklarını yasa. Kırılsanda aglama uzuldugunde hayatı gozyaslarınla odullendirecegine, gulucuklerle cezalandır.
- Yaprak yaprak dokulse umutlarım buz tutup akmasa gozyaslarım elem ruzarında agarsa saclarım, seni asla unutmayacagım.
- Bulbuller gule uzak, ırmaklar denizlere, umutlar sana uzak, hayaller gercekler, sensizlik sana uzak, kederler sevinclere ve ben sana uzak alısmak zor sensizlige.
- Ay yıldızlara mutluluk, gok yeryüzüne sevgi verirken ben sana bir parça mutluluk ve sevgi gönderiyorum.Hiç bitmesin.
- Ne olurdu benim olsan,tüm yaralarımı sarsan,bıktım artık yol almaktan,önüme çıkıp durdursan. Benden ayrı rüyadasın, dilerim birgun uyanırsın.
-Yagmur yagdı ıslanmadım,kar dokuldu ısalanmadım.Hayalini yorgan yaptım,yine sensiz uyuyamadım.
- Hislerimi dilime doksem sevgimden korkarsın.Senin icin ben olmasam bile sen benim icin hep varsın.
- Eger yasamaktan bıkar olmek istersen bana gelki sensizligin zaten olum oldugunu ogreteyim.
- Bir gun gulen sozlerle soracaksın bana. Dunyamı benmi diye,tabiki dunya diyecegim ve sen kusup gideceksin, oysa bilmeyeceksinki benim butun dunyam sensin.
- Bir gul sev solanı degil, bir ruzgar sev fırtına degil,bir agac sev kuruyanı degil, sen seveni sev başkasını degil.
- Acının umutları yok ettıgı anda umutları yesertecek bir sevgiye ihtiyac duyarsan bildigigin yerde bildigin gibiyim.
- Guluslerinden bir gul yolluyorum yuregine, sevdadır suskunlugu,suskunluguns sevdalandıgım, yureginin guluslerinde sakla beni vede unutma.
- Gulusune huzun sıksada huzun, unutma umuda kursun islemez gulum, yine seni dusunmekle geciyor gunum , gun bitiyor seni dusunmek bitmiyor be gulum.
- Ben senin en uzak noktadn farkettigim, bir bakısına sarhos olup her baktıgımda urprerdıgım o mahsun bakıslı gozlerinin asıgıyım.
- Su anda dunyada iki kor var, birincisi beni gormeyen sen, ikincisı senden baskasını gormeyen ben.
- Sevgi tıpkı bir gul gibidir, rastgele tutarsan dikenleri batar yaprakalarını acarsan duyguları acar, ama tutmasını bilirsen eger o gul sana omrunce bakar.
- Gozlerimi kapdıgımda karsımda birini goruyorum. gozlerime yabancı ama yuregime tanıdık... sen gunlerimi pembeye, gecelerımı maviye donusturen kız..Bastacımcın
- Cevab-ı musbetiniz kalb-i gazal-ı ’mı tamir-i temin edecegınden dest-i muhabbetinize talibim.
- Dudakların kurursa okyanusu getirirm sana,aksam ayazda titrersen günesi getiririm sana gonlun bir sevgi ararsa beni ara kalbimi yollarım sana
- Su an kalbime cok kızıyorum.Benim icimde ve bana ait oldugu halde senin icn carpıyor.
- Bir gul olmak isterdim oyle bir gul k,dalımda koptugum an yalnız senin icin kopayım ve yalnız senin avuclarında solayım.
- Seni ne kadar seviyorum biliyormusun; hani cocuklar ellerini acıpta bu kadar derya iste oyle.Ama ben kollarımı acmak yerine boynna sarılıp gozlerin gozlerimde SENİ SEVİYORUM demek isterdim.
- Sevmek mutluluksa eger onu yasamaya deger,bir cicekse eger onu koklamaya deger,sevmek albumde bir fotografsa eger onu saklamaya deger,sevmek terkedilmekse eger on bosvermeye deger.
- Geceyarısı baslıyorsa cıglıgım duyulsun diye degil,cagırmalarım ise gelmen icin hic degil duyulmadan seslenmeyi biliyorsa bu yurek gormeden sevmeyide iyi bilir.
- Karanlık ve yalnızlıgın ortasında biryerdeyim,yalnızlıgın bile dehsete kapıldıgı bu gece gokyuzunden bir yıldız kayıyor ve ben seni diliyorum yalnızca seni.
- Karanlık aksamlarda,mutsuzken yarınlarda,yalnızken uzaklarda gulmeyi sakın unutma.Svedigin bıraksada,seninle olmasada sevildigini unutsanda,sevmeyi sakın unutma.
- Pencerenin onune dusen her damlada sen varsın.Ne istiyorum biliyormusun her gece yagmur yagsın.
- Ucurumdan duserken tutunabilecegim bir dal parcası olsan,dusup olecegımden degıl seni kaybedebilecegimden korkarım.
- Uzaklarda biryerde yuregini yuregine baglamıs biri mutlaka vardır ve sen aynaya her baktıgında adını unuttugun o gizli sevdan icin mutlaka gulumsemesini bil.
- Dost vurulunca degil unutulunca kahrından ölür.Biz sevdiklerimizi kır cicegi gibi uvucumuzda degil kursun yarası gibi yüregimizde saklarız.
- Bir gun zaman kayar ellerinden tutamazsın,sel gibi akar gözyaşların durduramazsın,ylesine bendesin iylesine sendeyimki,unutmakistesende artık unutamazsın.
- Gun kısadır geceler ise alabildigine uzun,geceler senin sesin olur sabahlara kadar yankılanır,pervane olur etrafımda hayalin ve sesin hayalinde canlanır sen olur.
- Mavi gokyuzundeki bembeyaz bulutumsun,gokyuzune her baktıgımda o guzelligini hatırlıyorum ve ben bu yuzden her zaman orada,bulutların arasında senin hayalindeyim.
- Merhaba duygu adası,ben duygu gemisi,gecenin ilk ısıklarıyla demir attım kıyılarına.Yüküm mutluluk hadi uyan aç gözlerini,bak ne diyor gemideki ses "ÖZLEDİM SENİ"
- Teselli umut verir gonlüme, o umuttan bir gülüş gonderdim sevgiye ve o sevgiden bir tutam bıraktım gonlüne selam olsun sevgi dolu güzel yürege.
- Yeniden çıktım bu yola.arkamda yıgınla birikmiş yıkıntılara ragmen olanca gücümün tekrar canlandıgı bugün, yolaldım amansız sürecek sevdama, dogru sana dogru.
- Taze bir bahar havası nefesimdeki çeker dururum içime dogru, çiçeklerin kokusu gelir çektikçe, en güzelide sen gibi kokan, gül olanı.
- Umut heyecan katar yüregime, sana kavuşacagım günün umutu bu, koşacagım sana dogru sarılacagım ve hiç bırakmayacagım.
- Bir ateş yanar bagrımda, ateşi sen dumanı ben.Umut dolu gözyaşlarım ağlatan sen, ağlayan ben.Hasret şarkısı dudaklarımda, söyleten sen söyleyen ben.
- Sen gecenin karanlığında tatlı tatlı uyurken, bense uykularıma isyan etmiş seni düşünüyorum.
- Her yağmur bir gol her yesil bir dal,her deniz bir martı her güneş bir kuytu bulurda dogmak için ben senin gibi sevgili nasıl bulurum.
- Güller hep ellerinde acsın,ama dikenleri batmasın.Sevda hep seni bulsun,ama seni yaralamasın, yüragin mutlulukla dolsun, ama beni unutturmasın.
- Oyle senden cok uzakta degilim.Görmesini bilen gözlerinin bakışındayım.Belki sana sende yakın bir yerde çarpan kalbinin atışındayım.
- Yıldızlar semada tükenmedikce,taşlar dile gelip unut demedikce,ruhum bedenimi terk etmedikce,unutmayacagim seni.
- Kalbimi gönderdim ona saklasın diye.Salak buzdolabina koymuş kokmasın diye.
- Bazen anlamak zor geldi korktum.Bazen cesurdum sen yoktun ve artık bir karar aldım soyluyorum.Seni cok ama cok seviyorum.
- Kalbim bir düşler sokagıdır, içerisinde yıldızlı ışıkların göz kamaştırdıgı, sevginin teneffüs edildigi, hergün yeni heyecanların yaşandığı bir düşler sokağı.
- Sen sevilesi bir düş, aldın götürdün beni kapkaranlık geceden, uçsuz bucaksız güneşle dolu aydınlık semalara.
- Gölgeler düşsede yüreginin üstüne, güneşi sakın söndürme. Eger umut yoksa yaşam cok uzak kalır insana unutma senden bir tane daha yokbu dünyada.Gülümsemeyei asla unutma.
- Mutlulugun, gökyüzünden dökülen bahar yağmurları kadar bol olsun. Gözlerindeki mutluluk, mutlulugu arayan mutsuzların umut ışıgı olsun.
- Aşk sevgi neymiş bülbüllere sor bülbüllerin dert ortagı güle sor.Senin için atan şu kalbimin özlemini gelde bana sor.
- Derdini yapraklara yaz sonbaharda dökülsün, hüznünü rüzgara ver silip süpürsün, aşkını kalbine yazki ömrünce senle yaşasın.
- Sen gül bahçelerinin en nadide çiçegi, rüyanda o bahcede dolaşan ve senin güzelliğine bakıp gözleri kamaşan birini görürsen ona bir nefes sevgi kokusu ilet.
- Gecenin ıssız karanlıgında, sokaklar sessiz,yıldızlar susukun, bulutlar aglıyor. Senin yoklugunda güneş bile ışık sacmaz oldu.
- Gecede huzur bulutta bereket, güneşte aydınlık vardır. Sen bu güzellikleri gözlerinle yakala vede unutma her yeni gün yeni umutların başlangıcıdır.
- Ölüm sevgiden söz ederken yaşam ürperir. Yşam ölümden söz ederken sevgi gülümser. O sevgi kalplerde hep büyüsün küçülmesin.
- Öyle bir kelebek olki, kondugun zambak, öptügün gül, kokladığın menekşe senden incinmesin kırılmasın.
- Dostluk hiç haber almasanda hiç görmesende, ne yaptığını bilmesende adını duydugunda içine sevginin hucum ettiğini farkedip bu insanı özlüyorum dediğin andır.
- Sen şehrimin bensiz sokaklarını adımlarken. Ben sensizliğimin sokaklarında bir şehir kuruyorum kendime.
- Güneşin hakimiyetini yıldızlara ve aya bıraktığı su anlarda, karanlıkta aydınlığı sağlayan milyonlarca yıldızın arasından uzaktaki gönül dostuma iyi geceler.
- Dostluk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, unutmayacak kadar derin, yine unutmayacak kadar yakın, tek başına yaşanmayacak kadar özel.
- Başını kaldır gökyüzüne bak,orada parlayan bir yıldız göreceksin o yıldız benim gözlerimdir.Geceleri yalnız sana parlayan gözler ve ona bakıp beni düşün.
- Bilirim sen güneşsin ve yörüngede birçok gezegen var.Ama sende bilirsin ki ben dünyayım birtek bende hayat var.
- Attığım her adımda benden uzakta, bastığım heryerde yokmuşum meğer çırpınırken ben ben denilen tuzakta ben,bana saklanan okmuşum meğer.
- Hayat bir tiyatro dediler herkeze bir rol verdiler ama en zoru bana düştü, önce sev sonra unut dedidler.
- Güneş ne kadar kızgın olursa batmaya, sular ne kadar durgun olursa akmaya, günler ne kadar zalim olursa olsun bitmeye mahkumdur.
- Dostluk iki vucutta yaşayan bir ruhiki ruhta yaşayan bir vucuttur.Zor olan bir dost ugruna ölebilmek değil uğruna ölebilecek bir dost bulmaktır.
- Dostluklar sevdalara eştir, yüregine çizgilenir kat kat, ama dostluklar geleceğe taşınır, yarım kalan sevdalara inat.
- Geceye inat seninle sabahlayacağım, güneş kıskansın seninle ısınacagım, yastıklar ağlasın dizinde uyuyacağım ve birtek sana bağlı kalacağım.
- Seni unutmak sevgimin küçüklüğünü değil çaresizliğimin büyüklüğünü gösterir.
- Sakın beni tanıma ve beni anlamaya çalışma.Beni tanır ve beni anlarsan ne kadar aptal olduğunu anlarsın.Sevgimin büyüklüğü karşısında.
- Gün hergün seninle doğuyor seninle batıyor. Saatler seninle ilerliyor, zamanlar sensiz uzadıkca uzuyor ve ben zaman karşısında tükendikce tükeniyorum.
- Günbatımı orkestrasının hüzünlü melodileri geliyor ta uzaklardan, yalnızlığıma dem vuran sensizliğin hüznünü çağrıştıran melodiler olsa gerek bunlar.
- Sensizlik; yokuşlar çıkmaktır sıcak ve kavurucu çöllerde. sensizlik; titremektir hareketsiz kalmış bedende ve sensizlik; ağlamaktır yorgun düşmüş yüreğimde.
- Bir sır gibisin. Rüyalarda görünen fakat hatırlanamayan. Güzel bir düş gibisin, bir defa görülen fakat hiç unutulmayan.
- Ben her gece dalga olup vuruyorum sahillere. Rüzgar olup esiorum sessizce, sen uyurken yüregim geliyor üstünü örtmeye bensizken üşürsün diye.
- Artık zamanı geldi daha fazla ağlamayacağım. Seni düşünürken acı çekiyorum.Sezsizlik dolu yaşantıma seni bekliyorum.
- Aşkın ışıkları vuruyor dönmüş dünyaya, bir toz zerresiyim uçuyorum bu akşam yanına, istemezdim böyle kalmaı bir başına zaman sensiz bitmiyor basmıyor yeni yaşına.
- Her duydugumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesini özledim.Herşeyden önemlisi dostlugun en güzelini yaşatan seni özledim.
Şiiri Değerlendirin
 
(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.
Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
SEVGi SOZLERi şiirine yorum yap
Okuduğunuz şiir ile ilgili düşüncelerinizi diğer okuyucular ile paylaşmak ister misiniz?

SEVGi SOZLERi şiirine yorum yapabilmek için üye olmalısınız.

Üyelik Girişi Yap Üye Ol
Yorumlar
31 Ekim 2008 Cuma 11:07:22
Tebrik ederim.
29 Eylül 2006 Cuma 13:07:02
Emek verilmiş...Bu kadar güzel sözün bir arada olması çok güzel...

Selamla...
18 Haziran 2006 Pazar 21:59:34
''YAZILARIM ''bölümüne yazsaydın daha iyi olurdu.Acaba o bölüme yazacaktın
da bir yanlışlık mı oldu?Şiir olarak değerlendirmek söz konusu olamaz.
14 Haziran 2006 Çarşamba 16:43:42
değer versek daha iyi olur... sizin o sakak yazıları dediğiniz kelimeler benim için herşey olabilir... yüreğiizi ortaya koyarak okumayı denerseniz anlam çıkartabilir siniz... sokak sözlerini çok seviyorum... bende sokaklarda yaşıyorum.. bir derdim olduğu zaman beni sadece o karanlık şefkatli ve geniş sonsuz sokaklar kucaklıyor..

ben tebrik ediyorum ii bir konu ve güzel yazılar ....
14 Haziran 2006 Çarşamba 10:56:13
yazık yazık dogrusu bazı seyleri hafifie alıp sokak sözlerini yazman!!!!(çok mu sert bir eleştiri???sana göre hiç degil
14 Haziran 2006 Çarşamba 02:15:15
ellerine sağlık kardeşim.. okumaya değer hepside ...
Şiir Künye
Kayıt Tarihi
: 13.6.2006
Puan
: 5.0 / 1 kişi
Okunma Sayısı
: 5788
Yorum
: 6 yorum
Beğeni
: 1 kişi
Web Zaman Damgası
Şiiri Beğenenler
E
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.